Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

TOP 10: pustynie, które warto zobaczyć

reg
30.10.2012 14:19
A A A Drukuj

Pustynia Wadi Rum, Jordania / fot. Shutterstock

Wadi Rum (Jordania)

Jordańska pustynia Wadi Rum nie jest duża, ale słynie z wyjątkowej malowniczości, fantazyjnych formacji skalnych oraz pozostałości dawnej kultury Nabatejczyków. Wadi Rum jest oddalona o kilkadziesiąt kilometrów od Akaby i podobnie od Petry, i stanowi stały punkt wycieczek do Jordanii.

Nieodzownym elementem wycieczek na pustynię Wadi Rum są noclegi w beduińskich namiotach pod rozgwieżdżonym pustynnym niebem, ale warunki w tych obozach zaskoczą osoby spodziewające się, że będzie tu prymitywnie. W obozach jest bieżąca, czasem nawet ciepła woda, komfortowe łóżka i smaczne posiłki. Beduini natomiast nie przypominają nawykłych do niewygód, twardych mieszkańców pustyni, a zamożnych biznesmenów z nowoczesnymi modelami telefonów komórkowych przy uszach i w drogich jeepach.

Odrobina luksusu nie zmienia jednak faktu, że wizyta na Wadi Rum pozostaje niezapomnianym przeżyciem, głównie ze względu na urodę tego miejsca. Zwiedzać pustynię można na różne sposoby: jeepem, na wielbłądzie albo pieszo.

Pustynia Wadi Rum, Jordania / fot. ShutterstockPustynia Wadi Rum, Jordania / fot. Shutterstock

Zobacz także
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Gość: gt

    Oceniono 1 raz 1

    Salar de Uyuni bez przewodnika niemożliwe? A to dlaczego? Wjeżdża się gdzie się chce, zjeżdża też. Najprostszy GPS pozwalający zapamiętaćpunkt wjazdu wystarczy a na samym salarze żadnych przeszkód ani zagrożeń nie ma, i można w każdą stronę grzać ile fabryka dała.

  • nikola_lola

    0

    Pierwszy raz zobaczyłam pustynię na wyjeżdzie do Tunezji. Miałam wycieczkę wykupioną w alfa starze i pojechaliśmy z mężem dodatkowo na coś w rodzaju pustynnego safari. Wydmy zrobiły na mnie kolosalne wrażenie. Pamiętam, że długo jechaliśmy przez hamadę, kamienisty teren, a potem nagle wyłoniły się wydmy, które podziwialiśmy przy zachodzie słońca. Coś pięknego. Chciałabym to powtórzyć, ale może tym razem w Maroku. Co myślicie o tym kraju? Warto tam jechać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX