Śnieg całkowicie sparaliżował Tokio. Jego mieszkańcy chwycili za łopaty i zamienili zaspy w istne dzieła sztuki

Bałwanki z Japonii to prawdziwe dzieła sztuki.

Bałwanki z Japonii to prawdziwe dzieła sztuki. (Fot. twitter.com/mokomoko_2015)

Mieszkańcy Tokio, chociaż zaskoczeni intensywnymi opadami śniegu, nie stracili pogody ducha i postanowili wykorzystać biały puch do lepienia bałwanków. Takich śnieżnych dzieł sztuki nie ma nigdzie na świecie!

Kilka dni temu Tokio przeżyło prawdziwy chaos komunikacyjny. Samochody stały w korkach, pociągi nie jeździły, anulowano kilkaset lotów. Powód? W mieście pierwszy raz od czterech lat spadł śnieg. Co na to wszystko mieszkańcy Tokio? Zaczęli lepić bałwanki, które w niczym nie przypominają tych z Polski, Europy czy Stanów Zjednoczonych. Próżno szukać tu bałwanków z marchewkowym nosem, uśmiechem ułożonym z kamieni i guzikowymi oczami.

Basen "tylko dla orłów". Całkowicie przeszklony i wystaje 150 metrów nad ruchliwą ulicą

Japońskie bałwanki charakteryzują się kunsztem i dbałością o każdy szczegół. Nie są przekombinowane i cieszą oko. Szkoda, że wraz ze wzrostem temperatury śnieżne dzieła sztuki zamienią się w kałużę. Póki co możecie podziwiać je na zdjęciach.

Bałwanki, tak jak sprzęt elektroniczny opatrzony "Made in Japan", odznaczają się jakością wykonania. Co tu dużo mówić, to prawdziwe dzieła sztuki, które zmieniły tokijskie ulice w istną wystawę pod chmurką.

Nie sposób przejść obok nich obojętnie. W końcu nie codziennie można zobaczyć olbrzymią rzeźbę Godzilli, Snoop'yego, Minionki czy, wyglądające jak żywe, posągi zwierząt, a to wszystko ze śniegu!

Piszcie w komentarzach, co sądzicie o azjatyckich bałwankach. Też was urzekły, a może wolicie nasze, poczciwe bałwanki z marchwiowym nosem? 

To cię zainteresuje:

Narzekasz na mróz? W tej wiosce ślina zamienia się w sople lodu, a dla jej mieszkańców zima w Polsce to tropiki

W Kazachstanie spadł czarny śnieg. Mieszkańcy: to wina zanieczyszczeń z huty

Sprawdź się w QUIZIE: Trzy słowa podpowiedzi wystarczą, abyś zgadł, o które miejsce pytamy? Wasza średnia 7/11

Uważasz się za obieżyświata i poliglotę? A czy wiesz, jakie języki urzędowe obowiązują w tych państwach?
1/11Który z podanych jest jednym z języków urzędowych w Holandii?
Zobacz także
  • Dyskusja pomiędzy Elle Darby a hotelem wywiązała się po tym, gdy influencerka zaproponowała, że przenocują ją za darmo w zamian za promocję w mediach społecznościowych Youtuberka zaproponowała hotelowi promocję w zamian za luksusowy pobyt. 'Masz jaja i niewiele godności'
  • Turyści spacerują po tafli Morskiego Oka Zimą można chodzić po tafli Morskiego Oka? Ratownik TOPR: Gdy jest odpowiednio zmrożona. Jest bezpieczniej
  • Czarny śnieg w Temyrtau W Kazachstanie spadł czarny śnieg. Mieszkańcy: to wina zanieczyszczeń z huty
Komentarze (2)
Śnieg całkowicie sparaliżował Tokio. Jego mieszkańcy chwycili za łopaty i zamienili zaspy w istne dzieła sztuki
Zaloguj się
  • ghs blar

    Oceniono 19 razy 15

    Chyba dostrzegacie szanowna gazeto improwizowanego w 3 minuty bałwana na spacerze z 4 latką od figur lodowych rzeźbionych godzinami z masy śnieżnolodowej pieczołowicie narzędziami najczęściej ciesielskimi. W ten sposób można latem odnieść babkę z piasku zrobioną z wiaderka do konkursu rzeźb plażowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane