Komentarze (87)
Zaloguj się
 • Artur M. Burchard

  Oceniono 57 razy 49

  Jeśli piszemy o Wilnie w kontekście zabytków - to nie wspominanie o tym, że to miasto polsko-litewskie - jest kompletnie bezsensowną poprawnością polityczną Stare Miasto wpisane na listę UNESCO jest przynajmniej w takim samym stopniu polskie i litewskie oraz wielokulturowe. Odbudowany Zamek Dolny - to w rzeczywistości siedziba Królów Polski z tytułem Wielkich Książąt Litewskich będących władcami jednocześnie Polski i Litwy - a potem Rzeczpospolitej Obojga Narodów.Być w Paryżu i nie wspomnieć o Pere Lachaise - to być w Wilnie i nie wspomnieć o Cmentarzu na Rosie czy innych zabytkowych cmentarzach.Itp, itd.Pisać o zwiedzaniu Wilna - bez kontekstu historycznego jest bezsensowną manipulacją.

 • fakej

  Oceniono 36 razy 28

  Kiedyś byłem w Wilnie i zgubiłem aparat fotograficzny (lustrzanka Canona). Okazało się, że ktoś ją znalazł i mi ją zwrócił. I tutaj pewnie zawiodę pewnie wiele osób, ale niestety napiszę, że był to nasz ziomal.

 • kato28

  Oceniono 34 razy 28

  Wilno pomijaną stolicą? Przez kogo? Chyba nie przez tłumy Polaków. Więcej naszych spotkać można chyba tylko we Lwowie. Byłem- widziałem.

 • ugi12

  Oceniono 20 razy 20

  Podwileńskie PONARY. Dlaczego nikt ich nie odwiedza i mało kto o nich wie.

 • true_lysander

  Oceniono 23 razy 17

  O ile lubisz zabytki, lub jesteś pielgrzymem - ok. ale w innym przypadku, szkoda czasu. Ceny wyższe niż u nas, a i Litwini na Polaków czasem krzywą patrzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX