Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

Plaże nudystów w Polsce [PRZEGLĄD]

ak
23.05.2013 11:49
A A A Drukuj
W Polsce także można się ładnie, równo opalić - plaż nudystów nie brakuje. To miejsca ciche i ustronne, najczęściej oddalone o kilka kilometrów od kurortów. Jedne są oznakowane i sławne na całą Polskę, o innych natomiast wiedzą tylko sami zainteresowani. Prezentujemy 10 plaż nudystów w Polsce.

Polska plaża nudystów - Chałupy/Shutterstock

Polska plaża nudystów - Chałupy

Najpopularniejszą i najstarszą plażą dla nudystów w Polsce jest plaża w Chałupach. Powstała w 1960 r. Zbigniew Wodecki śpiewał: "Jak co roku w Chałupach, gdy zaczyna się upał, słychać wielki szum, można spotkać golasa, jak na plaży w Mombassa, golców cały tłum". I tak jest do dziś, choć początkowo można było się opalać nago po obu stronach plaży w Chałupach. Dziś nudyści skupiają się tylko po jej wschodniej stronie. Plaża rozciąga się na długości 3-4 km i leży mniej więcej w połowie drogi z Chałup do Kuźnicy. Aby tam dojść należy wyjść z Chałup na plażę północną i kierować się na wschód brzegiem morza. Dojdzie się do niej po ok. 40 minutach. O początku plaży przeznaczonej dla nudystów informuje znak. Plaża jest pięknie położona, na całej jej długości na wydmie rośnie sosnowy lasek, który jest naturalnym, dyskretnym ogrodzeniem.

Ellos torba plażowa
w okazje.info
Zobacz także
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • ferdek_bagietka

  Oceniono 55 razy 49

  "(...)na całej jej długości na wydmie rośnie sosnowy lasek, który jest naturalnym, dyskretnym ogrodzeniem."
  raczej chyba kryjówką dla podglądaczy-onanistów?

 • Gość: xtc

  Oceniono 35 razy 31

  Ja tam sie opalam nago we wlasnym ogrodku.

 • q_vw

  Oceniono 36 razy 30

  Kilka lat jeździliśmy w grupie nad polskie morze. Fakt, ilość podglądaczy spora :))) ale jak im tak zdrowo było... ;))) My się nimi nie przejmowaliśmy.

 • Gość: przemek

  Oceniono 17 razy 17

  Mała uwaga odnośnie plaży "za kanałem" w Unieściu. Kanał nie ma już 20 cm głębokości bo własnie został pogłębiony. Jest tam tez bardzo silny nurt, więc lepiej skorzystać z mostu. A plaża piękna, złociutki piasek, szeroka i niewielu ludzi. Jestem tekstylny ale często tam bywam z rodziną, bo po prostu lubię puste plaże. A tam do najblizszego sasiada w sezonie 20-30m.

 • Gość: arahat

  Oceniono 42 razy 14

  jak widac na zalaczonych fotkach słoik bal sie umiescic gole ciala bo wikary z jego wsi okrzyknalby go z ambony zboczncem...ale kacze jaja wydmuszki zaczem..

 • Gość: zebrzec

  Oceniono 9 razy 9

  a my zapraszamy i tak na Wał Miedzeszyński:) w wArszawie...ulica Sitowie i dalej za piaskarnia:)

 • Gość: nie taki mlody

  Oceniono 29 razy 7

  Doby artykuł Coś w stronę cywilizacji

 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 5

  ciekawy dobór słów w opisie
  Rowy [...] piękne, dziewicze miejsce .. :)

  (P.S. byłem, polecam :) )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX