Nikt nie wierzył, że to się uda. Zbudowali ją na skale, dookoła jest ocean. Oto restauracja The Rock [ZDJĘCIA]

To jedyna taka restauracja na świecie. Znajduje się w Zanzibarze. Dostać się do niej można łodzią lub... przejść suchą stopą, choć otacza ją ocean. Jak to możliwe? Wystarczy poczekać na odpływ.

Restauracja na oceanie? Ten z pozoru szalony pomysł udało się zrealizować w Zanzibarze. Grupa mieszkańców od lat wpatrywała się w niezwykły głaz, kóry raz stanowił część plaży, a innym razem zdawał się dryfować w wodzie. Wszystko przez przypływy i odpływy, które dla budowniczych stanowiły nie lada wyzwanie.

Restaurację The Rock zbudowano z lokalnych materiałów. Swym wyglądem przypomina zwyczajną chatkę, jakich pełno w okolicy. W środku powstała restauracja, do której można dopłynąć łodzią lub - kiedy nastanie odpływ - dojść pieszo, i to suchą stopą.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Restauracja The Rock w ZanzibarzeRestauracja The Rock w Zanzibarze Restauracja The Rock w Zanzibarze

W The Rock udało się stworzyć przestronną salę dla gości i kuchnię, w której serwowane są przysmaki regionu. The Rock może pochwalić się świeżymi owocami morza, które podawane są tam na wiele sposobów. Goście mogą zajadać się sałatką z krabów i awokado, kalmarów czy krewetek i mając pewność, że te złowione zostały zaledwie kilka godzin wcześniej. Oprócz tego w menu znalazły się dania z makaronami, ryżem i grillowanymi warzywami. A na deser? Oczywiście owoce i afrykańskie piwo.

Restauracja znajduje się na południowym-wschodzie wyspy, w pobliżu półwyspu Michamwi Pingwe. Dojechać można do niej w 10 minut z popularnej turustycznej miejscowości Paje lub w godzinę ze Stone Town.

Komentarze (42)
Nikt nie wierzył, że to się uda. Zbudowali ją na skale, dookoła jest ocean. Oto restauracja The Rock [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • xsawer

  Oceniono 65 razy 35

  To się zdecydujcie, knajpa czy restauracja bo to jednak różnica.

 • panzer-division

  Oceniono 25 razy 23

  U nas w sformalizowanej Polsce nie dostaliby pozwolenia, ponieważ brak wymaganego zaplecza, nieodpowiednie materiały wykończeniowe, brak dojazdu i wilgoć. ;)

 • zyxiryxi ciachmach

  Oceniono 111 razy 21

  RESTAURACJA NA OCEANIE !
  Redaktorku ta chata znajduje się dosłownie 10m od brzegu. Bar z fish 'n chips na molo w Eastbourne znajduje się dalej w głąb morza^^

 • skipper_kiper

  Oceniono 28 razy 14

  Knajpki na wysepkach to dosc rozpowszechniona praktyka.
  Zeby daleko nie szukac, Galesnik przed Hvarem, i Budikovac kolo Visu.

 • ref-lex

  Oceniono 15 razy 13

  Zwroccie uwage jak glupi jest tytul artykulu. :Nikt nie wierzyl, ze to sie uda". Jakby nikt nie wierzy, nie byloby restauracji na skale. Ci ktorzy ja zbudowali mieli duzo wieksza wyobraznie jak wielu pracownikow wyborczej, bo dziennikarzami trudno ich nazwac. I to nie jest jedyny taki przypadek.

 • franz04

  Oceniono 17 razy 13

  NIE JEDYNA . w maju byłem w Birmie i miałem okazję zjeść owoce morza w podobnej restauracji.
  doszliśmy do niej po wodzie , a wracaliśmy łodzią

 • Jan Antykrat

  Oceniono 15 razy 9

  No ale nikt nie wierzył, że się uda i musisz to zobaczyć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX