Myśleliśmy, że publiczna nagość i seks na ulicy nigdzie nie są mile widziane. Na Majorce zakazali ich dopiero teraz

Władze Palmy na Majorce wprowadziły nowe zakazy. Nie można między innymi chodzić po mieście topless czy uprawiać seksu na oczach innych ludzi. Łamiących zakaz policja na miejscu może ukarać wysoką grzywną.

Władze stolicy Majorki wprowadziły restrykcje, które mają zahamować obsceniczne zachowania, których dopuszczają się turyści przybywający na wyspę. Zostały one nazwane "turystycznymi ekscesami". Często bowiem zdarzało się, że turyści chodzili po mieście topless czy uprawiali seks w miejscach publicznych.

Nowe przepisy wprowadzone w Palmie zakazują:

 • chodzenia topless (poza obrębem plaży),
 • dopuszczania się czynności seksualnych w miejscach publicznych na oczach innych ludzi,
 • dopuszczania się czynności seksualnych na oczach dzieci,
 • skakania z balkonów do basenów,
 • sprzedawania i reklamowania gazu rozweselającego,
 • sprzedawania napojów alkoholowych między północą a godziną 8 rano poza barami czy hotelami,
 • spożywania alkoholu w przestrzeni publicznej przez osoby niepełnoletnie,
 • organizowania imprez na łodziach,
 • prowadzenia nieautoryzowanego handlu wszelkiego rodzaju napojami alkoholowymi.

Boisz się o swoje wartościowe rzeczy na plaży? Idealna kryjówka jest w zasięgu ręki

Lista zasad ma zniechęcić turystów do nieodpowiedzialnego zachowania. Osoby, które nie dostosują się do nowych przepisów, zostaną ukarane grzywną. - Zdajemy sobie sprawę, że to nie rozwiąże wszystkich problemów, ale da policji narzędzia do pracy - powiedziała Angelica Pastor, radna Palmy do spraw bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zyskają więc większą kontrolę i możliwość wystawiania kar finansowych na miejscu.

A te są naprawdę dotkliwe. Jeśli ktoś złamie zakazy, może zostać ukarany grzywną w wysokości nawet trzech tysięcy euro (około 13 tysięcy złotych). 

Nas zaskakuje jedynie, że dopiero teraz tego typu zachowania zostały zakazane. Wprowadzenie zakazów prawdopodobnie nie wyeliminuje negatywnych zjawisk w stu procentach, ale naprawdę wydawało nam się, że uprawianie seksu w miejscach publicznych czy chodzenie topless po mieście już od dawna nigdzie nie jest mile widziane.

To też może cię zainteresować: Na Majorce mają dość i mówią "nie" masowej turystyce. Zaplanowanie wakacji będzie trudniejsze

Nowe kary dla turystów we Włoszech. Za zakupy na plaży zapłacą więcej niż w butiku Chanel

Komentarze (60)
Myśleliśmy, że publiczna nagość i seks na ulicy nigdzie nie są mile widziane. Na Majorce zakazali ich dopiero teraz
Zaloguj się
 • macallan1

  Oceniono 76 razy 60

  Zakaz topless dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety niektórzy faceci wyobrażają sobie, że chodzenie bez koszuli z wywalonym bębnem jest supercool i wszystkim powinno się podobać. Nie podoba się!

 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 18

  I pomyśleć, że początek tej rozwiązłości dał 180 lat temu nasz Rodak, niejaki Fryderyk Chopin, który w 1938 roku spędził na Majorce kilka miesięcy, afiszując się wśród pobożnych Majorkańczyków, życiem na kocią łapę z tak samo rozwiązłą rozwódką, pisarką George Sand.

  Więc wszystko wygląda na to, że nie tylko nauczyliśmy Francuzów jeść widelcami, ale również i uczyliśmy Hiszpanów wolnego seksu w nadmorskich kurortach :-))

 • kresedebarg

  Oceniono 21 razy 17

  skoro nie można kopulować na ulicy, nie ma sensu tam jechać

 • maxwywar2

  Oceniono 19 razy 11

  A co z wypróżnianiem do basenów - tydzień temu przedstawiciel suwerena wypróżnił się do basenu w podwarszawskim Powsinie, 3 tygodnie temu podobny przypadek miał miejsce w lublinie. Jak tego nie zakażą suweren może zechcieć tam jezdzić.

 • 79 Makaj

  Oceniono 14 razy 8

  Tak się narzeka na Januszow i Grazynki, że skarpetki i sandały.. że chodź Janusz za drogo tutej.. ale prawda jest taka że te zakazy jakże śmiesznie drastyczne zostały wprowadzone po wieloletniej eksploracji TEJZE krainy przez obywateli UK. Bydło jakie tam przylatuje to nie Sebixy i Karyny tylko ludzie którzy na codzien pracują w bankach i szkołach.

 • walutobox2012

  Oceniono 7 razy 7

  No to chłopaki z ONR-u będą musieli zaplanować kolejny wyjazd na patrole …..

 • Piotr Klich

  Oceniono 11 razy 7

  Ludzie to plebsy , im więcej kasy (W sensie jak mu nagle na łeb spadlo) tym gorzej... Ja rozumiem zabawę, ale żeby na niektóre trzebabylo zakazy robić to głowa mała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX