Portugalia - 10 miejsc, które trzeba zobaczyć

reg
23.07.2013 10:04
A A A Drukuj

Fot. 123rf

Azory, archipelag wysp na Oceanie Atlantyckim, należy do Portugalii, mimo że od jej wybrzeży oddalony jest o 1500 km. Azory rozciągają się na długości 650 km i jest ich dziewięć - grupa zachodnia: Flores i Corvo na zachodzie,  Faial, Pico, S?o Jorge, Graciosa i Terceira są w grupie centralnej, a do wschodniej  należą S?o Miguel i Santa Maria.

Malownicze wulkaniczne wyspy ucieszą każdego amatora aktywnego spędzania czasu oraz pięknych widoków. Parujące gejzery, szmaragdowe jeziora kraterowe, zielone góry, portowe miasteczka, barokowe kościoły - to wszystko nadaje Azorom niepowtarzalny klimat.

Na Azorach znajduje się najwyższy szczyt Portugalii, wulkan Pico (2351 m n.p.m.). W ogóle miejsc do pieszych wędrówek na Azorach jest dużo. Nie ma tu natomiast tłumów i masowej turystyki, wyspy są więc eldorado dla wszystkich potrzebujących spokoju, ciszy i nieskażonej przyrody.

Zobacz także
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • lissabona

  Oceniono 2 razy 2

  Cześć,
  Można by stworzyć listę 100 miejsc, które w Lizbonie trzeba zobaczyć, co nie sprawi , że na prawdę poznacie to miasto. Można też spędzić 2 dni tylko na jednej ulicy, przyglądając się ludziom i słuchając rozmów i zrozumieć więcej, niż po obejrzeniu "top 10".
  Zapraszam na włóczęgę po Lizbonie tych, którzy chcą doświadczyć przygody zgłębiania tajemnic miasta. Jeśli zamiast zaliczania zabytków w Lizbonie wolicie odkrywać sekrety, miejsca i historie, których nie znajdziecie w bedekerach, zapraszam na spacer:
  www.sekrety-lizbony.pl/trasa-spaceru.htmlPozdrowienia!

 • malczik63

  Oceniono 1 raz 1

  zdecydowanie polecam wybrzeże Algarve, piękne plaże, chyba najpiękniejsze w Europie. W zeszłym roku byłam z alfa starem w kurorcie Lagos i stamtąd robiłam krótkie wypady, by zobaczyć, jak się w tej Portugalii żyje. :-)

 • s-gos

  Oceniono 1 raz -1

  Albufeira!!!! Cuuuuudowna, wracałam tam już 3 razy, to moje miejsce na Ziemi, czuję się tam cudownie, piękne miejsce, za pierwszym razem bylam z bp alfa star, ale teraz już lece tam i znajduje nocleg na miejscu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX