24-latka została wyproszona z samolotu, bo stewardessa podsłuchała, że... ma okres. Musiała dopłacić 1200 zł

Brytyjka i jej chłopak musieli opuścić samolot lecący do Dubaju na moment przed odlotem. Powód? Stewardessa podsłuchała, że kobieta skarży się na ból brzucha z powodu okresu. Para musiała dopłacić za rezerwację biletu na kolejny lot.

Kilka dni temu Beth Evans i jej chłopak, Josh Moran, w ostatniej chwili zostali wyproszeni z samolotu linii Emirates, którym mieli polecieć z Birmingham do Dubaju. Mimo że para wydała już na bilety 400 funtów (1900 zł), musieli dopłacić kolejne 250 (ok. 1200 zł), by dostać się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich kolejnym samolotem.

Powód okazał się zaskakujący. Jedna ze stewardess podsłuchała, jak 24-latka skarży się chłopakowi, że z powodu okresu boli ją brzuch. Obsługa uznała, że Brytyjka musi zostać zbadana, jednak z braku lekarza okazało się to niemożliwe.

Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Choć Beth utrzymywała, że nic jej nie jest, a sam ból "w skali 1 do 10 ocenia na 1", została zmuszona do opuszczenia samolotu. Razem z nią wyproszono również jej chłopaka.

"Wyrzucenie z samolotu przez okres to szaleństwo"

- Wyrzucenie z samolotu za to, że przez okres bolał ją brzuch, to szaleństwo. Beth popłakała się i zdenerwowała, kiedy stewardessa zaczęła zadawać jej pytania. Była zawstydzona koniecznością tłumaczenia się z bólu przy wszystkich - wspomina jej partner w rozmowie z "The Sun".

Dodał również, że obsługa podjęła decyzję o ich wyproszeniu na podstawie jednego telefonu do pracowników medycznych zatrudnionych przez linie Emirates w USA. Mieli powiedzieć brytyjskim kolegom, że stan zdrowia 24-latki nie pozwala jej na lot.

Rzecznik prasowy przewoźnika potwierdza, że faktycznie doszło do takiego zdarzenia. - Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi jest najważniejsze. Nie chcieliśmy stawiać pani Evans w niebezpiecznej sytuacji, gdyby w trakcie 7-godzinnego lotu poczuła się gorzej - mówi w rozmowie z serwisem Business Insider.

Istnieją sytuacje, w których linie lotnicze mogą zgodnie z prawem odmówić wpuszczenia pasażerów na pokład samolotu, nawet jeśli ci mają ważny bilet. W przypadku obywateli Wielkiej Brytanii, dotyczy to m.in przypadków, w których istnieje uzasadnione podejrzenie, że stan zdrowia podróżnego może się znacząco pogorszyć w trakcie lotu. Zwykle jednak odnosi się to do "poważnie chorych" osób

Zobacz też:

Nie chciała siedzieć koło mamy z niemowlakiem. Stewardessa kazała jej opuścić pokład samolotu

Dziecko płakało przez 8 godzin lotu. Trzeba to jakoś przeżyć? Linie lotnicze mają też inne pomysły

Komentarze (49)
24-latka została wyproszona z samolotu, bo stewardessa podsłuchała, że... ma okres. Musiała dopłacić 1200 zł
Zaloguj się
 • czarna_brygada09

  Oceniono 70 razy 64

  Od kiedy to normalna funkcja organizmu jest zagrożeniem dla stanu zdrowia? ... Klasyczne, krystaliczne 'fixum dyrdu'. Może teraz linie lotnicze zatrudnią etatowych ginekologów na lotniskach, którzy będą badać czy pasażerki mają okres?

 • mr.creosote

  Oceniono 61 razy 55

  "obsługa podjęła decyzję o ich wyproszeniu na podstawie jednego telefonu do pracowników medycznych"

  Do Hazana dzwonili? (czy jak mu tam?)

 • gadolinn

  Oceniono 26 razy 20

  emirates powinni miec ginekologa na lotnisku; sprawdzalby czy pani nie ma okresu; a przy okazji moze jeszcze tez sprawdzi, czy jest dziewica

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 23 razy 19

  I dlatego ja takie rozmowy zawsze prowadzę już po starcie samolotu, na wysokości przelotowej, czyli takiej, z jakiej powinno się wyrzucać bez spadochronu stewardessy-kapusty.

 • wildturkey

  Oceniono 32 razy 10

  W wielu religiach kobieta z powodu okresu, krwi jest "brudna". Wystarczy poczytać co nieco. Jeszcze jeden powód dla którego nie latam liniami lotniczymi z tego rejonu. Nie popieram terroryzmu a tak zwany "luksus" jakoś mnie nie kręci.

 • shtalman

  Oceniono 32 razy 4

  Podczas okresu każda kobieta staje się groźna dla siebie i społeczeństwa, to potencjalna bomba z palącym się zapłonem, groźniejsza niż wszystkie bomby termobaryczne Antka, ale oczywiście mniej groźne niż szalony świr smoleński, jego morda powinna wisieć przy każdym wejściu na pokład samolotu, nawet tych przeznaczonych dla kamikadze

 • stereotyp76

  Oceniono 3 razy 1

  Założę się, że brytyjska lala sama zrobiła awanturę, bo poczuła się księżną Dianą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX