Z Jeziorem Michigan stało się coś wspaniałego. Wygląda jak z "Krainy Lodu"

Na Jeziorze Michigan można zaobserwować teraz piękne zjawisko. Wyższa temperatura w ostatnich dniach sprawiła, że tafla akwenu zaczęła się rozmrażać. Na zdjęciach widać, że jezioro pokryło się odłamkami lodu, które wyglądają jak zamarznięte fale.

Kiedy zobaczyliśmy aktualne zdjęcia Jeziora Michigan, na myśl od razu przyszło nam skojarzenie z popularnym filmem animowanym "Kraina Lodu". Powierzchnia akwenu wygląda bowiem, jakby, jak ujęły to zagraniczne media, "jezioro pękło na milion kawałków".

Rzeczywiście, tafla jeziora, która przez długi czas była skuta lodem, zaczęła się rozmrażać pod wpływem wyższej temperatury. Ogromne lodowe kry zostały wypchnięte przez wodę i ułożyły się na sztorc, przez co wyglądają, jakby to fale zamarzły w ruchu. Brytyjski "Daily Mail" porównuje je też do niebieskiej, lodowej mozaiki.

Lodowe odłamki na Jeziorze MichiganLodowe odłamki na Jeziorze Michigan Joel Bissell / AP

Zjawisko można podziwiać z molo w South Haven w stanie Michigan. Straż Przybrzeżna USA apeluje jednak, aby pod żadnym pozorem nie chodzić po lodzie. "Żaden lód nie jest bezpieczny. Zwłaszcza o tej porze roku" - przestrzega jeden ze strażników, Grant Heffner, w rozmowie z serwisem MLive.com

Jak podaje serwis, do 8 marca tego roku zamarzniętych było 56 procent powierzchni jeziora. O tym, jak niesamowicie wyglądał akwen podczas tegorocznej, mroźnej zimy, pisaliśmy w styczniu

Komentarze (21)
Z Jeziorem Michigan stało się coś wspaniałego. Wygląda jak z "Krainy Lodu"
Zaloguj się
 • supermarjan

  Oceniono 15 razy 13

  w ameryce wszystko lepsze.
  po naszych jeziorach to co najwyzej govno albo gumiaki plywaja....

 • templogin

  Oceniono 14 razy 6

  "przyszło nam skojarzenie"
  "jak ujeły to zagraniczne media"
  "Daily Mail porównuje je"
  No i oto mamy efekty nowoczesnej edukacji typu "pokoloruj drwala". Żaden dziennikarzyna nie jest w stanie napisać merytorycznego artykułu, tylko zapychają wierszówki wypocinami niespełnionego poety. Widząc zdjęcia czytelnik sam sobie to do czegoś porówna, a wy się wysilcie i dostarczcie tekst wysokiej jakości. Wróć... jakiejkolwiek jakości.

 • i.l

  0

  cienka warstwa lodu na części jeziora została pokruszona przez fale, a wiatr zepchnął na kupę.

 • baramboo

  Oceniono 8 razy 0

  „Ogromne lodowe kry zostały wypchnięte przez wodę i ułożyły się na sztorc, przez co wyglądają, jakby to fale zamarzły w ruchu”
  Czy redaktorzyna widział kiedyś na własne oczy fale?

 • nabbuko

  Oceniono 7 razy -3

  te "ogromne lodowe kry" mają nie więcej niż 50-60 cm długości, barany...

 • jack_flash

  Oceniono 12 razy -6

  To normalka w tamtych okolicach. Choć niektórzy powiedzą, że to pogoda. Gdy w Chicago są upały to klimat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX