Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

Plaże nudystów w Polsce [PRZEGLĄD]

ak
23.05.2013 11:49
A A A Drukuj
W Polsce także można się ładnie, równo opalić - plaż nudystów nie brakuje. To miejsca ciche i ustronne, najczęściej oddalone o kilka kilometrów od kurortów. Jedne są oznakowane i sławne na całą Polskę, o innych natomiast wiedzą tylko sami zainteresowani. Prezentujemy 10 plaż nudystów w Polsce.

Polska plaża nudystów - Chałupy/Shutterstock

Polska plaża nudystów - Chałupy

Najpopularniejszą i najstarszą plażą dla nudystów w Polsce jest plaża w Chałupach. Powstała w 1960 r. Zbigniew Wodecki śpiewał: "Jak co roku w Chałupach, gdy zaczyna się upał, słychać wielki szum, można spotkać golasa, jak na plaży w Mombassa, golców cały tłum". I tak jest do dziś, choć początkowo można było się opalać nago po obu stronach plaży w Chałupach. Dziś nudyści skupiają się tylko po jej wschodniej stronie. Plaża rozciąga się na długości 3-4 km i leży mniej więcej w połowie drogi z Chałup do Kuźnicy. Aby tam dojść należy wyjść z Chałup na plażę północną i kierować się na wschód brzegiem morza. Dojdzie się do niej po ok. 40 minutach. O początku plaży przeznaczonej dla nudystów informuje znak. Plaża jest pięknie położona, na całej jej długości na wydmie rośnie sosnowy lasek, który jest naturalnym, dyskretnym ogrodzeniem.

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze (44)

Zaloguj się
 • ferdek_bagietka

  Oceniono 44 razy 38

  "(...)na całej jej długości na wydmie rośnie sosnowy lasek, który jest naturalnym, dyskretnym ogrodzeniem."
  raczej chyba kryjówką dla podglądaczy-onanistów?

 • Oceniono 24 razy 18

  Kilka lat jeździliśmy w grupie nad polskie morze. Fakt, ilość podglądaczy spora :))) ale jak im tak zdrowo było... ;))) My się nimi nie przejmowaliśmy.

 • Gość: przemek

  Oceniono 15 razy 15

  Mała uwaga odnośnie plaży "za kanałem" w Unieściu. Kanał nie ma już 20 cm głębokości bo własnie został pogłębiony. Jest tam tez bardzo silny nurt, więc lepiej skorzystać z mostu. A plaża piękna, złociutki piasek, szeroka i niewielu ludzi. Jestem tekstylny ale często tam bywam z rodziną, bo po prostu lubię puste plaże. A tam do najblizszego sasiada w sezonie 20-30m.

 • Gość: arahat

  Oceniono 30 razy 12

  jak widac na zalaczonych fotkach słoik bal sie umiescic gole ciala bo wikary z jego wsi okrzyknalby go z ambony zboczncem...ale kacze jaja wydmuszki zaczem..

 • Oceniono 1 raz 1

  exciter nie excytuj sie. Przy pierwszej fotce jest link do wszystkich fotek na jednej stronie.
  A fotki fajne, nareszcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX