Wygląda jak Malediwy, ale to zdjęcie z Polski. Blogerzy zrobili je w Jaworznie

W Polsce znajduje się wiele pięknych miejsc, o których istnieniu ludzie czasem nie mają pojęcia. Ostatnio twórcy bloga Inne Życie opublikowali zdjęcie Gródka w Jaworznie. Internauci byli zaskoczeni, że nie zostało zrobione za granicą.
Tak mogę zaczynać dzień codziennie. W takim miejscu, z takimi ludźmi. I aby rozwiać wszystkie wątpliwości - to Polska, Śląsk dokładnie

- czytamy pod zdjęciem, które pojawiło się na Facebooku.

Inne Życie to blog podróżniczy, który prowadzą Antonina i Radek. Dzielą się tam z innymi m.in. zdjęciami ciekawych miejsc w Polsce. Niektóre z nich są naprawdę zachwycające. Ostatnio na Facebooku blogerzy pokazali zdjęcie parku w Jaworznie. Internautom trudno było uwierzyć, że to Polska. Zdjęcie przypomina Malediwy. Są na nim wyspy na wodzie, która przybrała turkusową barwę. Jedna z nich przypomina kształtem serce.

Wow! A wygląda tak tropikalnie.
Przepięknie, aż trudno uwierzyć, że to nasza Polska.
Piękna nasza Polska cała.

Pojawił się też komentarz osoby, która potwierdziła jego urok:

Zgadza się! Gródek jest malowniczym miejscem!

Park Gródek, bo o nim mowa, to jedno z najpopularniejszych miejsc w Jaworznie. Jest efektem działalności człowieka. Jeszcze 20 lat temu wydobywano tam dolomit. W 1997 roku Zakłady Dolomitowe “Szczakowa” zwlekały z zapłatą za zużycie energii elektrycznej Górnośląskiemu Zakładowi Energetycznemu, więc odcięto im prąd. Pompy przestały pracować, w wyniku czego kamieniołom został zalany w ciągu kilkudziesięciu godzin. Dwie koparki i cały sprzęt, który był wykorzystywany w wyrobisku, zostały pod wodą. Powstało też drugie, mniejsze zalewisko, które dziś jest dostępne dla ludzi.

Ale nie jest on jedynym miejscem w Polsce, które wygląda jak tropiki. Podobnie jest w przypadku jednego z jezior na Podlasiu. Więcej dowiecie się o nim z naszego wideo:

Komentarze (26)
Wygląda jak Malediwy, ale to zdjęcie z Polski. Blogerzy zrobili je w Jaworznie
Zaloguj się
 • mr.creosote

  Oceniono 20 razy 12

  A to na Malediwach też są sztuczne jeziora po kopalniach odkrywkowych? Tam też woda jest tak skażona że aż zmienia kolor?

 • justas32

  Oceniono 8 razy 6

  Bo Polska to jest taka piękna jak Malediwy po prostu ...

 • jaworznianin

  Oceniono 9 razy 5

  Miasto Jaworzno nie leży na Śląsku. Jest to miasto językowo, kulturowo i geograficznie małopolskie. I nie wolno mówić, że jest na Śląsku, tylko w województwie Śląskim. Ponad połowa tego województwa to tereny małopolskie.

 • roggeven

  Oceniono 11 razy 5

  Jesli Jaworzno lezy na Slasku, to Warszawa jest na Malediwach.Do wojewodztwa Slaskiego dolaczono tereny, ktore z tym regionem nie maja nic wspolnego. Slask to wieksza czesc Opolszczyzny i rejony wokol Karwiny i Cieszyna w Czechach. Na wschodzie Slask konczy sie na rzece Brynicy dzielacej Katowice i Sosnowiec

 • grundol1

  Oceniono 4 razy 4

  Fajnie, tyle, że zdjęcia z normalnej perspektywy już tak dobrze nie wyglądają.

 • deco.derr

  Oceniono 15 razy 3

  Jakie smiertelnie trujace zwiazki chemiczne nadaja wodzie ten ciekawy kolor? Podejrzewam, ze cos co zawiera miedz, ale moze jakis chemik sie wypowie?

 • justas32

  Oceniono 15 razy 1

  Ale czy na Malediwach mają Jasną Górę i księdza w każdej szkole ?

 • 162tony

  Oceniono 2 razy -2

  Gamonie, co zachwyca? Zdjęcie? Piękne miejsce, ch...jowy fotograf, ale miejsce i tak piękne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX