Francja. Paryż - największe atrakcje Paryża w pigułce

Źródło: Paryż. Stolica sztuki, kuchni i mody. Wydanie I
04.07.2011 10:07
A A A Drukuj
Paryż nie jest przereklamowany. Nawet przeciwnicy wielkich miast docenią jego przyciągającą i uzależniającą atmosferę. Prezentujemy hity Paryża w pigułce: dwanaście paryskich cudów, przysmaki, których w Paryżu trzeba spróbować, popularne paryskie wydarzenia kulturalne i festiwale oraz miejsca przyjazne dzieciom.

Shutterstock

Nie ma jednego powodu, dla którego warto przyjechać do Paryża. Nie starczyłoby nawet tysiąca stron na opisanie wszystkich ciekawostek, pomników przeszłości, tajemniczych miejsc i światowej sławy atrakcji tego niesamowitego miasta. Nie ma też pewnie osoby, która twierdziłaby, że do Paryża przyjechać nie warto. Nawet przeciwnicy wielkich miast docenią jego przyciągającą i uzależniającą atmosferę. Wystarczy się zagubić w licznych wąskich uliczkach, obserwować tętniące życiem rues z miejsca przy kawiarnianym stoliku, spacerować nad Sekwaną o świcie i o zmierzchu, odpoczywać w parkach miejskich... wystarczy tu przyjechać, by odkryć, że Paryż nie jest przereklamowany. I choć miasto można poznać, czytając wybrane z tysięcy książek na jego temat i oglądając wybrane z milionów dostępnych zdjęć, dotknięcie i poczucie niepowtarzalnej atmosfery Paryża możliwe jest wyłącznie dla tych, którzy skuszą się na przyjazd.

Skoro już macie Państwo ten przewodnik* w rękach i czytacie perswazyjne "Zaproszenie do Paryża", to znaczy, że przynajmniej iskierka chęci na odwiedzenie Paryża tli się gdzieś w kąciku głowy. Niech tli się dalej, i niech zaowocuje wspaniałą podróżą do stolicy kultury europejskiej. A wydawnictwo Bezdroża ma nadzieję, że ten przewodnik pozwoli tę iskierkę jeszcze bardziej rozdmuchać. Powodzenia!

© Stefan Ataman | Dreamstime.com

Kościoły Paryża

 

* Paryż. Stolica sztuki, kuchni i mody. Wydanie I, Bezdroża

 

ZOBACZ TAKŻE:

Paryż w serwisie Podróże.gazeta.pl

Hotele w Paryżu

Loty do Paryża

  • cudowne? ... syfiaste, chyba najgorsze w europie judaszowy 04.07.11, 12:17

    jedno z najgorszych miast jakie znam, w samym centrum kawiarnie brudne, kelnerzy klienta mają za nic, kible brudne..... pod samym łukiem tr. kibel w kawiarni jak na dworcu w pipidowce, »

  • Paryż - brud, smród, chamstwo i strajki popijajac_piwo 05.07.11, 19:09

    O emigrantach już nawet nie wspominam...»

  • Bagieciarnia? ania_mo 13.06.13, 15:21

    Błagam, usuńcie to słowo "bagieciarnia". Nic takiego we Francji nie istnieje. Chyba piekarnia to nie jest złe słowo.»