Szkocja - Glencoe

Szkocja - Glencoe/Flickr.com / Gregor Dodson

Szkocja - Glencoe/Flickr.com / Gregor Dodson Szkocja - Glencoe/Flickr.com / Gregor Dodson

Podziel się

Szkocja - Glencoe

Glencoe jest najpiękniejszą doliną górską w Szkocji. Przynajmniej taką ma opinię. Leży w zachodniej części kraju między wyżynami (tzw. Scottish Highlands), po których latem prowadzą ścieżki turystyczne, a zimą - nartostrady. Tylko dwie godziny jazdy samochodem drogą A82 dzielą ją od centrum kraju. Górski krajobraz Glencoe urozmaicają rwące rzeki i wodospady. Nad jeziorem Loch Leven w dolinie leży kilka mniejszych miejscowości. Jedna z nich, osada Glencoe, jest historycznym miejscem kaźni szkockich górali (wydarzenie z 1672 roku zapamiętano jako rzeź w Glancoe).

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (18)
Znają Paryż i Londyn. O Pamukkale nie słyszeli? Te miejsca to dla Amerykanów nowość
Zaloguj się
 • Gość: basia

  Oceniono 14 razy 14

  USA jest ogromnym krajem i jest tam bardzo duzo pieknych miejsc do zwiedzenia. Np. niedaleko tego Kanionu, jest Horshoe Bend, przepiekne miejsce! Jest tez niedaleko Bryce, Zion, nie wspominajac o Wielkim Kanionie. Czy naprawde Pani zna wszystkie ciekawe miejsca w Polsce?
  A to, ze Amerykanie jezdza do Londynu i Paryza, to naprawde dziwne? Ameykanie maja najczesciej 2 tygodnie urlopu w roku. Czy jest cos w tym dziwnego, ze wyberaja Paryz?

 • lot-condora

  Oceniono 10 razy 8

  "Jak widać, ze znajomością pięknych miejsc u Ameryknaów nie najlepiej. "

  Jest u nich tak jak wszędzie. Są tacy, którzy znają te miajsca, także w swoim kraju i tacy, którzy
  nigdy o nich nie słyszeli i nawet nigdy słyszeć nie będą. Po prostu ludzie.

  Stereotypowe myślenia o ludziach jest wyjątkowo głupie, ale w każdym kraju cechuje pewien,
  dosyć wysoki, procent ludzi.

 • Gość: mucha

  Oceniono 5 razy 3

  Byłam widziałam jest to cud natury........

 • Gość: gosc

  Oceniono 4 razy 2

  I bardzo dobrze że wiele miejsc nie znajduje się w tych podsumowaniach, nie walą tam turyści i nie ma tam ataku cenami. Można pojechać obcować z naturą bądź zabytkiem i nie tłumów za plecami. Dla zwykłych wycieczkowiczów znanych miejsc na ziemi jest wystarczająco, nie trzeba dopisywać nowych, ci zainteresowani sami znajda co będą chcieli i co ich interesuje.

 • Gość: Dominik

  Oceniono 4 razy 2

  Nie nad JEZIOREM Loch Leven, tylko nad Loch Leven. "Loch" to po Szkocku jezioro. To tak jak by ktoś napisał nad morzem NORTH SEA. Przy okazji ciekawostka, w Szkocji jest tylko jedno jezioro określane jako "lake": Lake of Menteith. Reszta to ma określenie "loch"

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 4 razy 2

  Wśród 76 "niestandardowych" kierunków znalazły się następujące miasta, wyspy i kraje (a wymieniam tylko te najbardziej standardowe): Albania, Bułgaria, Czarnogóra, Monako, Cambridge, Stambuł, Wiedeń, Zagrzeb, Ryga, Wilno, Oslo, Petersburg, Tallinn, Helsinki, Monachium, Siena, Kreta, Sycylia i Hvar.

  To, ze cos jest standardowe dla Europejczyka nie znaczy, ze jest dla reszty swiata. A miejsca jak Albania, Bułgaria, Czarnogóra, Zagrzeb, Ryga, Wilno, Oslo, Tallinn, Helsinki, Siena, Sycylia i Hvar bynajmniej nie naleza do kanonu turystycznego nawet w Europie - ciekawe w ilu z nich byl redaktor ktory to pisal. Oczywiscie nie oznacza to, ze nie sa ciekawe.

 • Gość: kkk

  Oceniono 1 raz 1

  Amerykanie jak czegoś nie zobaczą wcześniej na filmie to tam nie pojadą. Stąd taka popularność Paryża i Londynu.

 • annaprus

  0

  Kanion Antylopy ma swój odpowiednik w Egipcie Limestone canyon na Synaju w Egipcie www.photo-travels.org/pl/foto/183/2180/

 • Gość: januszgee

  0

  Antelope Canyon. Bylem, widzialem i nakrecilem:

  http://www.youtube.com/watch?v=itttq5IArCA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei