Szczecin chce mieć jeden z najlepszych aquaparków w Europie. Poczujecie się jak Małysz i wykąpiecie w piwie

Nowoczesny, pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych, ze zjeżdżalnią-skocznią i łaźniami piwnymi. Taki ma być aquapark Fabryka Wody, nowa atrakcja Szczecina.

- To przemyślany i kompleksowy projekt. Fabryka Wody ma być jednym z najbardziej atrakcyjnych aquaparków w Europie, bardzo nowoczesnym - tak nowe centrum rozrywki w Szczecinie opisywał prezydent miasta, Piotr Krzystek, na konferencji prasowej poświęconej inwestycji.

Szczeciński aquapark ma stanąć w miejscu po kąpielisku Gontynka. Władze miasta zapowiadają, że przetarg na wybudowanie kompleksu z Fabryką Wody i Centrum Edukacyjnym zostanie ogłoszony w wakacje i mają nadzieję, że budowa potrwa dwa lata. Oznacza to, że Fabryka Wody byłaby gotowa w 2020 roku.

 

Kąpiele w piwie i wyścigi na zjeżdżalniach

W nowym kompleksie rozrywkowym znajdzie się szereg atrakcji przygotowanych z myślą zarówno o dzieciach, jak i o dorosłych. Na pewno można spodziewać się różnego rodzaju basenów: sportowych, brodzików dla dzieci, wodnych placów zabaw, czy tzw. infinity pool, czyli basenu z przelewem w postaci wodospadu.

Poza tym goście będą mogli zrelaksować się w saunarium z: saunami fińskimi, parowymi, tężniami solankowymi, grotami śnieżnymi, basenami chłodzącymi, spa oraz... łaźniami piwnymi. Tam na chętnych będzie czekać kąpiel w roztworze słodu i chmielu. Szczecińskie saunarium ma być jednym z największych w Polsce.

To jednak nie koniec rozrywek. W Fabryce Wody pojawią się też jaskinie multimedialne, huśtawka wodna, wanny spa, zjeżdżalnie do ścigania, w których na przegranego czeka zimny prysznic, baseny relaksacyjne oraz zjeżdżalnia-skocznia, która sprawi, że poczujecie się jak Adam Małysz - w pewnym momencie zjeżdżający wyskakuje w górę.

Zdobędziesz punkty, dostaniesz zniżkę

Aquapark w Szczecinie ma działać w połączeniu z Centrum Edukacyjnym. Będzie przebiegać przez nie ścieżka zwiedzania prowadząca z góry na dół. W trakcie schodzenia goście centrum poszerzą swoją wiedzę o klimacie, oceanach, kosmosie czy hydroinżynierii. Znajdzie się również miejsce na laboratoria, w których organizowane będą lekcje tematyczne.

Andrzej Truszczyński z firmy Dream World, której projekt zwyciężył w konkursie na koncepcję Fabryki Wody, wyjaśniał, że wiedza zdobyta w centrum będzie później sprawdzana w aquaparku. Umożliwią to specjalne panele dotykowe rozmieszczone na terenie obiektu.

Odwiedzający będą mogli zdobywać punkty. Jeśli zgromadzą odpowiednią liczbę, otrzymają gadżety, zniżki czy dodatkowe wejścia.

Majówka w domu? Znajdź namiastkę egzotycznych wakacji w swoim mieście [TESTUJEMY AQUAPARKI]

Rzeka przez cały obiekt i most, który zamieni się w lodowisko

W związku z tym, że kompleks powstanie w miejscu Gontynki, projektanci zapewnili, że odzwierciedlą klimat tego miejsca. Mają nawiązać też do elementów ważnych dla Szczecina, m.in. Wałów Chrobrego.

Projekt zapowiada się ciekawie. Ma to być otwarta przestrzeń publiczna i miejsce spotkań mieszkańców. Motywem przewodnim będzie wodna kaskada, która zamieni się w rzekę przepływającą przez cały obiekt. Otoczą ją wały, a elementem łączącym będzie most, na którym będą organizowane rozmaite wydarzenia. Zimą natomiast zamieni się on w lodowisko.

Sam aquapark ma kosztować około 100 milionów złotych. Do tego dojdzie jeszcze koszt budowy Centrum Edukacyjnego, który wynosi 30 mln złotych.

To też może cię zainteresować: W Polsce powstaje nowy park rozrywki. Będzie jednym z największych w Europie [ZDJĘCIA]

Komentarze (22)
Szczecin chce mieć jeden z najlepszych aquaparków w Europie. Poczujecie się jak Małysz i wykąpiecie w piwie
Zaloguj się
 • szlachcic

  Oceniono 12 razy 8

  Dlaczego inwestorzy typu miasto, wojewodztwo itp pokazuje tylko zalety danej inwestycji i na ogol przemilcza sprawy fundamentalne typu: koszt budowy, koszty utrzemania i zakladane ceny biletow i dla kogo ma on byc?
  To sa informacje niepopularne wiec politycy na stolkach urzedniczych siedza cicho, a inwestycja ma zaewnic kolejna kadencje bez wzgledu na koszty
  Budowa takiego obiektu bedzie tez miala wplyw na inne baseny w Szczecinie co tez jest wazne

 • Księgowość Leśny Kwiat

  Oceniono 9 razy 7

  Megalomania, koszta utrzymania będą niesamowite. To nie powinna być inwestycja miejska - na pewno nie w tej skali

 • japka_putina

  Oceniono 4 razy 4

  Kto bogatemu zabroni?

 • Adam Gepard

  Oceniono 7 razy 3

  Ci co korzystają z basenów w Naszym mieście będą zadowoleni! Wreszcie nie trzeba będzie jeździć do Gryfina żeby się odprężyć po ciężkiej pracy. Rozladuje to też na pewno zatłoczone baseny miejskie. Oczywiście osobiście chciałbym żeby obiekt tego typu NAPRAWDĘ powstał, bo na razie to tylko rozważania na papierze. Oczywiście znajdą się zawsze i tacy co ZAWSZE i na WSZYSTKO narzekają (i Ci co boją się wody), będą liczyć koszty a nie reklamę i promocję miasta Szczecina!

 • swinton

  Oceniono 7 razy 3

  Zbliżają się wybory więc obecne władze chcą się utrzymać przy żłobie.
  Sprawa tych terenów wałkuje się od 20 lat a winnych zaniedbań nie ma.

 • serfwe erwr

  Oceniono 8 razy 2

  Pierwszy z poprawną, a może i nawet ładną i dobrą architekturą

  baseny i aquaparki w polsce to symbol kiczu, architektonicznej chały, wizytówka cebulowej polski

 • Grzegorz Tobolski

  Oceniono 2 razy 0

  Z mojej perspektywy trzeba nie mieć muzgu na negowanie takiej inwestycji. Jak by nie patrzeć jest to inwestycja celu publicznego, a te z definicji są współfinansowane ze środków miejskich nawet w trakcie ich eksploatacji (teatry, filharmonie)... A to czy bedzie na siebie zarabiać czy nie, to taka teza winna być poparta rachunkami! Patrząc na fakt, że jest to obiekt zamknięty osobiście obstawiam, że tutaj raczej ze względów bezpieczeństwa będzie on ograniczony do maksymalnej liczby osób (tak jak Arkonka) i ciężko wogóle będzie tam się dostać... Więc obrót finansowy i zysk będzie wyciśnięty do maksimum... Trzeba też spojrzeć na lokalizację, która ściągnie pół regionu i tereny przygraniczne... Niemców, którzy jak już przyjadą to nie tylko w Fabryce Wody zostawią Euro... A co do Gryfina... To jest obiekt komercyjny. Te z natury po około 10 latach stają się przestarzałe... Nie wspomne już o lokalizacji odległej od dużej aglomeracji miejskiej. A pewnie była projektowana na 50 lat... Wszystko kiedyś będzie przestarzałe i nadające się do rozbiórki... Więc jak ktoś chce być hejterem to niech sobie jest dla swoich gaci!!! Siła!

 • tuluniu

  Oceniono 6 razy 0

  Ja nie lubie plywac w moczu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX