Polacy lubią spędzać Wielkanoc poza domem. Gdzie najchętniej wyjeżdżamy?

Coraz częściej święta to dla wielu Polaków okazja do paru dni urlopu i zagranicznego wyjazdu. Nasze preferencje co do wybieranego kierunku nie zmieniają się od lat, wciąż lubimy południe Europy i Wielką Brytanię.

Portal Skyscanner, z pomocą, którego możemy wyszukać najlepszy lot, sprawdził dokąd Polacy wyjadą w trakcie tegorocznych świąt Wielkanocnych.

Południe Europy, Wielka Brytania. Gdzie jeszcze wyjeżdżamy w trakcie świąt?

Większych zaskoczeń nie ma. Tym samym kierunkom, czyli południe Europy oraz Wielka Brytania jesteśmy wierni od lat.

W poszukiwaniu słońca na południu Europy najchętniej wyjeżdżamy do Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy Francji.

Wielka Brytania co roku cieszy się ogromną popularnością i zajmuje miejsce na podium, jednak w tym roku odnotowała spadek o prawie 20% rezerwacji lotów.

Chętnie podróżujemy również blisko od domu, wybierając podróż po Polsce.

Nowością wśród kierunków chętnie wybieranych na Wielkanoc jest... Ukraina. To kraj, który zyskuje na popularności. W tym roku odnotował wzrost o 145%!

Wielkanoc w Hiszpanii - Semana SantaWielkanoc w Hiszpanii - Semana Santa fot. Shutterstock

10 najpopularniejszych kierunków na Wielkanoc 2017

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się Hiszpania. W tym kraju "Semena Santa", czyli Wielki Tydzień przed Wielkanocą obchodzi się bardzo uroczyście. W Madrycie, stolicy Hiszpanii odbywają się procesje, w trakcie, których można usłyszeć seatas, czyli pieśni religijne wywodzące się ze stylu flamenco.

Włochy zajmują 2. miejsce. W trakcie Wielkanocy turystom serwują wiele atrakcji. We Florencji w Niedzielę Wielkanocną odbywa się parada, która upamiętnia wydarzenia z z 1099 roku, kiedy to florencki szlachcic Pazzino de Pazzi, jako pierwszy wspiął się z flagą na mury Jerozolimy i obwieścił wygraną nad niewiernymi. W nagrodę otrzymał kamień z Grobu Pańskiego, który następnie podarował miastu. Co roku największą atrakcją parady jest wybuch wozu wypełnionego fajerwerkami.

Kolejne miejsca w rankingu zajmuje Wielka Brytania (3. miejsce) oraz Niemcy (4. miejsce). Portugalia uplasowała się na 5. miejscu, Francja (6. miejsce), Holandia ( 7. miejsce), Grecja (8.miejsce), Polska zajmuje 9. miejsce.

Ranking zamyka Ukraina. Tu Wielkanoc, czyli prawosławna Pascha, przypada parę tygodniu po naszej wielkanocny, czyli w maju. Tu świąteczne obchody podobnie jak w Polsce związane są ze  jajkami, święceniem pokarmów i śpiewaniem ukraińskich pieśni nie tylko w cerkwiach, ale również na ulicach.

POLECAMY: "Nareszcie! Tak powinno być wszędzie". W Barcelonie rezygnują z wi-fi, chcą, by ludzie ze sobą rozmawiali

Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudoKomentarze (2)
Polacy lubią spędzać Wielkanoc poza domem. Gdzie najchętniej wyjeżdżamy?
Zaloguj się
  • oewonga

    0

    Witam! Zwyczaje Polaków ulegają zmianie i coraz więcej osób spędza Wielkanoc poza domem. Część wybiera zorganizowane święta w hotelach, na nartach lub w ciepłych krajach. Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych pożyczką na taki wyjazd do zapoznania się z ofertą naszej firmy. To od początku do końca jasna i czytelna oferta, udzielana wyłącznie online. Na rynku polskim wonga.com udziela pożyczek krótkoterminowych od 50 zł do 1500 zł dla nowych Klientów (koszt pierwszej to 10 zł), ratalnych do 5000 zł dla nowych Klientów oraz 8000 zł dla stałych Klientów. Okres spłaty w przypadku pożyczki krótkoterminowej wynosi od 1 do 60 dni, natomiast w przypadku ratalnej do 18 miesięcy. Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.pl, pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej wonga.pl. Decyzja o udzieleniu pożyczki podejmowana jest m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=gazeta. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

  • karolbiel

    0

    chyba lepiej poczekać na MAjówkę, więcej wolnego. Ale z drugiej strony dużo ludzi wszędzie :/ A może Bieszczady? ;) www.alfatour.pl/oferta/bieszczady

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX