Słowenia - Jaskinie Szkocjańskie

Słowenia - Jaskinie Szkocjańskie / shutterstock

Słowenia - Jaskinie Szkocjańskie / shutterstock Słowenia - Jaskinie Szkocjańskie / shutterstock

Podziel się

Słowenia - Jaskinie Szkocjańskie

Jaskinie Szkocjańskie liczą w sumie 6 km długości, ale tylko w połowie są dostępne dla turystów. Są jaskiniami krasowymi i jako jedno z najciekawszych zjawisk tego typu na świecie znajdują się pod ścisłą ochroną m.in. UNESCO i konwencji ramsarskiej. Przez jaskinie przepływa rzeka Reka, która nieco dalej wpada do Jeziora Martwego (ostatecznie bieg kończy w Adriatyku). Oprócz kanionu charakterystyczną cechą Jaskiń Szkocjańskich są wysokie korytarze i komory wypełnione bardzo różnymi formami skalnymi. Zwiedza się je spacerując m.in. mostami zawieszonymi nad Reką.

Słowenia - Jaskinie Szkocjańskie / shutterstockSłowenia - Jaskinie Szkocjańskie / shutterstock

Słowenia - Jaskinie Szkocjańskie / shutterstockSłowenia - Jaskinie Szkocjańskie / shutterstock

Słowenia - Jaskinie Szkocjańskie / www.park-skocjanske-jame.siSłowenia - Jaskinie Szkocjańskie / www.park-skocjanske-jame.si

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (32)
Rzadziej odwiedzane kraje Europy i ich niesamowite atrakcje UNESCO
Zaloguj się
 • Gość: hildebrant

  Oceniono 17 razy 13

  "Pamiętajmy, że w Albanii panuje islam, z ogromnej dawniej liczby chrześcijańskich kościołów pozostało tu zaledwie osiem świątyń. Na liście UNESCO Berat gości dopiero piąty rok."
  Co najmniej duża nieścisłość z "panującym" w Albanii islamem. Islam panuje w Turcji, w Albanii jest ok 60% muzułmanów i ok. 40% chrześcijan, prawosławnych i katolików. Kościoły stoją często w sąsiedztwie meczetów (np w centrum Szkodry), na obszarach zamieszkałych przez mniejszość grecką (południe kraju, w pobliżu Gjirokastry jest gmina greckojęzyczna) z kolei nie widać meczetów, są tylko cerkwie. Ciekawostka: w Tiranie, obok "Piramidy", jest ulica Jana Pawła II (rruga Papa Gjon Pali II). Albańczycy bardzo szczycą się (i mają rację) brakiem konfliktów religijnych w swoim kraju. Jest to kraj wieloreligijny, o "panowaniu" któregokolwiek z wyznań w żadnym wypadku nie można mówić. Autor(ka) AJ na pewno w Albanii nie był/a, nie chciało sie mu/jej poczytać na temat kraju, o którym pisze.

 • Gość: seboc

  Oceniono 27 razy 9

  Uwielbiam Macedonie. Ograniczenie jej prezentacji do Ochrzdy to przestepstwo.

  Z drugiej strony promowanie spowoduje, ze zleca sie tam zasrancy i narobia bydla.

 • Krzysztof Matys

  Oceniono 1 raz 1

  Albania super. Polecam! Dużo informacji o podróżach do Albanii: albania-turystyka.blogspot.com/

 • epicturebank

  Oceniono 1 raz 1

  tutaj znajdziecie więcej zdjęć z Rygi, która jest rzeczywiście niesamowita!
  www.epicturebank.com/riga-in-latvia/

 • Gość: hgfds

  Oceniono 3 razy 1

  sporzo - dodałbym jeszcze pcim górny - z fotoszopa tez by niezle wygladał a turystów jakos tez tam nie ma

 • Gość: :)

  Oceniono 3 razy 1

  Macedonia prześliczna, ludzie otwarci, pyszne jedzenie i stosunkowo nie drogie w restauracjach. Byłam tam 2 razy i będe jeszcze na pewno! Pięknie i tak dziewiczo Polecam.

 • Gość: pyrlson

  Oceniono 3 razy 1

  40 dyszki na karku a chcialbym zwiedzic wraz z zona piekne zakatki europy za okolo 2500 zl nie stac nas na biuro podrozy=pomozecie?

 • 4podroze

  0

  Albania dla turysty. Jaka jest? Interesująca, warta poznania. Bogata w atrakcje i bezpieczna. Przyciąga osoby ciekawe świata. Artykuł na ten temat: krzysztofmatys.pl/2020-albania-to-nie-afganistan/

 • atr.eju

  0

  myślę, że Albania jest takim miejscem gdzie warto pojechać, ale ludzie się boją - trochę słuszne, bo nie można być za pewnym, ale zachowując normalną ostrożność wszystko będzie ok. Ze swojej strony polecam www.kapitalnewakacje.pl/Europa/Albania/Centralna_Albania/Durres/Hotel.html ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei