Brytyjczycy uwielbiają Kraków. Miasto po raz trzeci zwyciężyło w prestiżowym rankingu turystycznym

Kraków to zdaniem Brytyjczyków idealne miejsce na krótki wypoczynek. Miasto po raz trzeci z rzędu zwyciężyło w rankingu magazynu "Which?".

Od jakiegoś czasu głośno jest o konkursie organizowanym co roku przez magazyn "Which?". Jego celem jest wybór najlepszego miasta w Europie na krótki wypad. W tym roku po raz trzeci jego zwycięzcą jest Kraków. O wynikach poinformowały już różne brytyjskie media, m.in. "The Independent". 

Najlepsze ceny i kuchnia

Czytelnicy magazynu "Which?" mieli do wyboru 43 cieszące się popularności wśród turystów miasta. Oprócz Krakowa pojawiły się tam m.in. Berlin, Mediolan, Bruksela, Alicante, Sewilla i Paryż. W ankiecie konkursowej uwzględniono aspekty takie jak: baza hotelowa, gastronomiczna, walory turystyczne.

Zgłębiamy krakowski Kazimierz. Co kryje w sobie ta dzielnica? Dowiesz się z naszego filmu:

Kraków był jedynym miastem, które uzyskało najwyższą ocenę w kategorii "stosunek jakości do ceny". Co więcej, polskie miasto znalazło się w prestiżowym gronie miast z najlepszą oceną lokalnej gastronomii (pozostałe trzy z najwyższą notą to: Madryt, Werona i Lizbona).

"Polecam Polskę"

- Turystom, którzy nadal wybierają klasyczne europejskie kierunki, takie jak Paryż czy Amsterdam, polecam Polskę. Znajdziecie tu jedzenie, hotele i atrakcje na równie wysokim poziomie i o połowę tańsze - przekonuje Rory Boland, redaktor magazynu "Which?".

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Sewilla, trzecie Walencja, a czwarte Berlin. Pierwszą piątkę zamyka Amsterdam. 

Komentarze (36)
Brytyjczycy uwielbiają Kraków. Miasto po raz trzeci zwyciężyło w prestiżowym rankingu turystycznym
Zaloguj się
 • joankb

  Oceniono 51 razy 47

  Krótki wypoczynek, no bo ile można chlać?
  Brytyjczycy może lubią Kraków, krakowianie mają brytyjczyków po dziurki w nosie.

 • fafikrafikpadre

  Oceniono 51 razy 37

  Mam nadzieje ,że po brexicie Polska wprowadzi wizy dla pseudoturystów z brytyjskich nizin społecznych.Już dawno powinny być zakazane tanie loty promujące biedaturystykę w całej UE.

 • dyskootantka

  Oceniono 27 razy 25

  Ale mieszkańcy Krakowa to już tak chyba Brytyjczyków nie kochają. Idą rano do pracy a tu ulice zarzygane. Tani alkohol i tanie hotele, koszt przylotu Ryanem niewielki.

 • crimen

  Oceniono 37 razy 25

  Brytyjczycy lubią tanie dziwki, a nie Kraków!!!

 • cehaem

  Oceniono 27 razy 21

  >Znajdziecie tu jedzenie, hotele i atrakcje na równie wysokim poziomie i o połowę tańsze - >przekonuje Rory Boland, redaktor magazynu "Which?".

  Przede wszystkim tani alkohol, ktory jest dostepny 24h i latwe dziewczyny.

 • tomcio55

  Oceniono 23 razy 17

  Uwielbiają się tam jedynie nawalić.

 • wmr2000

  Oceniono 23 razy 17

  Tania wóda rządzi

 • oloros11

  Oceniono 14 razy 12

  dla Angoli miejsce idealne można się nachlać dowoli , zarzynać wszystko i jeszcze dostać opieke
  znajomy z Krakowa jak słyszy o wizycie Angoli dostaje dfreszczy

 • pab13

  Oceniono 10 razy 6

  Żyję na Wyspach i sama polecam Brytyjczykom Kraków czy Gdańsk, są przepięknymi miastami, z duszą.
  Na Majorce, w Palmie też ich nie znoszą, za pijaństwo właśnie i niszczenie mienia. Jestem w stanie to zrozumieć, oni już w samolocie piją, a latam sporo więc widzę. Polacy zamawiają jedzenie, kawę czy snacki dla dzieci, a Anglicy alkohol i to w sporych ilościach, do tego są bardzo głośni.
  Nie wszyscy, jednak, są tacy. Jest dużo starszych osób, które wspominają bohaterstwo polskich lotników podczas wojny, znają tą właściwą historię, oni sami nie tolerują tego młodego prostactwa. Interesuje ich kultura, sztuka czy piękno po prostu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX