Miejski, szosowy, elektryczny czy składak? Plusy i minusy różnych rowerów do miasta [TEST REDAKCJI]

09.06.2017 08:19
Nie ma roweru idealnego dla wszystkich. Kupujący musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czego tak naprawdę potrzebuje.

Nie ma roweru idealnego dla wszystkich. Kupujący musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czego tak naprawdę potrzebuje. fot: Arkadiusz Gadaliński

Nie ma lepszego środka transportu po zakorkowanym mieście niż rower. Jednak czy każdy będzie równie dobry? Nie. Sprawdziliśmy cztery popularne typy rowerów, ich plusy i minusy. Mamy swojego faworyta. I to jest zaskoczenie!
Komentarze (61)
Miejski, szosowy, elektryczny czy składak? Plusy i minusy różnych rowerów do miasta [TEST REDAKCJI]
Zaloguj się
 • nikt znany

  Oceniono 20 razy 16

  w warunkach polskich miast gdzie na dobrą czy bardzo dobrą infrę rowerową i w ogóle drogową przyjdzie nam poczekać jeszcze długo, najlepszą opcją jest rower trekkingowy. szkoda że autorka nie wpadła na pomysł aby opisać ten typ roweru, wybierany wręcz masowo przez osoby zorientowane w temacie. przy okazji na tym samym rowerze można ruszyć w trasę po kraju czy zagranicy.

 • frywolnym_truchtem

  Oceniono 30 razy 8

  Ostre koło szanowna pani jest zabronione w ruchu miejskim i w ogóle w ruchu publicznym, bo nie posiada hamulców. To rower wyłącznie na tor.

 • vald

  Oceniono 9 razy 7

  "Obecnie wszystkie rowery składane są o niebo lepsze od tych, które były dostępne w czasach gierkowskich."
  Jak ja lubię takie autorytatywne wypowiedzi młodych ludzi, którzy pojęcia nie mają. na temat jakości trwałości rowerów sprzed 3 dekad.
  Wszystko co wiedzą, to to, że był rower "Wigry" .
  Tylko że prócz tego państwowy Romet produkował składaki z przerzutkami, z przekładniami w tylnych piastach . Z kołami nie tylko 20" ale też 24" i 28"
  Modeli sporo: Wigry, Jubilat, Zenit, Konsul, Gazela, Kometa, Wagant, Passat, Meteor, Orkan, Jaguar, Huragan, Universal, Reksio, Flaming,
  Co do jakości i trwałości, to te dzisiejsze wyroby na produktach Made in China, to szybko zużywający się szmelc - wszak interes musi się kręcić . wymiana roweru co 3 lata obowiązkowa.O trwałości ze względów marketingowych nie ma nawet co mówić.
  Poza tym test ciekawy, chociaż typowo subiektywny , ale dość wiarygodny .
  Prócz rzecz jasna stwierdzeń stereotypowych, na temat rowerów których się nie znało.

 • user0001

  Oceniono 6 razy 6

  Do jazdy po mieście? Rower w którym nie ma się co zepsuć, czyli mieszczuch ze sztywnym widelcem, balonowymi oponami i trzybiegową piastą.

  Na dojazdy do pracy? Mieszkam daleko od pracy (35km), jeździłem kiedyś trekingiem, ale starzeję się i gdybym miał znów wsiąść na rower to kupiłbym do tego poziomkę.

 • augenthaler

  Oceniono 7 razy 5

  4 typy rowerów do jazdy w mieście i nie ma tam trekkingowego-crossowego? Obawiam się, że nie mamy do czynienia ze znawcą rowerów...

 • titta

  Oceniono 5 razy 5

  Moim zdaniem? Rower trekingowy z maksymalnie podniesiona kierownica i nakladkami umozliwiajacymi bardziej naturalne ulozenie rak. Dynamiczny i lekki.

 • scibor3

  Oceniono 16 razy 4

  Żaden z tych rowerów nie nadaje się do miasta. Nie wiem co trzeba mieć z głową aby proponować do roweru miejskiego, którym zatrzymuje się i rusza wiele razy na nawet krótkim dystansie mechanizm zmiany biegów z wolnobiegiem/kasetą zamiast wewnętrznej przerzutki planetarnej. A już szczególnie kuriozalny jest przypadek roweru składanego - świetny sposób żeby się umazać smarem.

 • zorro7007

  Oceniono 2 razy 2

  Ilu rowerzystów tyle typów najlepszych rowerów! Jeden jeździ po górkach, drugi tylko po równym, jeden po asfalcie a drugi po utwardzonej drodze, jeden ma trasę długą drugi krótką, wg tego każdy dobiera sobie odpowiedni rower. Ja mam dahonka z kilku powodów, do pracy mam 3,5 km, muszę go wnosić po schodach na 2 piętro, jeżdżę po asfalcie i tu ten rowerek sprawdza się wyśmienicie! Dodatkowo zawsze zabieram go do samochodu gdy wyjeżdżamy. Dzięki niemu łatwiej jest zwiedzać zatłoczone miasta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei