Chorwacja plaże. TOP 10

Chorwackie plaże należą do najpiękniejszych w Europie. Oto 10 plaż Chorwacji, na których z pewnością warto spędzić urlop.
Chorwacja plaże - Zlatni Rat, Bol, wyspa Brac Chorwacja plaże - Zlatni Rat, Bol, wyspa Brac Shutterstock

Chorwacja plaże - Zlatni Rat, wyspa Brac

Chorwacja plaże - Zlatni Rat, wyspa Brac

Najpiękniejsza plaża w Chorwacji, która zajmuje wysokie miejsca w rankingach najpiękniejszych plaż Europy to Zlatni Rat na wyspie Brac. To niepowtarzalnie piękna, żwirowa plaża obecna we wszystkich folderach reklamujących Chorwację. Znajduje się w miejscowości Bol. Ma wyjątkowy kształt języka wysuniętego w morze, a ponadto zmienia wygląd w zależności od kierunku wiatru i fal. Szczególnie upodobali ją sobie windsurferzy.

chorwacja, plaża

Chrowacja plaże, wyspa Rab / Shutterstock Chrowacja plaże, wyspa Rab / Shutterstock Chrowacja plaże, wyspa Rab / Shutterstock

Chorwacja plaże - Paradise Beach, Lopar, wyspa Rab

Chorwacja plaże - Paradise Beach, Lopar, wyspa Rab

Paradise Beach w pobliżu miejscowości Lopar na wyspie Rab to kolejna piękna chorwacka plaża. To ponad 1,5 kilometra piasku i wszelkie udogodnienia dla turystów w pobliżu. Paradise Beach otrzymała błękitną flagę, która świadczy o jej nieskazitelnej czystości. Nudyści mogą też odwiedzić plaże Ciganka.

Chorwacja plaże, wybrzeże w Murter / Shutterstock Chorwacja plaże, wybrzeże w Murter / Shutterstock Chorwacja plaże, wybrzeże w Murter / Shutterstock

Chorwacja plaże - Slanica Beach, Murter

Chorwacja plaże - Slanica Beach, Murter

Slanica to idylliczna, piaszczysto-żwirowa plaża w miejscowości Murter na wyspie Murter w Dalmacji. Plaża polecana jest rodzinom z dziećmi. To niewielka, ale bardzo popularna plaża. Na betonowej części plaży znajdują się bary i kawiarnie, a także centrum rozrywki dla dzieci.

Chorwacja plaże - Moscenicka Draga, Opatija Chorwacja plaże - Moscenicka Draga, Opatija Chorwacja plaże, Moscenicka Draga, Opatija/Fot. Shutterstock

Chorwacja plaże - Moscenicka Draga, Opatija

Chorwacja plaże - Moscenicka Draga, Opatija

Plaża w miejscowości Moscenicka Draga w Opatiji ma dwa kilometry długości. To dzięki tej żwirowej plaży miejscowość zawdzięcza swoją popularność. Na plaży i w centrum miejscowości można skorzystać z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych.

Chorwacja plaże - Zrce Beach, Novalja, wyspa Pag Chorwacja plaże - Zrce Beach, Novalja, wyspa Pag Chorwacja plaże - Zrce Beach, Novalja, wyspa Pag/Fot. Shutterstock

Chorwacja plaże - Zrce Beach, Novalja, wyspa Pag

Chorwacja plaże - Zrce Beach, Novalja, wyspa Pag

Zrce Beach w mieście Novalija - na północnym wschodzie wyspy Pag to piękna, żwirowa plaża otoczona lasami, posiadająca wydzielony obszar dla dzieci. Na Zree Beach znajdują się też słynne beach bary, które nocą wypełniają się po brzegi. Novalija to główna miejscowość turystyczna na wyspie Pag. Pag może pochwalić się najdłuższą linią brzegową w kraju, obfituje w piękne plaże i zatoczki.

Chorwacja plaże - Punta Rata, Brela Chorwacja plaże - Punta Rata, Brela Chorwacja plaże - Punta Rata, Brela/Fot. Shutterstock

Chorwacja plaże - Punta Rata, Brela, Makarska

Chorwacja plaże - Punta Rata, Brela, Makarska

Z długich, ładnych plaż żwirowych znana jest także Riwiera Makarska. Najbardziej atrakcyjna plaża w tej części Chorwacji to Punta Rata w miejscowości Brela, która kilka lat temu znalazła się na liście 20 najpiękniejszych plaż świata magazynu Forbes. Plażę otacza sosnowy las, a żwir przy morzu zmienia się w piach.

Chorwacja plaże - Saharun, Dugi Otok / Shutterstock Chorwacja plaże - Saharun, Dugi Otok / Shutterstock Chorwacja plaże - Saharun, Dugi Otok / Shutterstock

Chorwacja plaże - Saharun, Dugi Otok

Chorwacja plaże - Saharun, Dugi Otok

Dugi Otok jest największą wyspą archipelagu Zadar. Posiada wiele odosobnionych plaż idealnych dla osób poszukujących spokoju i ciszy. Plaże wyspy Dugi Otok są bardzo różnorodne, jednak najpiękniejsze są te piaszczyste. Jedną z nich jest wspaniała plaża Saharun położona na północno-zachodniej części wyspy. Znajduje się w pięknej zatoczce z białym piaskiem, który nadaje morzu turkusowy kolor.

Chorwacja plaże - Zaton / Flickr / Remus Pereni Chorwacja plaże - Zaton / Flickr / Remus Pereni Chorwacja plaże - Zaton / Flickr / Remus Pereni

Chorwacja plaże - Zaton

Chorwacja plaże - Zaton

Piaszczysta plaża Zaton leży w odległości 13 km na zachód od Zadaru. Zaton jest typowo turystyczną miejscowością, szczególnie atrakcyjną dla rodzin z dziećmi. Ze względu na kryształowo czyste morze plaża w Zaton otrzymała Błękitną Flagę.

Chorwacja plaże - Lojena, Archipelag Kornati Chorwacja plaże - Lojena, Archipelag Kornati Shutterstock

Chorwacja plaże - Lojena, Archipelag Kornati

Chorwacja plaże - Lojena, Archipelag Kornati

Archipelag Kornati to największe skupisko wysepek na Morzu Śródziemnym. Znajdują się w środkowej części chorwackiego Adriatyku. Na wyspach występuje niezliczona ilość małych plaż z drobnymi kamyczkami. Najpiękniejsza jest plaża w zatoczce Lojena na wyspie Levrnaka. To plaża piaszczysta posiadająca skaliste wybrzeże.

Chorwacja plaże - wybrzeże Medulinie / Shutterstock Chorwacja plaże - wybrzeże Medulinie / Shutterstock Chorwacja plaże - wybrzeże Medulinie / Shutterstock

Chorwacja plaże - Bijeca, Medulin

Chorwacja plaże - Bijeca, Medulin

Piaszczysta plaża Bijeca w Medulinie rozciągająca się wzdłuż wybrzeża na długości 1 km. Otoczona jest licznymi drzewami, ma łatwy dostęp do morza. Plaża otoczona jest przepięknymi wysepkami, których widokiem można się rozkoszować podczas odpoczynku.

Więcej o:
Komentarze (9)
Chorwacja plaże. TOP 10
Zaloguj się
 • Gość: niepolski

  Oceniono 52 razy 44

  Nie polecajcie krajanom tego przepięknego kraju i tak nienaruszonych polskim pobytem krajobrazów, za każdym z 4. moich pobytów w Chorwacji doświadczyłem polskości pod postacią polskich śmieci (puszka po Lechu na skałach, pusta butelka po Ziajce na plaży, pudełko po fajkach z fajkowym nekrologiem po polsku - pod wodą w środkowej Dalmacji, pusta puszka po Prochowickim przy drodze gdzie 3 metry dalej stał śmietnik...A najlepsza jest "młodzież" kwitująca sama swoje zachowanie na wodospadach ..." te, ale żeś k...wa nacharał do tych rybek " .... Polacy, nie jedźcie tam albo jak już jedziecie to nie obnoście sie żeście z Polski, z polskimi turystycznymi obyczajami i polskim warcholstwem krzyczącym "płace to wymagam ! "

 • cucurucu

  Oceniono 6 razy 6

  Spokojnie, bez nerwow tylko, rodacy sa rozni a w Chorwacji i Slowenii nie ma ich tak duzo to raz a dwa i tak lepiej sie zachowuja niz bydlo angielskie, ktore zalega plaze Grecji.

 • Gość: Naturystka Ewa

  Oceniono 4 razy 4

  Na drugim zdjęciu to nie Rab ani Lopar. A Cigankę opanowali tekstylni Włosi i już nie jest "goła"

 • Gość: bywalec Chorwacji

  Oceniono 3 razy 3

  To nie jest wyspa Rab!

 • zakopane7777

  Oceniono 27 razy 3

  Nigdy nie pojadę na wakacje tam, gdzie mógłbym spotkać moich przemiłych rodaków.

 • Lucky Jimmy

  0

  Wraz z małżonką będziemy na Riwierze Makarskiej 25-29 Lipca 2016r gdyby ktoś miał ochotę na sesję fotograficzną to zapraszamy. Kontakt na photoinspirations.org

 • 5agnihotra

  0

  studenckie wyjazdy do Chorwacji - już za 799 pln macie 13 dni imprezy z dojazdem i zakwaterowaniem w cenie.
  100denciak.pl to najlepsze studenckie wyjazdy - zawsze pełen program imprez i cena która zadowoli każdego imprezowicza :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX