Na Śnieżce jest za dużo turystów. Zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy

Śnieżka to jeden z najpopularniejszych szczytów wśród turystów. Latem jest tak wielu chętnych na wspinaczkę, że Karkonoski Park Narodowy postanowił wprowadzić ruch jednokierunkowy.

Karkonosze latem odwiedzane są przez wielu turystów, którzy w swoich urlopowych planach mają zdobycie Śnieżki. To najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, a także najwyższy szczyt Czech - ma 1603,3 m n.p.m. Karkonoski Park Narodowy postanowił zareagować na rosnącą liczbę wspinających się na szczyt.

Na fanpage'u parku pojawił się komunikat o wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego. Ma to zapewnić bezpieczeństwo turystom. Zmiany dotyczą czerwonego szlaku. Nowe zasady będą obowiązywać od 15 lipca do 31 sierpnia.

Kiedy planuje się wycieczkę w góry, trzeba pamiętać o dobrym przygotowaniu. Nie tylko pod względem ubioru oraz niezbędnego ekwipunku, który należy spakować do plecaka. Każdy turysta powinien również wiedzieć, jak wzywać pomoc w górach. Z naszego wideo dowiecie się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Komentarze (14)
Na Śnieżce jest za dużo turystów. Zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy
Zaloguj się
 • pepe310

  Oceniono 30 razy 26

  gdyby wyłączyli kolejkę linową na Kopę to od razu byłby 90% mniejszy ruch.

 • student_zebrak

  Oceniono 7 razy 3

  wejscie tylko pod gore, powrot w dol.
  jednokierunkowo.

 • AreQ

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam podejście od Pecu pod Snezkou.Od strony polskiej to delikatny spacerek...:)

 • klm747

  Oceniono 3 razy 1

  A egzekwować kierunek ruchu będzie milicja?

 • pwiejacz

  Oceniono 4 razy 0

  Szaleństwo turystów ale i szaleństwo Karkonoskiego Parku, które najwyraźniej pozazdrościło Tatrzańskiemu Parkowi. Gdyby przy takiej ilości turystów jak na Śnieżkę wprowadzać jednokierunkowe szlaki w Tatrach to szlaki na Rysy i Świnicę powinny być jednokierunkowe. Z Rysów obowiązkowe zejście na Słowację, a co ze Świnicą skoro zamknięty jest szlak na Zawrat? Doprawdy, szlak czerwony na Śnieżkę jest autostradą w porównaniu z wieloma szlakami w Tatrach i wprowadzanie tam ruchu jednokierunkowego jest wyłącznie dręczeniem turystów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX