Popularny kurort na Majorce walczy z tabunami pijanych turystów. Będą zmiany w all inclusive

Władze jednej z najpopularniejszych "imprezowych" miejscowości Majorki - Magaluf - mają dość pijanych turystów. By się ich pozbyć, postanowiły ograniczyć amatorom darmowych hotelowych drinków dostęp do alkoholu.

Na Majorce, jednym z najpopularniejszych turystycznych kierunków (również wśród Polaków), szykuje się niemała rewolucja. Władze jednego z najbardziej obleganych kurortów - Magaluf - postanowiły ograniczyć możliwość wykupienia w hotelach pakietów all inclusive.

- Nie zamierzamy wprowadzać prohibicji, ale możemy to uregulować - tłumaczył w rozmowie z lokalnymi mediami dyrektor ds. turystyki na Balearach, Antoni Sanso.

Według nowego prawa wszelkie darmowe alkohole (nie tylko drinki, ale też piwo i wino) mają być serwowane w hotelach wyłącznie w czasie podawania głównych posiłków. Poza nimi alkohol ma być dodatkowo płatny. W hotelowych pokojach nie będzie również lodówek z wyborem trunków.

Spacer po balustradzie hotelowego balkonu

Powodem decyzji władz jest nieograniczony dostęp do alkoholu, który stał się przyczyną licznych problemów przede wszystkim w Magaluf - mieście, które "cieszy się" opinią jednej z największych "imprezowni" na wyspie. Hałaśliwi, pijani turyści - zwłaszcza Brytyjczycy - stanowią tam zagrożenie nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla siebie. Do popularnych zabaw należą na przykład spacery po poręczach hotelowych balkonów - często tragiczne w skutkach dla akrobatów "na rauszu".

Władze Magaluf wprowadzają ograniczenia stopniowo. Jak informował portal radiozet.pl pod koniec czerwca tego roku, hotelarze otrzymali  broszury informujące o zakazie wprowadzania promocji typu "open bar" czy "happy hours".

Pijani turyści szkodzą Magaluf

Calvia Council, gmina w której znajduje się słynny kurort Magaluf, rozpoczęła proces naprawy wizerunku miasta w 2015 roku, wprowadzając zasady "karania niecodziennych zachowań". Szereg ograniczeń dodano również w 2016 i 2017 roku. Zasady te zabraniają m.in. defekacji w miejscach publicznych, uprawiania seksu w miejscach publicznych, publicznego epatowania nagością, a także śmiecenia, zrywania gałęzi z drzew i słuchania muzyki, której głośność wynosi powyżej 65 decybeli (więcej na ten temat: Myśleliśmy, że publiczna nagość i seks na ulicy nigdzie nie są mile widziane. Na Majorce zakazali ich dopiero teraz).

Jak się okazuje, władzom i mieszkańcom kurortu przeszkadzają nie tylko zgorszenie i zniszczenia siane przez podchmielonych imprezowiczów. Według informacji podawanych m.in. przez portal tvn24bis.pl istotnym problemem jest również to, że - jak wynika ze statystyk - w ciągu ostatnich trzech lat zainteresowanie przyjazdem do Magaluf wśród turystów spadło prawie o połowę. Póki co trudno stwierdzić czy dzięki ograniczeniom uda się przywrócić kurortowi dawną świetność, a także czy inne miejscowości na Majorce pójdą w ślady władz Magaluf.

Czytaj również:

Komentarze (27)
Popularny kurort na Majorce walczy z tabunami pijanych turystów. Będą zmiany w all inclusive
Zaloguj się
 • alejagwiazd

  Oceniono 16 razy 16

  pijanstwo w hotelach all inclusive to koszmar. wiem bo w takim pracuje. Niestety te pijusy zostawiaja okolo 25 % dochodow w hotelarstwie i zapewniaja tyle samo zatrudnienia. Jak nie na majorke pojada do grecji albo turcji chlać. wtedy hotele na majorce zwolnia ¼ pracownikow.

 • lukamipisze

  Oceniono 13 razy 11

  Problemem nie jest all inclusive, problemem są angole.
  Nikt nie robi wiekszego bydła niż oni.

 • adin.dwa.tri

  Oceniono 7 razy 3

  Bardzooo skuteczne... Czy oni myślą, że Brytyjczyka nie stać na piwo między posiłkami? Że będzie czekał na otwarcie restauracji o 19 na kolację, żeby móc się napić? Swoją drogą, to dopiero będzie chlansko podczas posiłków...

 • koment7

  Oceniono 9 razy 3

  Nawet takie głupie zakazy da się obejść. Wystarczy hasło promocyjne - hotel za darmo* płacisz tylko za drinki (*pod warunkiem konsumpcji alkoholu za jakąś kwotę). Ci co mają pić dalej będą pili.

 • dublet

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo PiS z Majorki! Nasz PiS też wprowadził ograniczenia w sprzedaży alkoholu i cały naród to popiera!

 • antyqrdupel

  Oceniono 3 razy -1

  na majorce czekają na pisowskiego suwerena pińcetplusa

 • citaobscura

  Oceniono 19 razy -1

  <<><><>>
  W G.W.. smuteczek, że nie można dać tytułu

  "Pijani Polacy..."

 • fields1

  Oceniono 2 razy -2

  Pijani Polacy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX