Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

Zakazane miejsca. Tych miejsc nigdy nie odwiedzisz

AJ
07.03.2013 10:15
A A A Drukuj

Arabia Saudyjska Mekka - widoczna Kaaba / shutterstock

Arabia Saudyjska - Mekka

Mekka to jedna z głównych metropolii Arabii Saudyjskiej; najświętsze miasto w religii muzułmanów i miejsce narodzin proroka Mahometa. Leży w zachodniej części kraju, niedaleko Morza Czerwonego. Do Mekki dostać się mogą się tylko i wyłącznie wyznawcy islamu. W Mekce znajduje się Al-Masdżid al Haram - największy meczet na świecie, sanktuarium Al-Kaaba - najważniejsze święte miejsce w islamie oraz Al Muzdalifa - plac modlitw.

Arabia Saudyjska. Mekka - widoczna Kaaba / ShutterstockArabia Saudyjska. Mekka - widoczna Kaaba / Shutterstock

Zobacz także
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • Gość: ble

  Oceniono 44 razy 38

  Jeszcze też dworca kolejowego w Katowicach -Piotrowicach przeciętny śmiertelnik nie zwiedzi, bo jest zamknięty, jak i pincet innych :D

 • Gość: Zenek

  Oceniono 9 razy 5

  Widziałem niedawno film National Geographic pokazujący min migawki z wnętrza podziemnych korytarzy archiwów watykańskich - wcale nie są tajne a o ile pamiętam same dokumenty od 70 la po śmierci danego papieża są dostępne dla każdego zawodowego historyka bądź pokrewnego naukowca - to obostrzenie (70 lat od powstania itp) obowiązuje w dużej części archiwów świata chociaż na ogół nie trzeba być historykiem aby sie do tych dokumentów dostać. Faktycznie fajnie by było gdyby te archiwa można było zwiedzać chociaż w części ale podejrzewam że to byłoby zabójcze dla samych dokumentów. Ale sekretna tajność to mit chociaż w nazwie nawet mają "tajne" - powoli oni digitalizują co ciekawsze dokumenty więc to jakaś drobna szansa na ipoznanie chociaż ich ułamka.

 • annaprus

  Oceniono 11 razy 5

  Z tych wszystkich miejsc na pewno nie zobaczysz Mekki www.photo-travels.org/pl/foto/172/ , chyba że jesteś wyznawcą islamu. Żadna osoba nie wierząca nie może się nawet znaleźć na drodze do Mekki. Stąd często osoby podróżujące w tamtych muszą często nadkładać drogi aby podróżować po Arabii Saudyjskiej.

 • Oceniono 4 razy 2

  Byłem na Bazarze Al Madina dwukrotnie - faktycznie robi niesamowite wrażenie, natomisat samo miasto niczym nadzwyczajnym sie nie wyróżnia - bez porównania ładniejszy i bogatszy w cenne zabytki jest Damaszek.

 • Gość: Bonifacy Krzyzyk

  0

  byłem w Aleppo w 2007 r. Nie do pomyślenia,że facet, z którym targowaliśmy się przez ponad godzinę w nocy w ramadan już nie ma gdzie handlować. (o ile żyje w ogóle...) mam jeszcze syryjski tytuń (melasę) i fajkę. To nie do pomyślenia. To już 2 lata. Zwiedziłem twierdzę w Aleppo super hotel do tej pory pamiętam Bait Al Salahieh.... Co za głupi świat. Do tej pory myślę, że to trochę jak w Polsce przed '89. niby spoko, ale pod pokrywką wrzało już nieźle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX