Popcorn na plaży? Tak wygląda piasek na Wyspach Kanaryjskich. Ale na relaks średnio się nadaje

Zdjęcia jednej z plaż na Wyspach Kanaryjskich podbijają internet. Z pozoru wygląda ona jak każda inna, jednak z bliska stwarza wrażenie, jakby cała była pokryta popcornem.

Ktoś rozsypał popcorn na plaży? A może to ocean wyrzucił na brzeg tony prażonej kukurydzy? Takie można mieć wrażenie, kiedy patrzy się na jedną z plaż w Hiszpanii. Nic bardziej mylnego. To w rzeczywistości biały piasek, który wyglądem przypomina popcorn.

Tak właśnie prezentuje się plaża w Corralejo, na wyspie Fuerteventura, która nie bez przyczyny zyskała przydomki "Popcorn Beach" oraz "Popcorn Bay". Z daleka wygląda jak każda inna plaża na tej popularnej hiszpańskiej wyspie. Tajemnica tkwi jednak w szczegółach. Jeśli przyjrzymy się jej z bliska, zobaczymy jasne ziarenka różnej wielkości, które do złudzenia przypominają prażoną kukurydzę.

Boisz się o swoje wartościowe rzeczy na plaży? Idealna kryjówka jest w zasięgu ręki

O plaży zrobiło się głośno w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zachwyceni nią turyści zasypali social media zdjęciami. Hiszpańska plaża stała się hitem Instagrama, a pod hashtagiem #popcornbeach znajdziemy całe mnóstwo fotografii.

Jasne kamienie, które do złudzenia przypominają popcorn, to w rzeczywistości biały koral, który ocean wyrzucił na brzeg i który zmieszał się ze skałami wulkanicznymi i piaskiem na plaży.

Kto nie chciałby się wygrzewać na słońcu i opalać wśród ziaren prażonej kukurydzy? No cóż, jest jeden poważny mankament tego miejsca. "Popcornowa" plaża ze względu na twarde kawałki koralowca nie należy do najwygodniejszych.

Komentarze (19)
Piasek na plaży jak popcorn? To nie Photoshop. Plaża na Wyspach Kanaryjskich bije rekordy popularności
Zaloguj się
 • ant777

  Oceniono 15 razy 15

  Lepsze to niż w Polsce plaże usłane petami...

 • cartman69

  Oceniono 27 razy 15

  Biały koralowiec, to martwy koralowiec... Zbyt ciepłe oceany i mamy taki wielki cmentarz, a blogerki dodają zdjęcia.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 5 razy 5

  Mnie to wygląda na styropian.

 • 2doxa

  Oceniono 8 razy 2

  I teraz kazdy zabiera do domu troche na pamiatatke a potem wyrzuca na smieci. Za 10 lat plaze puste, popcorn zebrany.

 • yosemitesam

  Oceniono 31 razy -11

  Jak nie popcorn jak popcorn. Janusz z Grażynką nie dojedli w kinie "Relaks" w Łomży, a że na drugi dzień mieli "last mynyt łif ol ekskjuzmi" to wzięli wałówę ze sobą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX