Prawdziwe szaleństwo! Z okazji Dnia Świętego Patryka "pomalowali" rzekę na zielono [WIDEO]

Mieszkańcy Chicago w oryginalny sposób celebrują Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji farbują wody miejskiej rzeki... na zielono. "Zielona" tradycja farbowania sięga 1961 roku.

Dzień Świętego PatrykaChicago zielona jest nawet... miejska rzeka. Co roku tysiące osób zbiera się nad jej brzegami, żeby zobaczyć moment, w którym wody Chicago, niczym kameleon, zmieniają barwę. Sposób farbowania jest prosty: do rzeki wlewany jest specjalny barwnik w postaci pomarańczowego proszku (jest ekologiczny i całkowicie bezpieczny dla środowiska). Pod wpływem wody barwnik zmienia kolor na zielony, a specjalne łodzie "mieszają" i rozprowadzają zieloną substancję w wodzie. Efekt? Tafla rzeki z głębokiego, ciemnego błękitu zmienia się w wesołą, soczystą zieleń. Zobaczcie sami.

Zielona tradycja

Zwyczaj barwienia rzeki na zielono towarzyszy mieszkańcom Chicago od 1961 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy wody Chicago zmieniły swoją naturalną barwę na zieloną. Od tego czasu z okazji Dnia Świętego Patryka barwienie rzeki stało się tradycją.

Zielono mi

W krajach anglosaskich 17 marca jest obchodzony Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Symbolem święta jest kolor zielony, który tego dnia towarzyszy świętującym na każdym kroku. Zieleń w przeróżnych odcieniach jest widoczna dosłownie wszędzie; w domach, na ulicach i podczas licznych parad oraz zabaw.

Zobacz też:

W tym kościele można wziąć ślub tylko zimą, a chętni muszą przejść casting [ZDJĘCIA]

Powinny powalać kolorami, a straszą trupią bielą. Koralowce z Wielkiej Rafy Koralowej "gotują się żywcem". [ZDJĘCIA]

Często zostają ci małe kawałki mydła i nie wiesz co z nimi zrobić? Ten myk rozwiąże twój problem!

Komentarze (7)
Prawdziwe szaleństwo! Z okazji Dnia Świętego Patryka "pomalowali" rzekę na zielono [WIDEO]
Zaloguj się
 • maczores

  Oceniono 8 razy 6

  Tak radośnie celebrują święto swojego kraju Irlandczycy na całym świecie. A w tym smutnym kraju, Polsce w święto niepodległości lepiej zostać w domu bo można dostać po mordzie od świętującego ONR-u.

 • dziuraweportki

  Oceniono 4 razy 4

  niech do musli sobie dosypują tej substancji, jak jest taka ekologiczna i nieszkodliwa

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 3 razy 3

  Też mi coś, za kilka miesięcy, dzięki ekologicznemu i najzdrowszemu na świecie rolnictwu, tak będzie będzie wyglądał Bałtyk.

 • mariamaria3

  Oceniono 1 raz 1

  Jak pięknie. ;)) Ale ja w tym roku też będę miała piękne widoczki. W Danii, znaleźliśmy bardzo fajną ofertę na topdeals4travel .com. Tak się cieszę na ten wyjazd z moim mężem. Najlepsze wakacje się szykują. ;)

 • twzelnik

  0

  Powiem szczerze, tam na co dzień woda jest mocno zielona!
  (mieszkałem po drugiej stronie rzeki)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX