Egipt kończy z wydawaniem wiz na lotniskach dla turystów indywidualnych - nowe regulacje od 15 maja

Władze Egiptu wprowadzają nowe regulacje: wizę na lotniskach kupią tylko turyści podróżujący w ramach zorganizowanych wycieczek. Decyzję tłumaczą względami bezpieczeństwa.

Do tej pory turyści z Europy, Ameryki Północnej i krajów Zatoki Perskiej kupowali wizę na lotnisku, zaraz po przylocie do Egiptu. Od 15 maja taką możliwość będą mieli tylko osoby przyjeżdżające do kraju w ramach zorganizowanych wycieczek. Pozostali będą musieli starać się o wizę w swoim kraju jeszcze przed podróżą.

Decyzja władz Egiptu wzbudziła obawy przedstawicieli branży turystycznej. Ze względu na brak stabilności politycznej ruch turystyczny jest i tak już osłabiony, w ubiegłym roku Egipt odwiedziło 10 milionów turystów - to o połowę mniej niż w 2010 roku.

Władze kraju tłumaczą, że ruch indywidualny to zaledwie kilka procent ogólnej liczby odwiedzających Egipt i że nowe regulacje podyktowane są względami bezpieczeństwa.

Komentarze (2)
Egipt kończy z wydawaniem wiz na lotniskach dla turystów indywidualnych - nowe regulacje od 15 maja
Zaloguj się
 • RedSea Reisen

  Oceniono 2 razy 2

  Te informacje nie są aktualne. Wiza na dzień 04/03/2017 r. kosztuje 25$ i jest to miesięczna opłata.
  Więcej aktualnych wiadomości na Fb RedSea Reisen.
  Pozdrawia i zapraszam Sebastian.

 • Krzysztof Matys

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego decyzja władz Egiptu miałaby "wzbudzić obawy przedstawicieli branży turystycznej"? Ta zmiana działa przecież na korzyść biur podróży. Jeśli komuś zaszkodzi, to planom tanich linii lotniczych. Więcej o tym: krzysztofmatys.blog.onet.pl/2015/03/18/wizy-do-egiptu/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX