Największy na świecie drewniany roller coaster powstanie w Polsce. Będzie dostępny już za dwa lata

W 2020 roku zostanie otwarta nowa część Energylandii. Jej największą atrakcją będzie imponujących rozmiarów drewniana kolejka.

Enrgylandia to obecnie największy park rozrywki w Polsce. Pod koniec listopada odbyło się podsumowanie sezonu - park w Zatorze odwiedziło w tym roku aż 1,5 mln osób. W trakcie imprezy zapowiedziano także wiele ciekawych zmian na najbliższe lata.

Nowe atrakcje w przeciągu dwóch lat

W przyszłości ma zostać zagospodarowany teren o powierzchni 150 hektarów. Powstanie m.in. hotel z licznymi atrakcjami (np. z możliwością pływania gondolą). Zapowiedziano także budowę krytego aquaparku. Jednak największe wrażenie robi plan budowy w Energylandii największego drewnianego roller coastera na świecie. To właśnie z tego materiału budowane były pierwsze kolejki. Atrakcja ta ma być dostępna dla gości w 2020 roku.

Bezpieczeństwo na placu zabaw - o czym warto pamiętać? [EDZIECKO]

Największy drewniany roller coaster 

Największa na świecie drewniana kolejka - Wooden Roller Coaster - będzie wznosić się na wysokość ponad 60 m i osiągać prędkość nawet 115 km na godzinę. Na trasie o długości 1300 m, po której poruszać się będą dwa pociągi (w każdym z nich znajdzie się miejsce dla 24 osób w sześciu rzędach), na pasażerów mają czekać trzy inwersje (to element, który wywraca pasażerów do góry nogami). Tematycznie nowa część Energylandii zostanie powiązana z legendami o smokach i rycerzach.

Obecnie najwyższymi drewnianymi roller coasterami są T Express Everland, który znajduje się Korei Południowej, oraz Wildfire w Szwecji.   

Komentarze (30)
Największy na świecie drewniany roller coaster powstanie w Polsce. Będzie dostępny już za dwa lata
Zaloguj się
 • Paulo Garcia

  Oceniono 20 razy 12

  Teraz rozumiem po co tyle drzew pisiakom.. Przyświecać im będzie nowa idea.. Zastał Polskę murowaną a zostawił drewnianą. :)

 • jarekkoniobijca

  Oceniono 10 razy 8

  Michael Jackson ponoc chcial ale nic z tego nie wyszlo ale znalazl sie łebski facet ktory to zrobil i nie poprzestal na karuzeli.Zycze aby rozwijal sie dalej bo co roku dzieci nalegają zeby jechac

 • kocurxtr

  Oceniono 10 razy 6

  super
  byłem na Colossosie w Niemczech - niezapomniane wrażenia
  przydałaby się też wieża swobodnego spadania

  malkontenci - walcie się ! ...

 • nietyp

  Oceniono 7 razy 5

  Powrót do korzeni... Po całości. Trzeba sobie już jakąś jaskinię upatrzyć..., bo później może być tłok.

 • tekameka

  Oceniono 3 razy 3

  jeżeli z drewna białowieskiego, to zeżrą go korniki

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 3

  W Kansas City jest podobny Timber Wolf. Niezla trzepaczka.

 • tomasz.rze

  Oceniono 3 razy 3

  Oszukać przeznaczenie 9.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX