Kobiecie nie otworzył się spadochron. To cud, że przeżyła

30-letnia spadochroniarka skakała w okolicy Trois-Rivieres w Kanadzie. Nie otworzył się jej spadochron, również ten zapasowy. Świadkowie twierdzą, że cudem przeżyła.

Wypadki spadochronowe zdarzają się rzadko. Według danych Amerykańskiego Stowarzyszenia Spadochroniarzy na 1536 skoczków, kontuzję odniósł zaledwie jeden (to dane z 2018 r). Pewna 30-latka miała ostatnio prawdziwe "szczęście w nieszczęściu". W trakcie jej skoku nie otworzył się ani główny, ani zapasowy spadochron. - czytamy w CNN. Kobieta przeżyła. 

Kobieta wyskoczyła z samolotu znajdującego się na wysokości 1,5 kilometra. Upadła na zalesiony obszar. To zamortyzowało uderzenie i prawdopodobnie dzięki temu, 30-latka przeżyła upadek. Została przetransportowana do szpitala. Ma uszkodzone ręce, nogi i kilka złamanych kręgów, ale jej życiu nic nie zagraża.

Do końca mieliśmy nadzieję, że spadochron zadziała. Bardzo się martwiliśmy.

- powiedziała Océane Duplessis, która miała skoczyć zaraz po poszkodowanej.

To cud. Nie wiem, jak człowiek może przetrwać taki upadek 

- mówi kolejny świadek wypadku, Denis Demers. 

Policja prowadzi śledztwo w celu stwierdzenia, czy doszło do zaniedbań podczas przygotowania spadochronu do skoku. Według ustaleń, kobieta ma doświadczenie w spadochroniarstwie.

Co znajduje się w plecaku polskiego spadochroniarza? NATO publikuje film:

Jakiś czas temu w Polsce także doszło do niefortunnego zdarzenia. Czterech spadochroniarzy spadło do Bałtyku. Tylko dwóm udało się wydostać z wody. Pisaliśmy o tym w artykule: Czworo spadochroniarzy spadło do Bałtyku. Nie żyją dwie młode kobiety.

Komentarze (74)
Kobiecie nie otworzył się spadochron. To cud, że przeżyła
Zaloguj się
 • jeszw

  Oceniono 34 razy 14

  Cieszę się, że dziewczyna przeżyła. Wielu dopatruje się tutaj cudu, inaczej interwencji sił nadprzyrodzonych. Mam zatem takie oto pytanie do teologów i tych którzy mówią o sobie że są ludźmi prawdziwej wiary: jeśli to cud to zapewne była to interwencja Matki Boskiej? Już słyszę to gromkie: tak!, tak!, tak!, tak!. Teraz jednak drugie pytanie: dlaczego nie uchroniła 2 biednych dziewczyn, przedstawicielek narodu, który uczynił Ją Królową? Pytanie bez odpowiedzi.
  Ktoś tępy uzna takie zestawienie pytań za prowokację, no ale przecież Bozia dała nam rozum, z umiejętnością krytycznego myślenia i rozstrzygania problemów. No i co, miałaby teraz się gniewać za jego używanie?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 15 razy 11

  Jest pytanie:
  Zupełnie się nie otworzył, czy też nie rozwinął w czaszę?
  To drugi bardziej prawdopodobne.

 • pt.nut

  Oceniono 10 razy 8

  Zdrowia zycze :)

 • kuria_jego_mac

  Oceniono 9 razy 7

  W filmie Kilerów 2 Jose Antonio Morales też spadł na ziemię i przeżył więc cuda się zdarzają.

 • aleksandra_ryki

  Oceniono 11 razy 7

  Ja bym umarla juz w czasie lotu ze strachu. Moze nawet, jakby mi sie obydwa spadachrony otworzyly

 • z.04.2019

  Oceniono 9 razy 3

  w roku 1972 ubiegłego wieku przezyła stewardessa wysadzenie samolotu pasazerskiego-Vesna Vulović- spadła z wysokości 10600 m., [po operacjach nawet chodziła

 • przemc

  Oceniono 3 razy 3

  Zdarzyło się już parę razy, że ktoś przeżył upadek z samolotu bez spadochronu. Fuks niesamowity.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX