Tak wygląda lipiec w Tatrach. Spadł śnieg, ratownicy ostrzegają turystów

Choć lipcowi daleko do letniej aury, do której przyzwyczaił nas czerwiec, mało kto zapewne myślał teraz o zimie. Tymczasem wróciła ona w Tatry, gdzie w wysokich partiach gór spadł śnieg. TOPR ostrzega, że temperatura w nocy może spaść nawet poniżej zera.

Lipiec w Tatrach nie rozpieszcza turystów. Na szczytach gór pojawił się śnieg, a widoczność jest bardzo słaba. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wydało specjalny komunikat dla turystów.

Uwaga na trudne warunki w Tatrach! W tej chwili szlaki w wielu miejscach są mokre, może padać deszcz, a w nocy temperatura w partiach szczytowych ma spaść poniżej zera. Może to spowodować lokalnie powstanie niebezpiecznych oblodzeń.

Ratownicy zwracają też uwagę turystom, aby ostrożnie wybierali cele kolejnych wycieczek. 

Na stronie pogoda.topr.pl, prowadzonej przez TOPR oraz Tatrzański Park Narodowy, możecie sprawdzić, jaka pogoda panuje w danym momencie m.in. nad Morskim Okiem, w Dolinie Pięciu Stawów czy na Kasprowym Wierchu. Dzięki kamerom internetowym, które dostępne są tutaj, można sprawdzić również aktualne warunki pogodowe w Tatrach Wysokich, np. na szczycie Łomnicy. 

Gdy idziemy w góry, zawsze musimy być dobrze przygotowani, niezależnie od tego, jaką porę roku wybieramy na wycieczkę. Każdy turysta, przed wyjściem na szlak, powinien wiedzieć, jak reagować podczas wypadku czy innej niebezpiecznej sytuacji. O tym, jak wzywać pomoc w górach, dowiecie się z naszego wideo.

Komentarze (20)
Tak wygląda lipiec w Tatrach. Spadł śnieg, ratownicy ostrzegają turystów
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 10 razy 4

  To wszystko przez globalne ocieplenie. W czerwcu mieliśmy umrzeć z powodu upałów, teraz umrzemy z powodu zimna. Chyba, że zapłacimy odpowiednim ludziom miliardy za prawa do emisji CO2.
  Wyborcza doskonale lobbuje i udało się przekonac sporą część społeczeństwa, że te pieniądze cwaniakom od handlu prawami po prostu się należą.

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 8 razy 4

  Zaraz jakiś niedorozwój napisze żeby niemylić pogody z klimatem.
  :)

 • tkslazek

  Oceniono 8 razy 2

  W Tatrach spadł śnieg, bo globalne ocieplenie w pierwszej kolejności chce wybić Górali.

 • fields1

  Oceniono 1 raz 1

  Tak z ciekawości. Do czyjej kieszeni trafiają pieniądze z praw do emisji CO2 ?

 • gajowy3

  Oceniono 1 raz 1

  a to jakieś dziwowisko w Tatrach, taka pogoda w lipcu? pamiętam śnieg na przełęczy Pod Chłopkiem i 30 lat temu

 • nadszyszkownik_szechter

  Oceniono 2 razy 0

  To pewnie przez globalne ocieplenie.....

 • beristein

  Oceniono 3 razy -1

  W gorach zawsze jest zimno. Dziwia mnie te zewnetrzne baseny prxy hotelach. Ktos sie w nich kapie w ogole?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX