Zakaz spania na lotnisku, które ma masę połączeń z Polską. Nawet na krześle. Ochrona będzie budzić co 10 minut

Zakaz spania na lotnisku to nowa zasada obowiązująca na lotnisku Stansted (Wielka Brytania)

Zakaz spania na lotnisku to nowa zasada obowiązująca na lotnisku Stansted (Wielka Brytania) (Fot. Shutterstock.com)

Port lotniczy w Stansted wprowadził nowe zasady. By ograniczyć liczbę bezdomnych nocujących w terminalu i ukrócić samowolę niektórych pasażerów od teraz na lotnisku nie będzie można spać. Porządku przypilnują specjalne patrole.

70 proc. Polaków, którzy lecą do Londynu, wybiera port lotniczy Stansted. To jedno z najpopularniejszych lotnisk w Europie, na którym ląduje wiele samolotów tanich linii - zwłaszcza Ryanair, który oferuje połączenia między Stansted a niemal wszystkimi polskimi lotniskami.

Od 11 czerwca na terenie londyńskiego portu zaczęły obowiązywać nowe zasady, które dla przeciętnego pasażera oznaczają jedno - utrudnienia. Zarządcy lotniska zadecydowali bowiem, że dla utrzymania porządku wprowadzą zakaz spania.

Po tym, jak z portu odleci ostatni samolot (około północy) hala odlotów zostaje zamykana do godziny drugiej. Bezdomni i pasażerowie oczekujący na swój lot (wiele osób woli przespać kilka godzin na lotnisku między przesiadkami zamiast płacić za hotel - zwłaszcza, że ten przy lotnisku kosztuje około 140 funtów za dobę) muszą więc znaleźć sobie inne miejsce.

W przypadku tych pierwszych oznacza to najprawdopodobniej opuszczenie lotniska, a drugich - przeniesienie się do hali przylotów. Tam jednak nie będą mieli szansy się nawet zdrzemnąć, bo halę mają regularnie patrolować specjalnie zatrudnieni do tego strażnicy.

Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Pobudka co 10 minut

Jeden "kurs" ma im zająć mniej więcej 10 minut, a ich zadaniem jest pilnowanie, by pasażerowie nie spali na podłodze ani na krzesełkach. Ci, którzy zasną, będą budzeni.

Po co te zmiany? Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem lotniska chodzi o to, by śpiące osoby nie przeszkadzały tym, które przylatują na lotnisko i nie utrudniały prac porządkowych lub remontowych. 

Dlatego władze portu w Stansted, oprócz umieszczenia na terenie lotniska znaków informujących o zakazie spania, apelują do pasażerów o rozważne planowanie podróży. - Pasażerowie, którzy będą korzystać z porannych lotów, nie powinni przyjeżdżać na lotnisko wcześniej niż w terminie planowanej odprawy - można przeczytać w oświadczeniu.

Zobacz też:

Zobacz także
Komentarze (55)
Zakaz spania na lotnisku, które ma masę połączeń z Polską. Nawet na krześle. Ochrona będzie budzić co 10 minut
Zaloguj się
 • gorillaglu

  Oceniono 75 razy 55

  Cieszę się, że Brytania wraca do starych, dobrych wiktoriańskich metod. Kiedy zmiana przepisów, by 10-latki mogły czyścić kominy?

 • herchinez

  Oceniono 37 razy 37

  no tak, trudno rozróżnić jak przecież każdy bezdomny ma bilet na samolot. Super pomysł :/

 • proboszcz-bezrobotny

  Oceniono 32 razy 32

  Czy porządkowi będą również pilnowali, aby samoloty terminowo startowały?

 • lodomeria

  Oceniono 38 razy 28

  A na lotnisku w Tallinie są specjalne kapsuły do spania. A w LAX balkony z trawą dla psów.

 • johndoe1976

  Oceniono 35 razy 21

  Już się ciulom angolom w doopach poprzewracalo, poczekajmy do brexitu, to się posmiejemy,
  ,. Xd

 • marcinmarcin12

  Oceniono 22 razy 20

  Przeciez tam bez billeti nie wejdzie sie do strefy z krzeslami

 • Piotr C

  Oceniono 15 razy 15

  Na Stansted nie ma zadnych hal przylotow i odlotow. Jest jedna olbrzymia buda. No chyba, ze niedawno wybudowali.

 • deusirae

  Oceniono 20 razy 14

  idiotyzm - dlaczego nie uruchomia rest-room albo czegos w tym styly, za drobna oplata, miejscowki z wygodnymi fotelami lub polezace krzesla? I zarobia i kazdy w razie czego zaplaci te np 10 funtow za kilka godzin relaksu.

 • onduma

  Oceniono 52 razy 12

  W czasach, kiedy uwzglednia sie rozne potrzeby ludzi torturowac beda pasazerow pozbawianiem snu. Brezdomnych chyba latwo odroznic i sprawdzic. Zamiast wyrzucac bezdomnych beda wyrzucac pasazerow. Zachod to jednak psychole

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX