Linka, łańcuch czy U-lock - specjalista od zapięć radzi, które najlepiej chroni rower przed kradzieżą

08.06.2017 12:58
Kupując dobre zabezpieczenie, możemy zminimalizować ryzyko kradzieży roweru.

Kupując dobre zabezpieczenie, możemy zminimalizować ryzyko kradzieży roweru. mat. Abus

Sezon na rowery w pełni - dotyczy to i jazdy, i niestety kradzieży. Zapytaliśmy Piotra Szczygłowskiego z firmy Abus, które zapięcie rowerowe jest najskuteczniejsze. Jeśli macie zwykłe linki - lepiej to przeczytajcie.
Komentarze (62)
Linka, łańcuch czy U-lock - specjalista od zapięć radzi, które najlepiej chroni rower przed kradzieżą
Zaloguj się
 • urbuu

  Oceniono 31 razy 31

  Kiedy kupowałem rower, którym planowałem dojeżdżać do pracy, starałem się wybrać model jak najlżejszy. Wagę udało mi się zbić o ok. 3,5 kg. Specjalna aluminiowa rama, karbonowe dodatki itd. W związku z tym zapłaciłem za niego ok. 2000 zł więcej. I zrobiło mi się przykro, kiedy pomyślałem, że ktoś mi go zwędzi. Więc za 300 zł dokupiłem solidny łańcuch. O wadze ok. 3,5 kg. Do dzisiaj śmieję się z siebie, gdy o tym pomyślę :).

 • morpheuss456

  Oceniono 31 razy 29

  najlepiej przywiazaac do roweru glodnego rotweilera

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 28 razy 18

  Wystarczy spokropić wodą święconą. W naszym czystym rasowo i wyznaniowo kraju są przecież sami uczciwi.

 • uthark

  Oceniono 17 razy 13

  Problemem w Polsce jest bardzo niewielka popularność roweru jako środka komunikacji. Przypinasz gdzieś rower i okazuje się, że jest to jedyny rower w tym miejscu. W Holandii rowery są bardzo popularne, gdzie zostawisz, tam stoi ich pełno i rower jest w miarę bezpieczny na zasadzie bezpieczeństwa w stadzie.

  Do jazdy komunikacyjnej trzeba kupić jakiś tani rower - jak zginie, to nie ma dużej straty. Dobrze kupić jakiś używany ze śladami rdzy, ale z układem napędowym w dobrym stanie. Mój rower, który używam do jazdy komunikacyjnej, ma ponad 20 lat. Nie wygląda na tyle, ale na 10 lat spokojnie - widać tu i ówdzie rdzę (zwłaszcza na bagażniku), odrapania. Do tego wygląd jest nienowoczesny.

 • sector23

  Oceniono 12 razy 10

  Sądzę, że najbardziej wiarygodnym "fachowcem" od zapięć rowerowych byłby jakiś doświadczony złodziej - dyplomowany w swym fachu notowaniami w kartotekach policyjnych.
  Bo wypowiedź fachowca reprezentującego producenta zabezpieczeń, no ....obarczona będzie jednak czynnikiem merkantylnym.
  Ze swojej strony polecam U-locki byle firmowe czyli z dobrym zamkiem i z dobrej stali i tu właśnie polecam ABUS-a właśnie z z serii mini, bo o klasę lepszy od Mini f-my Krypto. Abus ma dwa rygle, Kryptonite jeden - oba mają podobne gabaryty i podobnie ważą , choć dodam, że Abus ma o 1mm większą średnicę szekli. Oczywiście, to kategoria U=locków podręcznych, które ja zawsze stosuje z linką, którą dodatkowo spinam koła.
  A żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę, to informuję, że mam szekle obu wymienionych producentów, obu używam choć częściej Abu, do którego mam większe zaufanie.

 • ziaburek

  Oceniono 9 razy 9

  No - widziałem ten U-lock w akcji. W Kolonii to było: rozgarnięty inaczej właściciel przymocował koło do słupa że hej. Ale reszta roweru mu zniknęła...Może warto na to zwrócić uwagę.

 • gandalph

  Oceniono 14 razy 6

  Najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą roweru jest brak roweru.

 • java77

  Oceniono 14 razy 4

  nie zgodze sie.Dobra gruba hartowana linka nie podda sie zadnym nozycom.Testowalem takie u siebie na warsztacie,a jestem slusarzem z zawodu.Najslabszym miejscem jest zamek a nie linka pod warunkiem ze jest hartowana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei