Polska wycieczki. Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia soli w Wieliczce. Historia wydobywania soli w Wieliczce sięga XIII wieku, a kopalnia jest jedną z najstarszych kopalni soli kamiennej na świecie. Kopalnia ilustruje wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Rozciąga się na 9 poziomach. Unikatowe w skali światowej są wyrzeźbione w soli ołtarze, posągi i całe kaplice podziemne z płaskorzeźbami i żyrandolami. Pod ziemią obejrzeć można także oryginalne urządzenia, sprzęt, i inne ślady prac górniczych. W kopalni znajduje się podziemna poczta, restauracja.

Kopalnia soli w Wieliczce. Historia wydobywania soli w Wieliczce sięga XIII wieku, a kopalnia jest jedną z najstarszych kopalni soli kamiennej na świecie. Kopalnia ilustruje wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Rozciąga się na 9 poziomach. Unikatowe w skali światowej są wyrzeźbione w soli ołtarze, posągi i całe kaplice podziemne z płaskorzeźbami i żyrandolami. Pod ziemią obejrzeć można także oryginalne urządzenia, sprzęt, i inne ślady prac górniczych. W kopalni znajduje się podziemna poczta, restauracja. Kopalnia soli w Wieliczce, Polska/Fot. Shutterstock

Podziel się

Polska wycieczki. Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce znajduje się na liście UNESCO i stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. Historia wydobywania soli w Wieliczce sięga XIII wieku, a kopalnia jest najstarszą, czynną na świecie. Kopalnia ilustruje wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Rozciąga się na 9 poziomach, ma 2040 komór i 360 km chodników, które tworzą mroczny, ale fascynujący labirynt. Część udostępniona do zwiedzania obejmuje 3,5 kilometrowy odcinek. Unikatowe w skali światowej są wyrzeźbione w soli ołtarze, posągi i całe kaplice podziemne z płaskorzeźbami i żyrandolami, które pozostawili wieliccy górnicy. Pod ziemią obejrzeć można także urokliwe jeziora, oryginalne urządzenia, sprzęt, i inne ślady prac górniczych. W kopalni znajduje się podziemna poczta, restauracja, kino, a nawet sanatorium.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (29)
Wycieczki po Polsce, które warto polecić obcokrajowcom
Zaloguj się
 • rekin.finansjery

  Oceniono 20 razy 18

  To maja wszytsklo u siebie.

  Ja bym im pokazal jakies drogi krajowe, bicie swini, kiszenie kapusty, niedziele w kosciele, winko za badz przed sklepem, przejscie przez pasy dla pieszych - o, takie cos.

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 10 razy 10

  a dlaczego nie polecacie Kotliny Kłodzkiej ?
  To jedno z najbardziej niezwykłych i tajemniczych miejsc. Pełne dzikiej przyrody, poniemieckich tajemnic, zabytków - np. Twierdza Kłodzka, wyjątkowych formacji skalnych i wielu, wielu innych rzeczy wartych obejrzenia.
  Zestawienie miejsc które podaliście jest banalne do bólu, schematyczne i opatrzone w niemal wszystkich albumach o Polsce.

 • Gość: luna341

  Oceniono 10 razy 6

  kto to wybierał? a gdzie Karkonowski Park Narodowy i przepiękna Snieżka?

 • bobolus

  Oceniono 8 razy 6

  A ja polecam Zamek Bobolice na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Po zakończonej w zeszłym roku rekonstrukcji robi niesamowite wrażenie! www.zamekbobolice.pl/

 • dante_waw

  Oceniono 10 razy 6

  ZOBACZ! a najlepiej poklikaj 11 razy

 • frozentime

  Oceniono 5 razy 5

  Obcokrajowców, którzy przyjeżdżali na praktyki studenckie, interesowało wyłącznie poznawanie knajp i pubów.

 • thasis

  Oceniono 8 razy 4

  A gdzie Zamość ?

 • Gość: goodtrip

  Oceniono 2 razy 2

  KRAKOW BEAUTIFUL CITY!!!!!!
  Nice people, professional service and great organisation. I recommend m.travelis.eu

 • lw73

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce jest bardzo dużo pięknych miejsc więc powinni mieć dużo wolnego czasu by zwiedzić przynajmniej małą część naszego kraju poznajswojkraj.blogujacy.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei