Grecy szukają osób, które zgodziłyby się zamieszkać na ich wyspie. Chcą za to zapłacić

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby zamieszkać w odosobnionym miejscu, w którym miałbyś zagwarantowaną ciszę, spokój, malownicze plaże oraz dziką naturę, masz teraz na to niepowtarzalną szansę. Grecka wyspa Andikitira szuka nowych mieszkańców.

Andikitira to grecka wyspa zaliczana do Wysp Jońskich. Właśnie pojawiła się niepowtarzalna okazja, aby stać się jej mieszkańcem. Co więcej, nowi rezydenci nie będą musieli za to płacić. Tak, to nie żart. Uruchomiony został bowiem specjalny program, którego celem jest zwiększenie populacji w rejonie.

Ta historyczna grecka wyspa zajmuje powierzchnię zaledwie 20,5 km kwadratowych i w zdecydowanej większości składa się z praktyczniej nienaruszonej przez człowieka przyrody. Do tego piękna, szmaragdowa woda i tylko jedna wioska Potamos, która służy przede wszystkim za port. Wyspa oddalona jest mniej więcej o dwie godziny rejsu promem od Krety i około czterech godzin od najbliższego miasta na kontynencie, czyli Lakonii.

Pomimo wielu uroków wyspa pustoszeje. Obecnie Andikitira ma 40 mieszkańców. Dlatego uruchomiono specjalny program, którego celem jest zwiększenie populacji w rejonie. Projekt sponsorowany jest przez Kościół prawosławny.

Potencjalni kandydaci przejdą jednak proces selekcji. Pierwszeństwo mają rodowici Grecy, ale startować mogą obywatele wszystkich krajów. Na wybranych szczęśliwców czekają dom oraz działka, na której będą mogli uprawiać rolę bądź też otworzyć swój własny biznes. Do tego przez pierwsze trzy lata pobytu na wyspie nowi mieszkańcy będą otrzymywać wsparcie finansowe w postaci 500 euro miesięcznie. Na wyspie zapewnione są elektryczność oraz połączenie internetowe.

Andikitira przeszła do historii jako miejsce, w którym odkryto jeden z najstarszych komputerów analogowych, tzw. mechanizm z Andikitiry, którego budowa datowana jest na 150-100 lat p.n.e. Jego koła zębate oraz mechanizm zegarowy prawdopodobnie używane były do wyznaczania pozycji obiektów astronomicznych, przewidywania zaćmień, a nawet do odliczania czteroletniego okresu między igrzyskami olimpijskimi.

Kontakt:

Community of Antikythera
Antikythera, 80100
Tel.: +30 2736033004
Fax: +30 2736033471

Komentarze (31)
Grecy szukają osób, które zgodziłyby się zamieszkać na ich wyspie. Chcą za to zapłacić
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 19 razy 17

  Ta wyspa należy się kościołowi katolickiemu. Sejm podejmie w nocy stosowną uchwałę.

 • yggdrasil8

  Oceniono 20 razy 16

  A moze jednak wypadalo by dodac, ze trzeba miec minimum trojke dzieci? Hę?!

 • m.godwin

  Oceniono 17 razy 15

  Jak ktoś potrafi udawać Greka - może próbować.

 • shane00

  Oceniono 6 razy 2

  Nie, nie "marzyłem" bo jestem kobietą. Co to za maniera pisania tylko dla mężczyzn?!

 • hipis3308

  Oceniono 12 razy 2

  Polskie Janusze i Grażyny nie pojadą, ponieważ za żadne skarby, nie rozstałyby się ze swoim szrotem, kupionym za 500 +, a jak wiemy na wyspie nie ma praktycznie dróg do jazdy po nich samochodem.

 • 354hamburgery

  Oceniono 4 razy 2

  Faktycznie , okazja niesamowita . :)
  Nawet na klasztor kontemplacyjny się nie bardzo nadaje .

 • shtalman

  Oceniono 10 razy 0

  Wysłać tam Goralenvolk ze swoimi owieczkami, niech se bace dupcą te owieczki ile wlezie jak nikt nie patrzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX