Jego walizka była za ciężka, by nadać ją na lotnisku. Wymyślił sposób, by nie płacić za nadbagaż

Pasażerowie samolotów są w stanie zrobić wiele, by uniknąć opłat za nadbagaż. Ostatnio udowodnił to mężczyzna, który na lotnisku włożył na siebie prawie całą zawartość swojej walizki.

John Irvine podróżował niedawno z Nicei do Edynburga brytyjską linią EasyJet. Gdy na lotnisku okazało się, że jego bagaż jest zbyt ciężki, mężczyzna zrobił coś nieoczekiwanego.

Pomysłowy pasażer

EasyJet, podobnie jak wiele innych tanich przewoźników lotniczych, ma dość restrykcyjną politykę bagażową. Za każdy dodatkowy kilogram trzeba zapłacić 12 funtów (w przeliczeniu na złotówki to prawie 60 złotych). 

Gdy John Irvine dowiedział się, że przez nadbagaż koszt jego podróży znacznie wzrośnie, postanowił zadziałać. Pasażer otworzył swoją walizkę i nałożył na siebie aż 13 koszulek i dwa swetry.

Warto wspomnieć, że było to z jego strony spore poświęcenie. W dniu podróży temperatura w Nicei wynosiła około 30 stopni Celsjusza.

Wszystko zostało nagrane

Ubierający się na lotnisku mężczyzna został nagrany przez swojego syna, który zamieścił film na Twitterze. Nagranie szybko zyskało popularność. W ciągu kilku dni zdobyło prawie 40 tysięcy polubień. Można to więc interpretować jako wyraz uznania ze strony innych pasażerów, którzy nie lubią płacić za nadbagaże. 

Gdy kupujemy bilety tanich linii lotniczych, musimy spodziewać się nie tylko restrykcyjnej polityki bagażowej. Nasze wideo wyjaśnia, dlaczego niektóre bilety kosztują tak niewiele:

Zobacz także:

Komentarze (43)
Jego walizka była za ciężka, by nadać ją na lotnisku. Wymyślił sposób, by nie płacić za nadbagaż
Zaloguj się
 • muppetshow1982

  Oceniono 28 razy 28

  Jarek kuzniar lubi to

 • kac

  Oceniono 35 razy 25

  Gratuluję... osiągnęliście poziom Super Expresu... w kocu Wam się to udało.

 • adam66-sz

  Oceniono 14 razy 14

  Janusz w wersji brytyjskiej.

 • wolny-analityk

  Oceniono 6 razy 6

  Standard prosidżer

 • zeus_gromowladny

  Oceniono 5 razy 5

  Dzieje się ludzki dramat.

 • dj.80

  Oceniono 6 razy 4

  I po co robić z glupka gwiazdora? Ja tam nie chcę być gwiazdą internetu, dlatego kupiłem sobie wagę. Całe 30 zeta. Polecam każdemu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX