Pasażerka samolotu pomyliła wyjście ewakuacyjne z toaletą. Ewakuowano wszystkich podróżujących

Pasażerka, tuż przed odlotem samolotu z lotniska w Manchesterze, pomyliła drzwi i zamiast tych do toalety, otworzyła wyjście ewakuacyjne. Przez jej pomyłkę wszyscy podróżujący musieli opuścić pokład, a lot opóźniony został o prawie osiem godzin.

To miał być zwykły lot samolotem. Jednak pasażerów jeszcze przed startem spotkał dość niecodzienny incydent. Podróżująca kobieta dosłownie chwilę przed odlotem przypadkowo otworzyła drzwi ewakuacyjne. Okazuje się, że była przekonana, że jest to wejście do toalety, która tak naprawdę znajdowała się tuż obok.

Sytuacja zdarzyła się na lotnisku w Manchesterze przed odlotem samolotu narodowych linii lotniczych Pakistanu - Pakistan International Airlines (PIA), który leciał z Wielkiej Brytanii do Islamabadu. Otwarcie drzwi awaryjnych automatycznie uruchomiło gumową zjeżdżalnię, która służy do ewakuacji.

Wszyscy pasażerowie zmuszeni byli opuścić pokład samolotu. Z powodu dość kuriozalnej pomyłki kobiety lot został poważnie opóźniony - prawie o osiem godzin. Nikomu nic się nie stało, ale pasażerom zdecydowanie nie było do śmiechu.

Z informacji "The Independent" wynika, że wszyscy pasażerowie feralnego lotu w ramach rekompensaty otrzymali obiad. Jak podają brytyjskie media, z powodu przyjętych procedur konieczne było zmniejszenie liczby pasażerów na pokładzie o około 40 osób. Przedstawiciele linii lotniczych zapewniają, że miały one zapewniony transport oraz zakwaterowanie w pobliskim hotelu. Wyrazili też ubolewanie z powodu wszelkich niedogodności, których doświadczyli pasażerowie. Jak na razie nie podano jeszcze informacji, czy pasażerce grozi kara i w jakiej ewentualnej formie oraz wysokości.

Komentarze (136)
Pasażerka samolotu pomyliła wyjście ewakuacyjne z toaletą. Ewakuowano wszystkich podróżujących
Zaloguj się
 • ltte

  Oceniono 53 razy 49

  Ja kiedyś widziałem gościa, który zrobił dokładnie odwrotnie. Wskoczył ze spadochronem do kibla myśląc, że otworzył drzwi ewakuacyjne.

  ... łza się w oku kręci ...

 • westlondon

  Oceniono 25 razy 19

  Jakie procedury spowodowaly koniecznosc zmniejszenia liczby pasazerow?

 • maxstirner

  Oceniono 20 razy 18

  Oc,ywiście w tekście ani słowa o tym, czemu właściwie nie odlecieli i co ma wspólnego otwarcie drzwi z potrzebą zmniejszenia liczby pasażerów o 40%, jak też w ogóle nic o tym czy drzwi byly oznac,one tak by zapobiec temu strasznemu przestępstwu. Nie wiadomo z czego to wynika, czy tylko z kolejnej rozbuchanej ideologicznie procedury, czy faktycznie z tego, że otwarcie tych drzwi coś blokuje, wymusza reset lyb sprawdzenie jakichś systemów. Nic, zero, null info. Bo kogo by to obchodziło, cenisz dobre dziennikarstwo to nie oczekuj oblukania sprawy przez autora newsa, który jedyne ogranicza sie do bezrefleksyjnego tlumaczenia z angielskiego, w dodatku często nieumiejętnego.

 • 1group

  Oceniono 17 razy 13

  Jeśli drzwi awaryjne otwierają się tak łatwo,strach latać,szczególnie ,że teraz latają byle buraki.:)

 • elzbieta09

  Oceniono 24 razy 12

  Pakistanskie starsze kobiety to analfabetki (na serio i nie wiedzą jak działają toalety, nawet te mlode kobietkobiety serio). Samolot pakistanski. Nie potrafila zrozumieć oznaczeń. Spotkalam takie nieszczesnice w Nowym Jorku. I jeszcze je kamienuja za nieposluszenstwo.. Horror.

 • bezkasy

  Oceniono 17 razy 11

  Kapitan jednej z brytyjskich linii lotniczych miał w zwyczaju siadać w którymś z wolnych miejsc w kabinie pasażerskiej i głośno wyrażać niezadowolenie z rzekomo opóźniającego się startu. W pewnym momencie wstawał i oznajmiał, że skoro piloci nie kwapią się z wylotem, to on, prosty pasażer, sam weźmie sprawy w swoje ręce. Wchodził do kabiny pilotów, drzwi się zamykały i po chwili następował start. Łatwo wyobrazić sobie zdziwienie pasażerów.
  Pewien pilot został wyrzucony z pracy za okrutny dowcip, który przygotował swoim pasażerom. Wziął od stewardess trochę suchego lodu i schował go w toalecie. Gdy tylko lód zaczął dymić, wypadł z kabiny krzycząc „Palimy się!”.

 • a100

  Oceniono 23 razy 11

  Kaczor przebrany za kobietę?

 • jeak

  Oceniono 16 razy 10

  artykuł:
  "Podróżująca kobieta dosłownie chwilę przed odlotem przypadkowo otworzyła drzwi ewakuacyjne."
  Chwilę przed odlotem, to raczej wszyscy pasażerowie już siedzą na swoich miejscach, przypięci pasami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX