Pierwsza w Polsce ścieżka w koronach drzew otwarta. Wieża jest jak 17-piętrowy wieżowiec

Są na Słowacji, w Czechach, w Niemczech czy w Danii. W końcu doczekała się też Polska. W Krynicy-Zdroju została otwarta pierwsza w naszym kraju ścieżka wśród koron drzew z wieżą widokową.

Polska może pochwalić się nową atrakcją. W Krynicy-Zdroju została otwarta ścieżka wśród koron drzew zwieńczona wieżą widokową. Konstrukcja znajduje się na wysokości 896 m n.p.m. na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Wieża ma blisko 50 metrów wysokości, co odpowiada wysokości 17-piętrowego wieżowca.

Z kolei ścieżka, po której można spacerować, ma 1030 metrów. Z oficjalnej strony atrakcji dowiadujemy się, że dzięki temu chodnik jest dwukrotnie dłuższy niż molo w Sopocie. 

Turyści, którzy wybiorą się na spacer pomiędzy koronami drzew, będą mogli podziwiać widok na pasmo Jaworzyny Krynickiej. Trasa ma też charakter edukacyjny - pojawiły się na niej specjalne instalacje, które mają zwiedzającym przybliżyć historię regionu i ułatwić zapoznanie się z okoliczną przyrodą.

Atrakcją, która powinna spodobać się szczególnie dzieciom, jest 60-metrowa zjeżdżalnia. Konstruktorzy ścieżki i wieży zadbali o to, aby mogły z niej korzystać również osoby poruszające się na wózkach. Na wieżę można wjechać też kolejką krzesełkową.

Skoro już o kolejkach mowa, to czy słyszeliście kiedyś o kolejce górskiej, która jest napędzana siłą ludzkich nóg, a jej wagoniki przypominają rowery? Tego, gdzie się znajduje i na jakiej wysokości powstała, dowiecie się z naszego wideo:

Ile zapłacimy za atrakcję?

Wejście na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju kosztuje 39 zł, za bilet ulgowy trzeba zapłacić 32 zł. Jeden zjazd ze zjeżdżalni kosztuje 9 zł. Bilety rodzinne 2+2 z wjazdem i zjazdem kolejką to wydatek rzędu 199 zł, a w wariancie 1+2 to 179 zł. 

Za jeden wjazd kolejką krzesełkową trzeba zapłacić 15 lub 18 zł, za zjazd również 15 lub 18 zł, a za wjazd i zjazd 21 i 29 zł. Dzieci do lat trzech korzystają z atrakcji za darmo. Wieża otwarta jest codziennie od 9 do 19. Aktualny cennik warto sprawdzać na oficjalnej stronie atrakcji

Spacer po chodniku ma też wymiar edukacyjnySpacer po chodniku ma też wymiar edukacyjny Słotwiny Arena / materiały prasowe

O innych ścieżkach i podniebnych chodnikach przeczytasz w naszym artykule: 

Komentarze (70)
Pierwsza w Polsce ścieżka w koronach drzew otwarta. Wieża jest jak 17-piętrowy wieżowiec
Zaloguj się
 • ceppisowski

  Oceniono 58 razy 50

  To powinna byc ewentualnie subtelna ingerencja ledwo co wystajaca ponad drzewa.
  Stworzono potworka na ktory bedzie wchodzic stado ludzi debilow

 • red_fang

  Oceniono 62 razy 50

  Kolejne piękne miejsce zniszczone przez Januszową atrakcję.

 • ulrich66

  Oceniono 40 razy 38

  A ceny takie same lub wyższe niż w Niemczech. Tam dzieci do 6 roku mają darmowe wejście. W Polsce do trzech lat. Zjazd kosztuje 1 euro a nie 9 zł. I tyle w temacie.

 • harry_callahan

  Oceniono 33 razy 33

  Ja bym jeszcze postawił przed wejściem kilka straganów z chińszczyzną, na trasie głośniki i puścił RMF.

 • 4mils

  Oceniono 32 razy 32

  Wieża ma także charakter edukacyjny. Pokazuje jak człowiek niszczy przyrodę A do tego jak słabo u nas z ekonomią.

 • carolina_reaper

  Oceniono 31 razy 31

  Pod wzgledem pozarowym ta sciezka nie wydaje mi sie byc bezpieczna poza tym, ze jest brzydka. Wszelkie dodatki do natury sa zbedne ale widocznie taka jest natura ludzka aby zostawiac po sobie slady

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX