Egipt nie tylko na wypoczynek. Wybierz wycieczki objazdowe po najpiękniejszych zakątkach kraju - ceny do 2500 zł!

Czas poznać Egipt od nieco innej strony, jak tylko tej wypoczynkowej. Kraj ten kryje w sobie wiele pięknych miejsc, które warto ujrzeć na własne oczy. Kilkudniowe wycieczki objazdowe w swoich bogatych programach umieściły wszystko, czym Egipt może się pochwalić. Wybierz się na jedną z nich!
Egipt Egipt Rainbow

Wzdłuż Nilu

Podczas wyprawy ,,Wzdłuż Nilu" będziesz miała okazję zwiedzić m.in. Kair, a w nim: Muzeum Egipskie, Cytadelę Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukattanu w dzielnicy śmierci. Czeka cię także wizyta w Sakkarze oraz Gizie, gdzie na własne oczy ujrzysz sławne piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, czy majestatycznego Sfinksa. Dodatkowo jeden dzień w planie wycieczki jest przeznaczony na dalsze, tym razem samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych - wycieczkę do Aleksandrii.  Osoby chętne na dłuższy wypoczynek, mogą przedłużyć swój wyjazd o dodatkowe 5 dni, aby zrelaksować się w Hurghadzie.

Nil Nil Rainbow

Potęga Południa

Ta wycieczka dostarczy ci mnóstwo wrażeń, bo jej program jest obfity w wiele pięknych miejsc. Zaczniesz od zwiedzania Luksoru - starożytnych Teb zwanych "miastem o stu bramach", gdzie udasz się m.in. do grobowców w Dolinie Królów. Następnie odwiedzisz sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Osoby poszukujące większej dawki wrażeń będą miały możliwość lotu balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Równie ciekawym punktem wycieczki jest przeprawa przez śluzę na Nilu, a następnie rejs do Kom Ombo, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi, wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Nawet miłośnicy przyrody znajdą coś dla siebie. Ogrody Kitchener'a to botaniczna wyspa, na której zgromadzono najbujniejsze i najbarwniejsze okazy flory północnej Afryki.

Hurghada Hurghada Fot. Rainbow

Hurghada Holiday Tour

Oprócz tradycyjnego zwiedzania, ta wycieczka zapewni ci o wiele więcej atrakcji niż poprzednie. Na początku czeka cię dzień w Hurghadzie, m.in. oglądanie panoramy z nadmorskiej promenady, spacer po Marinie oraz przejazd do najstarszej dzielnicy Hurghady - Daharu i zwiedzanie meczetu. Również i tutaj uwzględniono Luksor, który ma do zaoferowania mnóstwo imponujących zabytków. To, co może cię najbardziej zainteresować to możliwość nurkowania z butlą w wodach Morza Czerwonego oraz rejs statkiem ze szklanymi burtami. Oprócz tego uwzględniono także pobyt na pięknej, piaszczystej plaży na wyspie Giftun.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o:
Komentarze (4)
Egipt nie tylko na wypoczynek. Wybierz wycieczki objazdowe po najpiękniejszych zakątkach kraju - ceny do 2500 zł!
Zaloguj się
 • bertigo

  0

  Egipt owszem, zimą żeby złapać trochę słońca, a i to z daleka od głównych kurortów. Wycieczki objazdowe tylko dla amatorów sportów extremalnych, popatrzcie kto ucierpiał w ostatnich zamachach w tym kraju - turyści podróżujacy autobusami!

 • baxter21

  Oceniono 5 razy -1

  Egipt i wycieczki objazdowe ?? Was w tej wybiórczej popierd...lo ??? Ludzi na smierć wysyłacie ??? Sami jedzcie jak wam życie się znudziło.

 • bolo2002

  Oceniono 5 razy -3

  Egipt to nieporozumienie! byłem raz -wiecej nie pojadę! Tylko upał i piach i kamienie-i nic wiecej! safaga na południe od Hurgady-39 st C i siedzisz w pokoju , bo jest klima-lepiej nie wychodz! Żegnam !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX