Rekord Polski pobity. Bielszczanin przejechał 4298 km na jednym bilecie weekendowym

- Było momentami nerwowo. Na trasie do Poznania miałem 25-minutowe opóźnienie - wspomina pan Tomasz, który ustanowił niedawno nowy rekord w długości trasy przejechanej pociągiem na bilecie weekendowym.

Pan Tomasz z Bielska-Białej przejechał w dniach 11-14 stycznia 4298 kilometrów polskimi pociągami. Jego podróż rozpoczęła się w piątek o godzinie 19.01 w Dębicy, a zakończyła się w poniedziałek o 5.55 w Oławie. Co ciekawe, za bilet kolejowy bielszczanin zapłacił jedynie 81 złotych.

"Było momentami nerwowo"

Poprzedni rekord w długości trasy przejechanej na bilecie weekendowym został ustanowiony przez pana Rafała z Koronowa. W niecałe trzy dni przebył polskimi pociągami aż 4250 kilometrów.

Mimo że ostatecznie panu Tomaszowi udało się pobić poprzedni rekord, nie było to takie łatwe. Podróżnik musiał szczegółowo zaplanować trasę i wziąć pod uwagę m.in. liczne przesiadki i ewentualne opóźnienia pociągów.

- Było momentami nerwowo. Na trasie do Poznania miałem 25-minutowe opóźnienie. Na szczęście do Oławy dotarłem zgodnie z planem - powiedzi w rozmowie z portalem bielsko.biala.pl.

Skąd ten pomysł?

Dlaczego pan Tomasz zdecydował się na taką nietypową podróż? Kilka tygodni temu znajomy opowiedział mu o poprzednim rekordziście Polski, który na bilecie weekendowym przejechał ponad cztery tysiące kilometrów. - Postanowiłem wyruszyć więc w swoją podróż, dłuższą od tej uznanej za rekordową - wyznał w rozmowie z bielsko.biala.pl.

Poza tym pan Tomasz uwielbia podróże pociągiem. Dlatego bicie rekordu nie było dla niego czymś męczącym czy nieprzyjemnym. A warto dodać, że w podróży spędził 57 godzin.

Jak działa bilet weekendowy?

Bilety weekendowe to opłacalna opcja dla osób, które podróżują w dwie strony na dalekich trasach w weekendy i nie przysługują im żadne zniżki. Ich ceny zaczynają się od 81 złotych.

Ze strony PKP Intercity dowiadujemy się, że:

Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19.00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Najczęściej więc od godz. 19.00 w piątek do godziny 6.00 w poniedziałek. Czyli jeśli np. piątek lub poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, bilet obowiązuje o jeden dzień dłużej.

Zobacz także:

Inwestycje warte miliardy dolarów, pociąg między terminalami i 95 milionów pasażerów rocznie - oto najciekawsze lotniska na świecie

Komentarze (30)
Rekord Polski pobity. Bielszczanin przejechał 4298 km na jednym bilecie weekendowym
Zaloguj się
 • odysej2012

  Oceniono 10 razy 6

  Srednia 75 km/h, znakomita, biorac pod uwage przesiadki.
  Zgodnie z teoria pewnego Niemca, jest troche mlodszy od tych, ktorzy w tym czasie lezeli na kanapie.

 • droch

  Oceniono 7 razy 5

  Połowa wypowiedzi - twardy wyrzyg. Zbadajcie się, zanim zaczniecie pisać na forach.

 • vladymir46

  Oceniono 6 razy 4

  Polskimi kolejami wyszła średnia 75/godz. Nie do wiary.

 • plastikpiokio

  0

  pytanie czy w WC był papier i woda do mycia rąk i spłuczki ??????

 • pan.szklanka

  Oceniono 8 razy 0

  Zważywszy na warunki w PKP, jeśli wsiadł w piątek, to w niedzielę wysiadł starszy o rok.

 • topjar

  Oceniono 10 razy -8

  ciekawe gdzie korzystał jak musiał zrobić "dwójkę"
  w pociągu czy na przesiadce, no i jak wrażenia?

 • roy_cohn

  Oceniono 12 razy -8

  chory z nudów gość

  lepiej ci teraz ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX