Kraków. Nie idź do domu, w którym straszy

Prokocim, sąsiednie osiedle Rżąki / Fot. Michal Lepecki / AG

Prokocim, sąsiednie osiedle Rżąki / Fot. Michal Lepecki / AG Prokocim, sąsiednie osiedle Rżąki / Fot. Michal Lepecki / AG

Podziel się

Kraków. Nie idź do domu, w którym straszy

Rżąka

Było sobie dwóch braci, budowali wspólnie dom, pokłócili się na zabój, jeden zabił drugiego - tak w skrócie brzmi upiorna historia opuszczonego lata temu domu w Rżące na pograniczu Krakowa i Wieliczki. Dom to pokaźny, ceglany, nieotynkowany, obwarowany zardzewiałą siatką, z przylepionym doń ogromnym napisem "autoblacharstwo lakier"...

Podobno tym, którzy ośmielą się wejść do środka, włos jeży się na głowie. Nie wiemy, na wszelki wypadek nie wchodziliśmy! Ale grzebiąc w internecie, z łatwością trafiamy na przerażające opisy "atrakcji", jakie kryją w sobie te niepozorne mury. Od tych prawdziwych, czyli zasuszonego jeża w klatce i rozrzuconych obok trucheł zwierząt pomniejszych, wiejącego dziko wiatru przez wytłuczone okna, plus starego dywanu z odbitymi śladami po kagankach i czarnych mszach satanistów, aż po wyssane z palca wizje wyjących, powbijanych na haki nieszczęśników, cieknącej schodami (od strychu po piwnice) krwi niewiniątek, smrodu diabelskiej sierści i wszechobecnych kudłów spragnionych ludzkiej juchy wilkołaków... Na pewno jednak w domu straszy - co do tego okoliczna ludność Prokocimia, Bieżanowa i Rżąki nie ma najmniejszych wątpliwości. Od lat nikt tam nie chodzi, a jeśli chodzi, to na własną odpowiedzialność. Problemu nie potrafi rozwiązać nikt, od właścicieli gruntu poczynając, na władzach dzielnicy kończąc. Dom stoi, w najbliższej okolicy nikt się nie buduje, nikomu do głowy nie przyjedzie, aby pamięć po braterskim mordzie zabetonować, na przykład nowym domem na tym samym miejscu. Dziwi to was? Nas nie!

* Przepraszamy, ale nie udało nam się znaleźć odpowiedniego zdjęcia. Jeżeli byliście w tym miejscu i chcecie pokazać je innym, czekamy na maila!

Więcej na temat Krakowa znajdziesz w spacerowniku "Zrób to w Krakowie". Do kupienia w Kulturalnym Sklepie.

h

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (10)
Kraków legendy miejskie. Jakich miejsc lepiej unikać w Krakowie
Zaloguj się
 • iggy_pop

  Oceniono 12 razy 12

  Co za palant dostarczył takich informacji?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 4

  A Clepardia walczy z wszystkimi. Z Krowodrzą, Azorami i Mistrzejowicami. I jak wejdzie do drugiej ligi, to nawet z Prokocimiem.

 • rowno

  Oceniono 5 razy 3

  Cóż to za kretyńskie wypociny!

 • felidale

  Oceniono 2 razy 2

  www.youtube.com/watch?v=t1P-wdzDUew. Naprawde nie mogliscie znależć zdjec tego domu?

 • kopernik1000

  Oceniono 9 razy -1

  Kraków to przereklamowane miasto bardzo brudne nigdy nie zrozumiem czym tak zachwycają się turyści chyba po prostu dobry marketing...te legendy tez z górnej półki jak cały wielki brudny i zaniedbany Kraków zapomnieli napisać ze smog jest taki ze ciężko czasami oddychać !

 • oloros11

  Oceniono 17 razy -1

  takiej ilości roznojezycznego chamstwa w tej części Europy - tylko w Krakowie
  w tle brud i syf

 • alias6

  Oceniono 18 razy -10

  Ale żydów to chyba w tym Krakowie nie macie ? We Warszawie tyle się tego wylęgło, że muzeum im postawili.

  :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei