Wstęp na najpiękniejszą plażę Sardynii nie będzie darmowy. Poza tym nie każdy na nią wejdzie

Jedna z najpopularniejszych plaż na Sardynii będzie płatna. Poza tym wejdzie na nią znacznie mniej osób niż dotychczas. W ten sposób lokalne władze chcą walczyć z zatłoczeniem tego miejsca.

Jak poinformował portal "La Nuova Sardegna" wstęp na plażę La Pelosa od przyszłego lata będzie płatny. Eksperymentalna metoda ma rozwiązać problemy, z którymi od jakiegoś czasu zmagają się lokalne władze. 

Tłumy na plaży

Plaża La Pelosa, która znajduje się w pobliżu miejscowości Stintino, w sezonie letnim jest oblegana przez tłumy. Turystów przyciąga tu m.in. turkusowa woda, biały piasek oraz malownicze krajobrazy. Jednak nadmierne zainteresowanie plażą zaczęło jej szkodzić. Lokalne władze miały m.in. problem, by utrzymać w tym miejscu porządek.

Słynna plaża Komodo została zamknięta dla turystów. Dlaczego? Dowiesz się z naszego filmu:

Stąd też pomysł, by wejście na plażę było płatne. Politycy mają nadzieję, że to zniechęci wiele osób do wypoczynku w tym miejscu. Nowe przepisy będą egzekwowane już w przyszłym roku. Z opłat zostaną zwolnione jedynie dzieci

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował wstęp na plażę. Pojawiły się już jednak pierwsze propozycje. - Cena będzie prawdopodobnie wynosiła cztery euro - powiedział w rozmowie z "CNN Travel" Antonio Diana, burmistrz Stintino.

Dzienny limit wejść

Jednak bilety wstępu to nie jedyna nowość. Lokalne władze zapowiedziały także wprowadzenie sztywnego dziennego limitu osób, które mogą wejść na plażę. Od przyszłego roku będzie to 1500 osób. To znacznie mniej niż dotychczas. - W sezonie letnim na plaży było nawet sześć tysięcy osób dziennie - powiedział "CNN Travel" Antonio Diana. 

Komentarze (15)
Wstęp na najpiękniejszą plażę Sardynii nie będzie darmowy. Poza tym nie każdy na nią wejdzie
Zaloguj się
 • at-at-68

  Oceniono 6 razy 6

  Będą wpuszczać tylko klientów w krawacie jako mniej awanturujących się.
  Albo.... We frakach (sprawdzić czy nie pingwin................!).

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 11 razy 3

  Przecież to wyciąganie kasy a nie dbanie o plaże czy środowisko

 • habib78

  Oceniono 1 raz 1

  1 500 osób, wejdą sami Polacy. Od 4 rano koczujący z parawanami.

 • dublet

  Oceniono 6 razy 0

  No i bardzo dobrze! Powinni to zrobić również nad polskim morzem. Wstęp 50 zeta od łebka i 90% plebsu znika! To przecież 2 flaszki plebejskiej wódki lub 20 butelek plebejskiego piwa!

 • shtalman

  Oceniono 1 raz -1

  Po co się tam pchać? Całe wybrzeże Portugalii to jedna wielka plaża

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX