Odnalazły się trzy, jak sądzono, śmiertelne ofiary huraganu Dorian. To krowy z Karoliny Północnej

Trzy krowy, które zaginęły podczas huraganu Dorian, który uderzył m.in. w Bahamy i wybrzeże Stanów Zjednoczonych, odnalazły się żywe. Wcześniej sądzono, że zwierzęta nie przeżyły tropikalnej burzy.

Krowy zostały porwane z wyspy Cedar Island w Karolinie Północnej przez "minitsunami", które powstało po wrześniowym uderzeniu huraganu Dorian w wybrzeże USA. Powszechnie sądzono, że zwierzęta nie przeżyły zetknięcia z żywiołem.

Okazuje się jednak, że krowy żyją i przebywają na wyspie Outer Banks, również w Karolinie Północnej. Strażnicy parku narodowego, którzy znaleźli zwierzęta, twierdzą, że musiały przepłynąć nawet do pięciu mil (około osiem kilometrów), aby dotrzeć na miejsce.

Pierwsza krowa została zauważona po około miesiącu od przejścia huraganu. Dwie kolejne natomiast w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Rzecznik parku, BG Horvat, przyznał, że zwierzęta miały szczęście, że nie wpłynęły na Ocean Atlantycki. Dodał, że z pewnością "mają ciekawą historię do opowiedzenia".

Huragan Dorian jest drugim najsilniejszym sztormem atlantyckim w historii. W czasie jego uderzenia szczególnie ucierpiały Bahamy, gdzie zniszczeniu uległo blisko 21 tysięcy domów:

Komentarze (10)
Huragan Dorian. Krowy porwane przez żywioł odnalazły się. Sądzono, że nie żyją
Zaloguj się
 • wrexham

  Oceniono 11 razy 11

  miały dużo szczęścia; czy teraz, takie cudownie ocalone, pojadą prosto do rzeźni?

 • mppmpp

  Oceniono 10 razy 8

  Niech żyję życie i wola przetrwania!

 • biesczad1

  Oceniono 4 razy 4

  Wygrały walkę o życie z potężnym żywiołem - czy w USA znajdzie się jakiś Człowiek?...

 • supermarjan

  Oceniono 2 razy 2

  oidp kiedys wialo tam tak mocno ze krowy odnalazly sie dopiero w Deszcznie...
  wiec dorian to cienki bolek byl....

 • rikol

  Oceniono 6 razy 2

  Szkoda, że je odnaleziono, Teraz skończą na talerzu.

 • myszoptak

  0

  No proszę.
  Mądre krowy.
  Nawet do sejmu by się nadały.

 • hen354

  Oceniono 2 razy 0

  Nie zabija ich:
  It’s unclear what will happen to the cows who were swept out to sea this fall. Though they seem to be enjoying their new island lifestyle, sunning themselves and munching on wild grasses, some residents have raised concerns that they will become a target for hunters. Horvat told the Observer that the National Park Service is looking into the matter, but the most likely outcome is that the cows will be sedated and lifted onto a boat. Then they’ll return to their old stomping grounds on Cedar Island, at least until the next big storm comes.

 • kajocha

  Oceniono 4 razy -2

  I wreszcie będą mogli je zjeść

 • haha-to-ja

  Oceniono 4 razy -2

  ale kątent w "dziale" [LOL] podróże. czy nie należy umieści tego również w dziale nie przegap??? redakcjo weż to pod uwage.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX