W ten weekend w całej Polsce będzie taniej. O połowę mniej zapłacicie za aquaparki, termy czy hotele

Od 5 do 7 października potrwa kolejna edycja akcji "Weekend za pół ceny". W tym czasie za bilet wstępu do wielu atrakcji czy wizytę w hotelach i restauracjach zapłacicie mniej. Na liście znalazło się aż 757 obiektów z całej Polski.

"Weekend za pół ceny" to inicjatywa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Październikowa odsłona akcji jest już jej piątą edycją. Wydarzenie odbywa się dwa razy w roku - wiosną i jesienią. W tym czasie w całej Polsce setki obiektów turystycznych na weekend obniżają ceny o połowę. Wśród nich są m.in. hotele i agroturystyki, platformy rezerwacyjne, restauracje, muzea, ogrody zoologiczne, termy czy aquaparki.

W piątej edycji "Weekendu za pół ceny", która potrwa od 5 do 7 października, weźmie udział aż 757 obiektów. Jak informuje Dziennik Zachodni, to wzrost o 15 procent w porównaniu z wiosenną odsłoną i jest to równoznaczne z pobiciem rekordu zgłoszeń. 

Pełna lista miejsc, które biorą udział w październikowej akcji, znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia. Wystarczy wybrać ofertę, która was zainteresuje i sprawdzić jej szczegóły. Znajdują się tam dokładne opisy i dane kontaktowe do obiektów, ale w wielu przypadkach trzeba się spieszyć, ponieważ wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, a liczba miejsc jest ograniczona. Ponadto, w niektórych miejscach rabaty obowiązują tylko przez jeden dzień.

W pierwszy weekend października na pewno będziecie mogli skorzystać ze zniżek m.in. w Termie Bania, Termach Cieplickich, Aquaparku w Zakopanem, Termach Pałacowych w Nałęczowie, Term Warmińskich, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Narodowym w Krakowie, Centrum Hewelianum w Gdańsku czy Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi.


Za połowę ceny będzie można też wejść też na Stadion Legii Warszawa, do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, do Muzeum Zamkowego w Łańcucie, do Kopalni Złota w Złotym Stoku, Ogrodów Hortulus w Dobrzycy czy Sztolni Walimskich w Walimiu.

Komentarze (1)
W ten weekend w całej Polsce będzie taniej. O połowę mniej zapłacicie za aquaparki, termy czy hotele
Zaloguj się
  • 0

    Jedno wielkie oszustwo, a hotele mają darmową reklamę przeznaczając do tej akcji jedynie po 2,3 pokoje. Próbowałem w kilkunastu hotelach i w kilku usłyszałem jak jest naprawdę. Oczywiście zaproponowano mi miejsca po cenach rynkowych, z nimi nie było problemu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX