Nowy, luksusowy kurort nad Morzem Adriatyckim. Powstaje w dawnej bazie militarnej

Już niedługo Czarnogóra będzie mogła się pochwalić wyjątkowym, ekskluzywnym, nadmorskim kurortem - Portonovi. Obiekt powstaje na terenie dawnej bazy militarnej.

W dawnej bazie wojskowej Jugosławii, na terenie obecnej Czarnogóry, nad Morzem Adriatyckim powstaje luksusowy ośrodek - Portonovi. Pierwsza faza jego otwarcia planowana jest na czerwiec 2019 roku, jednak obiekt pełną parą ma ruszyć rok później. Na jego terenie znajdować się będzie m.in. pierwszy w Europie hotel sieci One&Only.

Intencją jest stworzenie prawdziwej społeczności i miejsca spotkań ludzi o podobnych upodobaniach

- tłumaczyła Adrijana Husic z Azmont, z azerbejdżańskiej grupy inwestycyjnej, odpowiedzialnej za rozwój obiektu.

 

Za projekt luksusowego ośrodka odpowiadają londyńscy architekci z Harper Downie. W Portonovi będzie się znajdować przystań z 238 miejscami postojowymi dla łodzi i bajecznym widokiem na okolicę. Do tego promenada pełna palm, ekskluzywnych sklepów oraz restauracji. Do dyspozycji gości będzie również 214 w pełni umeblowanych, nowoczesnych rezydencji.

Zaś w pierwszym w Europie hotelu One&Only znajdzie się ekskluzywne SPA, kilka odkrytych basenów, a nawet plaża ze specjalnie importowanego piasku. Na fanów aktywnego spędzania czasu będzie czekać klub tenisowy.

Kolejnym atutem ośrodka ma być bujna roślinność w postaci palm, sosen oraz cyprysów. Również pobliski, wiekowy kościół, zbudowany z kamienia, szykowany jest już na przyjazd turystów. Obecnie świątynia poddawana jest bowiem renowacji.

Kurort znajduje się zaledwie godzinę jazdy samochodem na południe od popularnego chorwackiego miasta - Dubrownika. Celem ośrodka jest promocja Czarnogóry jako miejsca do luksusowego spędzania czasu nad Adriatykiem.

Komentarze (14)
Nowy, luksusowy kurort nad Morzem Adriatyckim. Powstaje w dawnej bazie militarnej
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 19 razy 7

  My, Polscy, nie jeździmy do Czarnogóry tylko na Jasną Górę. Tam nas tak wydoją że na Czarnogórę nie starcza ...

 • naszplock

  Oceniono 1 raz 1

  Mariusz Patrowicz na liście 100 najbogatszych w Polsce

 • dert4

  Oceniono 3 razy 1

  w Czarnogórze było Casino Royale.
  Ten Bond to najlepsza reklama tego małego kraju.

 • olsen64

  0

  redaktor AG pisze o miejscu o którym nie ma pojęcia Mogę udostępnić zdjęcia filmy z tego miejsca udowadniając że powyżej opisany port istnieje, funkcjonuje i ma się całkiem dobrze. Ceny w Miasteczku wyższe niż na promenadzie w Cannes. Jednak warto tam pojechać, żeby zobaczyć nowoczesny luksus przez duże L

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX