Jak się zachować w saunie? [PORADNIK PRZED PIERWSZĄ WIZYTĄ]

28.12.2012 10:48
Sauna / fot. Shutterstock

Sauna / fot. Shutterstock Sauna / fot. Shutterstock

Wizyty w saunie nie trzeba planować z dużym wyprzedzeniem, ale wymaga ona pewnych przygotowań oraz znajomości saunowego savoir-vivre'u. Jak się zachować podczas pierwszej wizyty w saunie?
Komentarze (165)
Jak się zachować w saunie? [PORADNIK PRZED PIERWSZĄ WIZYTĄ]
Zaloguj się
 • Gość: xxx

  Oceniono 511 razy 331

  Ja tylko się zastanawiam, czemu przed wyjściem mam się żegnać? Czy takie publicznie okazywanie przekonań religijnych jest na miejscu?

 • slim_slim_slim

  Oceniono 288 razy 264

  W artykule napisane jest "Do sauny suchej musimy zabrać ręcznik. Nie opatulamy się nim, a rozkładamy na deskach, tak aby po zajęciu miejsca nasza pupa oraz stopy nie dotykały desek.", a na wszystkich zdjęciach pokazaniu są ludzie opatuleni ręcznikami. To jak w końcu jest?

 • Gość: DrOz

  Oceniono 123 razy 87

  Ja kupiłem sobie suchą saunę i ustawiłem w piwnicy. To o wiele bardziej higieniczne niż używanie publicznych saun.

 • Gość: MKAK

  Oceniono 140 razy 70

  Artykuł godny polecenia zwłaszcza dla takich osób jak TAA, czyli prostackich snobów smażących gacie w saunie

 • Gość: danny

  Oceniono 409 razy 61

  Sauna to kultura i sposób bycia dla Skandynawów i Niemców. U nas w Polsce jest czymś nowym, tzn. nagość to kultura osobista. Niestety wymaganie tak wysublimowanej kultury w Polsce jest grubą przesadą. My nie rozwinęliśmy kultury nagości, podobnie zresztą jak Anglicy czy Szkoci. Dlatego radykalne stwierdzenia, że w saunie trzeba być nago jest na miejscu w Niemczech ale nie w Polsce. W Polsce będzie tak jak postanowią zwykli ludzie. Zechca się rozbierać będą rozebrani, zechcą wchodzić w kostiumie, będą w kostiumie. Przez autora tekstu przemawiają kompleksy... sorry, ale tak.

 • rave8

  Oceniono 137 razy 57

  Miejsce: Warszawa - ośrodek rekreacyjno sportowy z saunami i basenem.
  Wchodzę do bani ruskiej i ku moim oczom ukazuje się "Gwiazda" opatulona ręcznikiem tudzież kocem wojskowym co najmniej o wielkości 4 metrów kwadratowych. "Gwiazda" ma odsłoniętą twarz i stopy. Od kostek aż ponad szyję "Gwiazda" jest szczelnie osłonięta. "Gwiazda" wyraźnie zbulwersowana na widok nagich osób w saunie wyszła.
  Pytanie za 100punktów: Jaki jest cel wizyty "Gwiazdy" w saunie?

 • lord-p

  Oceniono 72 razy 52

  wiele saun jest przy basenach. Spróbuj tam się rozebrać w saunie, to wezmą policję albo dostaniesz po ryju jako pedofil

 • sorprendida

  Oceniono 61 razy 51

  zauważyłam, że ludzie nie mają problemu z nagością i przestrzeganiem przepisów, jeśli zasady wypisane są wielkimi literami czy piktogramami na wejściu do sauny, a obsługa dba o ich respektowanie , nagle znika problem niezadowolonych rodziców małych dzieci z roznegliżowanych dorosłych, nikt nie wchodzi do sauny w śmierdzących chlorem basenowym kostiumach i klapkach, a czasem czepkach i okularach! wyraźny przekaz oraz wizyta obsługi kulturalnie i grzecznie przypominającej, że siedzimy pupą na ręcznikach, a nie na deskach i ściągamy kostiumy i wszystko działa, ale na to trzeba woli zarządzającego ośrodkiem

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 63 razy 37

  No popatrzcie, to wychodząc z pomieszczenia, w którym wcześniej wchodziłem w interakcje z jakimiś ludźmi, powinienem im powiedzieć "do widzenia". Ach, dzięki ci, gazeto, co ja bym bez ciebie zrobił! Tylko dlaczego ma to dotyczyć tylko sauny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei