Ten hotel nie potrzebuje gwiazdek, ma ich miliony

To chyba jedyny taki hotel na świecie. "Null stern hotel" znajduje się w Gryzonii, malowniczo położonym kantonie w szwajcarskich Alpach. Nie znajdziemy tu restauracji, basenu czy spa. Hotelowy "pokój" nie ma nawet ścian i sufitu.

Obiekt reklamuje hasło "Zero gwiazd - jedyną gwiazdą jesteś ty". Autorom koncepcji zależało na wydobyciu piękna Alp, dlatego leżąc w wygodnym łóżku, można podziwiać nie tylko górskie szczyty, ale także miliony gwiazd.

Hotel zaprojektowali bracia Frank oraz Patrik Riklin. Panowie są jednocześnie właścicielami obiektu i architektami, dlatego doskonale potrafili wydobyć atuty miejsca, jakimi są genialne widoki. To właśnie one są tutaj najważniejsze. Wystrój "pokoju" ograniczony został do wygodnego łóżka i szafki z nocną lampką i radiem. Mimo nieco biwakowego charakteru, właściciele obiektu starają się zapewnić gościom jak najlepsze warunki. Pracownicy mają obowiązek obsługiwać ich w eleganckich uniformach.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Pomysł na tak nietypowy hotel narodził się w 2008 r. Wtedy to na potrzeby noclegowe zaadaptowano stary schron atomowy w miejscowości Teufen, do którego wstawiono podwójne łóżko. Kolejne miejsca do spania urządzono między innymi w opuszczonym kinie.

Cena? Wynajęcie "pokoju" kosztuje 250 franków (około 1000 zł) za jedną noc, jednak jeśli zanosi się na deszcz, to z rezerwacji można zrezygnować tuż przed przed planowanym przyjazdem.

ZOBACZ TEŻ: Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku>>

POLECAMY: Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty?>>

Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ]Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ] fot. Google Street View

Komentarze (77)
Ten hotel nie potrzebuje gwiazdek, ma ich miliony
Zaloguj się
 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 118 razy 106

  Genialny pomysł. Jutro podnajmę ławkę w parku od gminy i też zrobię ekskluzywny hotel z widokiem na Pałac Kultury i centrum Wawy. Przyjmuję pierwsze rezerwacje!

 • darmowy1

  Oceniono 86 razy 84

  Chciałbym zobaczyć łazienkę i ubikację urządzoną pewnie w tym samym stylu..

 • witajtabloidzie

  Oceniono 68 razy 54

  Idiotów na świecie nie brakuje... Tak swoją drogą - ciekawe co panowie na to jeśli rozbilibyśmy namiot 20 metrów obok "hotelu".

 • mleczar

  Oceniono 57 razy 45

  Jedyne co Ci panowie potrafili wydobyc to pieniadze z portfelow idiotow ktorzy sa skorzy slono zaplacic za noc pod golym niebem, Cos co biwakowicze robia od tysiecy lat - za darmo.

 • caleb2

  Oceniono 42 razy 38

  Eee... nie mój cyrk, nie moje małpy. Jeśli komuś takie atrakcje (zimno, wilgoć itp.) odpowiadają i chce za to płacić, to co mnie to obchodzi i po co mam to krytykować? Osobiście przykryłbym to miejsce z łóżkiem czymś w rodzaju kopułki lub pokrywy od tacy, zrobionej z trwałego szkła lub innego odpornego, przezroczystego tworzywa. No ale właściciele być może stwierdzili, że nie będzie im się chciało codziennie wycierać smug i zacieków.

 • lech2011

  Oceniono 46 razy 36

  Wielkie mi co ?
  To nasi menele mają na pęczki takich hoteli...

 • pamejudd

  Oceniono 33 razy 29

  Redaktorstwo zapomniało wspomnieć, że to - nieco prześmiewczy - projekt artystyczny.

  Cóż, internety i tak łykną...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX