"Niech cholera je weźmie". Pilot o walizkach na kółkach. Mówi, że zajmują za dużo miejsca na lotnisku

Cóż może być złego w walizkach z obrotowymi kółkami? Patrick Smith, pilot z USA, ma swoją teorię. Uważa, że zajmują za dużo miejsca na i tak zatłoczonych już lotniskach, a do tego wcale nie są tak wygodne w użytkowaniu, jak mogłoby się wydawać.

Patrick Smith to popularny wśród fanów lotnictwa i wszystkiego, co związane z podróżowaniem samolotem, bloger oraz autor książki na ten temat. W jednym ze swoich ostatnich wpisów poruszył, wydawałoby się, dość błahy problem. U niego samego wzbudza on jednak duże emocje.

W poście zatytułowanym "Niech cholera weźmie walizki z obrotowymi kółkami" wyjaśnia, dlaczego. Powód jest bardzo prosty - z obserwacji pilota wynika, że większość użytkowników tego typu walizek nie ciągnie ich za sobą, tylko prowadzi na odległość wyciągniętego ramienia obok siebie.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Co w tym złego? To, że lotniska (zwłaszcza korytarze, jak podkreśla Smith) są zatłoczone, a taki sposób przemieszczania się sprawia, że pasażerowie zajmują o wiele więcej przestrzeni. "Każda osoba, która porusza się w ten sposób, dosłownie zajmuje tyle miejsca, co dwie. Po prostu ludzka ściana" - oburza się pilot.

"Czułem się jak małe dziecko"

Przy okazji Smith zauważa, że walizki z obrotowymi kółkami, jakkolwiek łatwo się nimi manewruje (stąd zresztą ich rosnąca popularność), w rzeczywistości wcale nie są takie wygodne. Trzeba ich bowiem nieustannie pilnować, bo poruszają się tak gładko, że trudno je kontrolować. "Jak tylko zmienisz pozycję lub lekko szturchniesz walizkę, lepiej bądź gotowy (żeby ją przytrzymać, by nie odjechała - przyp.red.). Dziwię się, że ludzi to nie wkurza" - podkreśla bloger.

Swoje niedawne doświadczenia z podróży z tego typu walizką opisuje dość dramatycznie: "Czułem się jak małe dziecko, które próbuje wyprowadzić na spacer szalejącego pitbulla".

"Poczciwa" alternatywa

Czy wyjątkowo niechętny bagażowi z obrotowymi kółkami pilot widzi dla niego lepszą alternatywę? Owszem. Według niego o wiele lepszym rozwiązaniem dla podróżujących samolotami są "poczciwe" walizki z dwoma nieobrotowymi kółkami.

- Oczywiście, ciężko je wcisnąć do schowków nad fotelami, ale trudno też zaprzeczyć ich zaletom: są użyteczne, dyskretne, przyjazne pieszym. To fakt, taką torbę na kółkach ciągnie się nieco z boku, a nie dokładnie za sobą. Ale w gruncie rzeczy podąża jednak za tobą - zachwala Smith.

Czujecie się przekonani? A może macie własne obserwacje na temat tego, co jest irytujące w trakcie podróży samolotem czy na lotniskach? Podzielcie się nimi - piszcie na adres podroze@agora.pl.

Komentarze (31)
"Niech cholera je weźmie". Pilot o walizkach na kółkach. Mówi, że zajmują za dużo miejsca na lotnisku
Zaloguj się
 • niebozaoknem

  Oceniono 47 razy 43

  Poważna sprawa. Problemy pierwszego świata.

 • chmee_the_orc

  Oceniono 32 razy 32

  Tak zwany problem z dupy.

 • tksl

  Oceniono 40 razy 26

  pilot ma racje. kazdy powinien uzywac walizek z dwoma kolkami i wszyscy powinni miec solidarnie poobijane okolice sciegna achillesa.

 • kadykianus

  Oceniono 14 razy 14

  Facet nie ma innych problemow.

 • jeak

  Oceniono 18 razy 14

  Co za bzdury!

 • aa1000

  Oceniono 12 razy 12

  Największą jednak bolączką lotnisk i pilotów są pasażerowie.
  Gdyby zlikwidować tę grupę, to na lotniskach byłby porządek, nie ginęłyby bagaże, a punktualność lotów przekroczyłaby 99,9 %.

 • america_n_beauty

  Oceniono 14 razy 12

  najlepiej ludzi wystrzalać, pałętają się po lotniskach i przeszkadzają pilotom

 • madera123

  Oceniono 18 razy 12

  Sam się przyznał,że łamaga.Walizka obok,to niby dwóch ludzi,ale ciągnięta za plecami,to skrzywiony kręgosłup,nadwyrężony bark,a zajmuje miejsce dwóch ludzi + właściciel.Jak się nie panuje nad kółkami,to zawsze można zamontować krótką smycz.No i prośba do projektantów samolotów o większe schowki na bagaż,bo wchodzą w modę walizki zintegrowane z hulajnogą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX