Największe, najciekawsze, najładniejsze: jaskinie Słowacji [SŁOWACKI KRAS, JASKINIE UNESCO]

12.09.2013 10:09
Słowacja. Lodowa Jaskinia Dobszyńska

Słowacja. Lodowa Jaskinia Dobszyńska Słowacja. Lodowa Jaskinia Dobszyńska

Słowackie jaskinie kryją skarby, jakich nie zobaczy się nigdzie indziej w Europie albo spotka się je bardzo rzadko, niektóre są unikatowe w skali świata. Do tych ostatnich należy największy na Ziemi stalagmit, który trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Nie wszystkie jaskinie Słowacji da się łatwo przejść, są takie, które wymagają siły atlety i umiejętności technicznych doświadczonego speleologa. Przynajmniej z kilkoma nawet najmłodsi powinni dać sobie radę.
Komentarze (11)
Największe, najciekawsze, najładniejsze: jaskinie Słowacji [SŁOWACKI KRAS, JASKINIE UNESCO]
Zaloguj się
 • Gość: pixi

  Oceniono 13 razy 13

  Będąc w tym roku na urlopie w polskich tatrach postanowiłem jeden dzień poświęcić na obejrzenie kilku słowackich jaskiń. To był strzał w 10. Zwiedziłem w sumie 3 jaskinie. Wszystkie są bardzo "ucywilizowane" tzn oświetlone, betonowe ścieżki i schody. Zacząłem od jaskini Bielańskiej ok. 20km od przejścia w Łysej Polanie. Przejście trwało ok. 60min. Później udałem się w okolice Liptovskiego Mikulasu gdzie znajdują się Demanowska Jaskinia Lodowa oraz Jaskinia Wolności. Bezspornie najpiękniejszą z nich jest Demanowska Jaskyna Slobody (Jaskinia Wolności). Ma ona 2 ścieżki różnej długości. Niestety dłuższa ścieżka dostępna jest jedynie raz dziennie ( chyba o godz 13 wejście). Do wszystkich jaskin wstęp kosztuje tyle samo ( 7euro pełny bilet) Słowacy honorują legitymacje uczniowskie i studenckie wiec nie ma problemu z zakupem ulgowego. Słowackie jaskinie urzekły mnie na tyle że na pewno tam wrócę zwiedzić kolejne. Dobre drogi dojazdowe, pełna kultura na trasie więc z przemieszczaniem do kolejnych punktów nie ma problemu.
  Kolega niżej chyba musiał jechać naprawdę wolno, że został strąbiony.
  POLECAM

 • Gość: Ruszów

  Oceniono 10 razy 10

  Piękny kraj

 • Gość: Riki

  Oceniono 7 razy 3

  Kolego, jak jeździsz jak pi... grochowa, to strąbią cię nawet na końcu świata.

 • annaprus

  0

  Słowackie jaskinie są ciekawe, jednak propozycja zobaczenia Islandii www.photo-travels.org/pl/foto/329/2590/ to także świetny pomysł.

 • Gość: Robak

  Oceniono 4 razy 0

  A dlaczego nie ma u was Jaskini Bielskiej?

 • norge

  Oceniono 8 razy -6

  jedźcie na Islandię, tam jest mnóstwo cudownych wulkanów, jaskin i cudów natury - takie bzdety, to opowiadajcie maluczkim

 • Gość: jan

  Oceniono 12 razy -8

  Jedźcie, słowacka drogówka już się cieszy

 • Gość: rmarco

  Oceniono 42 razy -30

  byłem w tym roku na Słowacji przejazdem w ciągu 2 godzin jeden Słowak otrąbił mnie samochodem na skrzyżowaniu a drugi w ciągu następnej godziny wyprzedził i raptownie zahamował żeby mnie ukarać za to że za wolno jadę ...więcej tam nie pojade ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei