Raport brytyjskiego MSZ: "Polska najbezpieczniejszym krajem na świecie"

Po ostatnich zamachach terrorystycznych w Europie Zachodniej Brytyjczycy wydali komunikat, w którym wskazali na państwa, do których podróżowanie jest bezpieczne. Wśród wymienionych krajów znalazła się między innymi Polska.

Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty (odpowiednik polskiego MSZ) wydało komunikat, w którym odradza swoim obywatelom wakacyjne wyjazdy do niektórych krajów. Z kolei wśród bezpiecznych kierunków znalazła się między innymi Polska.

Komunikat powstał w związku z ostatnimi zamachami terrorystycznymi w Europie. Biuro Spraw Zagranicznych radzi, by obywatele kraju nie wyjeżdżali do najpopularniejszych dotąd na wyspach kierunków - Francji i Hiszpanii. Zamiast nich Brytyjczycy powinni odwiedzać bezpieczniejsze miejsca:

Bezpieczne kierunki rekomendowane przez Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz WspólnotyBezpieczne kierunki rekomendowane przez Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty źródło danych: Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty

Wśród państw, w których zagrożenie terrorystyczne jest najmniejsze znalazły się między innymi: Portugalia, Islandia, Malta i Polska. W przypadku naszego kraju brytyjskie MSZ miało jednak kilka uwag. Resort radzi swoim rodakom, aby przyjeżdżając do nas uważali na "przestępstwa uliczne i kradzieże". Zaleca też zachowanie ostrożności podczas jazdy samochodem. W Wielkiej Brytanii na 100 tysięcy mieszkańców notuje się 2,9 wypadków śmiertelnych podczas jazdy autem, z kolei w Polsce wskaźnik ten wynosi 8,4.

ZOBACZ TERAZ: Zabierasz tam swoich bliskich? Uważaj. Wakacyjne kierunki odradzane przez MSZ>>

Według brytyjskich statystyk, w 2014 r. do Polski przyjechało ponad 650 tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii.

POPULARNE: Tatry i Bałtyk - ten film promocyjny ma przyciągnąć turystów do Polski>>

 

Komentarze (255)
Raport brytyjskiego MSZ: "Polska najbezpieczniejszym krajem na świecie"
Zaloguj się
 • abmelden

  Oceniono 392 razy 134

  Taki to bezpieczny kraj, że zagranicznym studentom zaleca się niewychodzenie z akademików, bo można oberwać od tzw. narodowca.

 • justas32

  Oceniono 134 razy 98

  Jeżeli jesteś Anglikiem pochodzenia arabskiego lub afrykańskiego - to lepiej tu nie przyjeżdżać ...

 • wessling

  Oceniono 101 razy 77

  "Polska najbezpieczniejszym krajem na świecie" !!! Potem dowiadujemy się ze : " wśród bezpiecznych kierunków znalazła się między innymi Polska " I " W przypadku naszego kraju brytyjskie MSZ miało jednak kilka uwag " - To jest NAJBEZPIECZNIEJSZYM czy JEDNYM Z NAJBEZPIECZNIEJSZYCH ? Bo to jednak różnica ?

 • flyer

  Oceniono 81 razy 59

  Zapomnieli napisać, że Polska jest bezpieczna dla Brytyjczyków o białym kolorze skóry i posługujących się językiem angielskim. Dla "opalonych" potomków mieszkańców byłych kolonii nie jest wcale bezpieczna - nawet dla Portugalczyków nie jest bezpieczna, o czym ci przekonali się w Rzeszowie. ;>

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 51 razy 51

  no to już wiem, że w tym roku horrendalne sezonowe ceny, nad naszym morzem, będą jeszcze bardziej horrendalne ...

 • eva_bramborova

  Oceniono 121 razy 43

  Przyjdzie czas(WKRÓTCE!)ze zachodni Europejczyc,mając dość eksperymentów multi kulti będą masowo się osiedlać w homogenicznychi kulturowo Polsce,Węgrzech czy Słowacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX