Wadi Rum (Jordania)

Pustynia Wadi Rum, Jordania / fot. Shutterstock

Pustynia Wadi Rum, Jordania / fot. Shutterstock Pustynia Wadi Rum, Jordania / fot. Shutterstock

Podziel się

Wadi Rum (Jordania)

Jordańska pustynia Wadi Rum nie jest duża, ale słynie z wyjątkowej malowniczości, fantazyjnych formacji skalnych oraz pozostałości dawnej kultury Nabatejczyków. Wadi Rum jest oddalona o kilkadziesiąt kilometrów od Akaby i podobnie od Petry, i stanowi stały punkt wycieczek do Jordanii.

Nieodzownym elementem wycieczek na pustynię Wadi Rum są noclegi w beduińskich namiotach pod rozgwieżdżonym pustynnym niebem, ale warunki w tych obozach zaskoczą osoby spodziewające się, że będzie tu prymitywnie. W obozach jest bieżąca, czasem nawet ciepła woda, komfortowe łóżka i smaczne posiłki. Beduini natomiast nie przypominają nawykłych do niewygód, twardych mieszkańców pustyni, a zamożnych biznesmenów z nowoczesnymi modelami telefonów komórkowych przy uszach i w drogich jeepach.

Odrobina luksusu nie zmienia jednak faktu, że wizyta na Wadi Rum pozostaje niezapomnianym przeżyciem, głównie ze względu na urodę tego miejsca. Zwiedzać pustynię można na różne sposoby: jeepem, na wielbłądzie albo pieszo.

Pustynia Wadi Rum, Jordania / fot. ShutterstockPustynia Wadi Rum, Jordania / fot. Shutterstock

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (2)
Nigdzie indziej na świecie nie ujrzysz tylu gwiazd. Pustynie - 10 kierunków na niezapomnianą wycieczkę [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • alice_malice

  Oceniono 2 razy 2

  dlaczego eliminator slajdów nie działa, nie bedę klikać do jasnej cholery...!

 • 0gt

  Oceniono 2 razy 2

  Salar de Uyuni bez problemu zwiedza się bez przewodnika. Po prostu zjeżdża się z drogi na sól i potem już obojętne w którą stronę i jak daleko się jedzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei