Nad Islandią pojawiła się "smocza zorza". Naukowcy z NASA zaskoczeni zjawiskiem

Na niebie nad Islandią pojawiła się ogromnych rozmiarów zorza polarna, która swoim kształtem przypomina smoka. Zdziwiło to nawet naukowców z NASA, którzy przyznają, że nie spodziewali się takiej intensywności zjawiska.

Ogromna, mieniąca się zielenią zorza polarna na islandzkim niebie została uwieczniona przez dwoje fotografów - Jingyi Zhang i Wang Zheng. Zjawisko zapiera dech w piersiach, a zdjęcie zorzy na swojej stronie internetowej udostępniła również NASA.

"Czy kiedykolwiek widzieliście smoka na niebie? Choć prawdziwe nie istnieją, na początku lutego nad Islandią pojawiła się olbrzymia zorza właśnie w kształcie smoka" - czytamy na stronie NASA. Agencja zapewnia, że zjawisko tak zafascynowało matkę jednego z fotografów, że wybiegła na zewnątrz, aby móc ją podziwiać. Kobieta została uchwycona na zdjęciu.

Skąd zdziwienie NASA, skoro zjawisko samo w sobie nie jest niczym zaskakującym na tych szerokościach geograficznych? Naukowcy Amerykańskiej Agencji Kosmicznej przyznają, że są zdziwieni intensywnością zorzy, która przybrała tak fantazyjny kształt.

Zorza polarna powstaje w wyniku interakcji magnetosfery Ziemi i wiatru słonecznego. Naładowane cząstki wyrzucane przez Słońce w ziemskiej jonosferze (zjonizowana warstwa atmosfery) uwalniają swoją energię, co na niebie przybiera wygląd różnokolorowych smug światła, wstęg, promienistych koron, firanek czy też draperii. Naukowcy Agencji Kosmicznej twierdzą jednak, że w lutym nie zostały odnotowane silniejsze aktywności na Słońcu.

Komentarze (24)
Nad Islandią pojawiła się "smocza zorza". Naukowcy z NASA zaskoczeni zjawiskiem
Zaloguj się
 • kruwamac11

  Oceniono 27 razy 23

  To pewnie w ramach promocji ostatniego sezonu Gry o Tron.

 • part_of_the_game

  Oceniono 20 razy 18

  Coś pięknego!

 • coelka

  Oceniono 13 razy 11

  I co mieli myślec ludzie 2 tys. lat temu kiedy nie mieli pojęcia czym jest zorza polarna znak od bogów i innych stworzeń nadprzyrodzonych. Dzisiaj mamy wiedze a , niektórzy nadal wierzą w bzdury .

 • obeznany

  Oceniono 15 razy 9

  Takie rzeczy zdarzają się w krajach, w których nie odmawia się różańca!

 • cob22

  Oceniono 7 razy 7

  W Irlandi smok u nas smog.

 • hubba-hubba

  Oceniono 8 razy 6

  Piękne, ale można się przestraszyć...

 • shtalman

  Oceniono 18 razy 6

  Znak że PiS ma przesrane w wyborach, niech Kaczor przygotuje ostry nóż na seppuku

 • byann

  Oceniono 5 razy 5

  NASA raczej nie spodziewała się że w ogóle będzie zorza polarna.

 • an_ma_o

  Oceniono 3 razy 3

  Zaskoczyła NASA ? znów byli nacpani ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX