Komentarze (184)
50 miejsc w Polsce, które trzeba zobaczyć
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • acototak

  Oceniono 4 razy 4

  Łęczyca i pobliski Tum z archikolegiatą romańską z XII wieku.

 • Paweł Praski

  Oceniono 3 razy 3

  Polska to kraj gdzie "oddycha się" właśnie tylko takimi pojedynczymi zakątkami, widokami. Zawsze na żywo wrażenie jest dużo gorsze, bo zakątki te są w otoczeniu wybitnie brzydkiej (chaotycznej, zaniedbanej lub kiczowatej) polskiej przestrzeni publicznej. W całej Europie chyba tylko Ukraina jest w ogólnym wyglądzie brzydsza. Słowacja też często na poziomie Polski, ale tam wrażenie polepszają góry.

 • Gość: Kelly

  Oceniono 7 razy 3

  Właśnie, zabrakło mi ewidentnie Częstochowy. Ponadto przydałby się zamek Kórnik, niewątpliwie Krzeszów, jakieś półtorej do dwóch godzin pieszo od Błędnych Skał są wcale nie gorsze kały Strzelińca, znaczy mniejsze, ale za to na świetnym podejściu. Zresztą cokolwiek by się napisało, zawsze ktoś stwierdzi, że to mało, albo ze nie takie. Osobiście raczej traktuję je jako wskazówkę, że po prostu warto dane miejsce odwiedzić, bowiem kryteria "ładności" ... wiadomo, nadzwyczaj śliska kwestia. Każdy posiada swoje.

 • kopernik1000

  Oceniono 4 razy 2

  www.youtube.com/watch?v=55un_vJsyxw
  tylko Szczecin!!!

 • Gość: Jacek24

  Oceniono 2 razy 2

  Tarnów - to warte zobaczenia i bardzo piekne wraz ze swoją starówką miasto w małopolsce

 • Gość: zr

  Oceniono 4 razy 2

  Na pewno brakuje pałacu w Łańcucie

 • pilot.tv

  Oceniono 4 razy 2

  i jeszcze jedno - Krzyztopor to była siedziba magnacka - PAŁAC a nie zamczysko. Albo sie przyjmuje jedna nazwe i sie ja stosuje do konca w artykule, albo zasiega porady jakiegos znawcy np wujka Google lub cioci Wiki

 • e_gregor2

  Oceniono 1 raz 1

  Krzyczy jeden z drugim "Polska dla Polaków" ale na wczasy jedzie do Turcji albo Tunezji :D

 • Thomas Viddehamn

  Oceniono 3 razy 1

  Dla mnue jak i wiekszosci skandynawow jest pieknym zielonym krajem ze wspanialymi muzeami cudowna architektora gotyku czy renesansu jak i dobrej klasy hotelami i badzo dobra kuchnia oraz wspanialymi wrecz cukierniami czy kawiarniami w ktorych mozna wypic dobra kawe, herbate swieze soki i zjesc wysmienicie podane desery .Jak dla mnie fantastycznie i spedzam w Polsce praktycznie kazde lato od wielu lat i wiem jak Polska zmienila sie na przestrzeni 20 lat.Denerwuja nas tylko narzekania Polakow na wszystko .Pozdrowienia z Malmö

 • Gość: camel

  Oceniono 1 raz 1

  nie ma żelbetonu. jest żelbet!

 • Gość: Barbara

  Oceniono 1 raz 1

  do kopalni Soli w Wieliczce naprawdę warto się wybrać. A kapliczka w podziemiach cała ze soli zrobiła na mnie największe wrażenie.

 • Gość: Anna

  Oceniono 1 raz 1

  brak zdjęć KRAKOWA który też trzeba zobaczyć Anna

 • Gość: zzz

  Oceniono 1 raz 1

  Tutaj nie chodzi o to, że Polska nie ma urokliwych miejsc, owszem są i większość z nich poznałem w młodości. Problem jednak polega raczej na ich otoczeniu. Po prostu chciwość a przede wszystkim chamstwo Polaków odstrasza najbardziej przyjaźnie nastawionych miłośników do takich widoków i miejsc. Na początku odechciewa się wszystkiego, jak słyszy się ile żądają pieniędzy miejscowi już za miejsce parkingowe, potem za starą rybę i oczywiście sporządzoną na przepalonym i śmierdzącym oleju, czy w ogóle wątpliwej jakości polskiej kuchni. Oprawa hotelowa też jest skandaliczna. Ceny, owszem, tak jak w innych krajach, ale z jakością usług to już nie mają nic wspólnego. A niektóre marketingowe chwyty typu SPA lub inne tego rodzaju badziewia może są dobre, ale dla niczego nie świadomych emerytów. Do tego należy dodać jeszcze dojazd do tych pięknych miejsc, po zatłoczonych i dziurawych drogach, gdzie za każdym zakrętem oczekują na nas pracownicy Ministra Nowaka. Jednym słowem Polska to piękny kraj, ale ludzie już niekoniecznie. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek w swoim życiu będę na wypoczynku nad polskim morzem lud w polskich górach - raczej nieciekawa oferta dla mnie. Wystarczy, że tę polską gościnność mam na co dzień, w polskich urzędach, na polskich drogach, w polskich poradniach służby zdrowia i przede wszystkim w polskich mediach. Reasumując: Swoje chwalicie, a cudzego w ogóle nie znacie! Uczcie się, to może za 50 lat w tym kraju coś się zmieni. Ale z drugiej strony tego nie można przyjąć tak od razu, tutaj muszą minąć całe pokolenia. Pewnych nawyków nie można tak po prostu - ot tak wykorzenić. Świat jest zbyt piękny aby skupiać się na siłę na własnym zdewastowanym podwórku, gdzie śmieci w lasach i dzikie ujścia ścieków do rzek oraz czarne dymy wydobywające się z kominów po spaleniu plastikowych butelek, to codzienność.

 • Gość: Jarek

  Oceniono 5 razy 1

  Proponuję do listy dopisać Żelazową Wolę i Nieborów.

 • Gość: vos90

  Oceniono 13 razy 1

  Cóż za debil układał to zestawienie. Jeśli nie ma miast najbardziej polskich z możliwych - Poznania i Gniezna, to autorowi należy się baranek w ścianę.

 • sveglio

  Oceniono 3 razy 1

  Fajne miejsca - polecam więcej zdjęć:
  Kanał elbląski - www.worldinoureyes.pl/galerie/statkiem-po-trawie-elblag/statkiem-po-trawie-galeria.html
  Zamek w Malborku - worldinoureyes.pl/galerie/zamek-malbork/zamek-malbork-galeria.html
  Toruń - worldinoureyes.pl/galerie/torun/torun-galeria.html
  Zamek Krzyżtopór - worldinoureyes.pl/galerie/zamek-krzyztopor/zamek-krzyztopor-galeria.html
  Kopalnia w Wieliczce - worldinoureyes.pl/galerie/kopalnia-soli-wieliczka/kopalnia-soli-wieliczka-galeria.html
  Białowieża - worldinoureyes.pl/galerie/rezerwat-bialowieza/rezerwat-bialowieza-galeria.html
  Lublin - worldinoureyes.pl/lublin.html
  Zamość - worldinoureyes.pl/zamosc.html

  oraz dużo więcej innych ciekawych miejsc w Polsce www.worldinoureyes.pl

 • came0

  Oceniono 7 razy 1

  Szkoda tylko, że powielacie artykuł, który już kiedyś daliście.

 • Gość: Tia

  Oceniono 21 razy 1

  Co do Torunia zgoda, starówka ma swój klimat ale jak wyjdzie się poza jej obręb to zgroza. Brak chodników na głównych ulicach, nieskanalizowane domy pośród nowych osiedli, drogi z błota w centrum miasta. Obejrzeć i absolutnie nie zostawać.

 • Gość: blumkwist

  Oceniono 23 razy 1

  Nie wiem czy to kwestia światopoglądowa GW...ale w tym wyborze zabrakło Jasnej Góry....było nie było jest to jedna z największych polskich atrakcji już choćby ze względów architektonicznych

 • mietasso

  0

  Dlaczego to opisy są tak mało widoczne , ledwie można przeczytać

 • maj.basia

  0

  Sandomierz - ponad 100 zabytków ? Hm, dziw nad dziwy, a serial o ojcu Mateuszu zrobiony
  jest prawie w jednym miejscu - na rynku. A to zdjęcie jest szalenie udane - Sandomierz w "pełnej
  krasie" - sfotografowany z Bramy Opatowskiej na ulicę , którą idzie się do rynku.
  A Bielsko-Biała ? Małe miasto ? Chyba nikt nigdy w nim nie był, bo miasto jest piękne, duże
  i ma tysiące zabytków . A teraz Park Mużakowski - zdęcie zrobione w niemieckiej części, skąd
  widać pałac i ta część jest piękna, bo część polska - pożal się Boże, nędza. A Łagów ? Jest
  ślicznym miasteczkiem, a to co pokazane na zdjęciu to to samo co w Sandomierzu - kawałek
  ulicy widzianej z zameczku, który to widoczek w ogóle nie zachęca do odwiedzin miasta.
  Kto robi takie beznadziejne zdjęcia ?

 • kornel-1

  0

  Gimbaza pisze: "W Polsce jest z pewnością więcej pięknych i ciekawych miejsc. Wybraliśmy 50, które w szczególności trzeba zobaczyć."
  Gimbaza ma problem z arytmetyką. Miejsc przedstawiono 49, nie 50.

  Przykre jest również to, że połowa wybranych zabytków kultury materialnej nie powstała dzięki Polakom.
  A to Polska właśnie ;-)
  ROTFL.

 • ciachpisiora11

  0

  Polska jest jak obwarzanek.
  Co ciekawe, to na brzegu a w środku dziura (może parę okruszków).
  Pewien kabotyn powiedział to przed wojną, w sensie innym niż turystyczny, ale trafił.

 • Wojciech Majkowski

  0

  Może się czepiam, ale zdjęć jest 49. Po 57 latach życia wykonałem jedynie niecałe 50% planu GW określanego jako must see (24 z 49). I choć byłem w wielu innych pięknych a niewymienionych tu miejscach, to nadal uważam, że nie ma po co wyjeżdżać z kraju, jeśli jest jeszcze tyle do obejrzenia. Oczywiście, niektóre podane tu miejsca, są dyskusyjne, brak niektórych także, ale każdy ma swoją własną top listę.

 • wyksztalcony_inaczej

  0

  O tak, miejsce nr 19 jest super

 • haslotrzy

  Oceniono 2 razy 0

  Jest 2 czerwca 2017. Na pierwszej stronie gazeta.pl - i to w górnej części - wiszą w tej chwili: rozmowa z p. Gawryluk -SPRZED ROKU; przegląd racji żołnierskich - SPRZED SIEDMIU MIESIĘCY; przegląd ciekawych miejsc w Polsce - SPRZED CZTERECH LAT. Co się dzieje z tą redakcją?????

 • kreesdebarg

  0

  Najlepszy chyba jest ten kanał Elbląski, podobno rejs przez cały trwa 12 godzin

 • ahoy2

  0

  Warto dodać Lądek Zdrój. Kto był to rozumie, że trudno tam nie wracać.

 • Peter Wiench

  0

  Kochani- ( pozdrawiam z Australi-)- bylem w tamtym roku w Polsce)- po prawie 25 latach- lub20!!!- ( czas ucieka jak szalona lokomotywa)- duzo fajnych spraw I nie- mozna byloby ; Na ten temat- napisac biblie;- ale do rzeczy -( pare drobnych spraw)- przykladowo Polska- ; wspanialy kraj do zobaczenia- owszem;- ogromna ilosc roznych reklam!!!;-( bilbordow;-)!!!!- kompletny skanndal-( jak bylem w Warszawie)- potezne reklamy z Lewandowskim!!;!- przyslanjajace wszystko I wszystkich- w wielu miejscach- ogromne stosy smieci- ( polskie lasy- oczywiscie w wielu krajach maja- podobne problems)- w wielu miejscach- przykladowo w Krakowie- taksowkarze w wiekszosci- przyjnuja tylko gotowke???!!!- ( moze to tzw; szara strefa;- )- Na pytanie dlaczego- nie move zaplacic karta-(;mowilem po - polsku- bez akcentu :)))- facet mi odpowiadal; - moze kolega pana zabierze:))))- (- dobre)- w czasie wizyty Papieza- ( w Krakowie cent ;szalone;-)- kompletny skandal- oczywiscie move nie placic- ; jestem wolnym czlowiekiem; - w wielu knajpkach fajna obsluga- ( szczegolnie studenci I piekne studentki;)))) ( mowiace w roznych jezykach+)- sprawa zlotowek!!!- zastanawialem sie po drobnych piwkach- NAD pewna sprawa- sprawa tzw.grosza;- przeciez- ten grosz- ( kazdy narod kocha- swoje pieniadze:)- ale the malenstwa- 1 Grosz!!- ( to w sumie ; zabojstwo; - DLA normalnego biznesu- zreszta ta ; pozostala drobnica;- od wielu osob- slyszalem ze- sa problemy- mimo ze polskie koleje I pociagi- to klasa dobra!- ale w sezonie wakacyjnym- byl to ; skandal-;- w wielu miejscach- byly gigantyczne opoznienia- ( w pewnym momecie- czekalem Na pociag Warszawa- Krakow- 3 godziny- nie bylo dokladnej informacji- o co chodzi???- kiedy przyjechalem do Krakowa- mimo ze fajne miasto- przez pare dni ; chorowalem;- -( po swiezym powietrzu w Australia)- kompletny skandal- w wielu miejscach- w Polsce- powietrze jest skandalicznie zanieczyszczone!!!- ( zreszta tam panstwo- mieszkacie,- wiec wiecie o co chodzi)- w wielu miastach- skandal- z parkowaniem samochodow- bez ladu- I skladu- ( pewne osiedla- nie mozna przejsc- normalnie- bo samochody blokuja przejscia- dla piedzych!!!)- kompletny skandal- ludzie- w wielu miejscowosciach- spalaja wszystkie ; gowns cywilzacji- typu plastiki - roznego rodzaju!!- ( rozumiem - bo taniej)- Polska ma w Europe - ogromny % ludzi- umierajacych Na ; sprawy rakowe;!!!-:( kompletny skandal-)- ( to tylko ; mala - obserwacja)- a Polska jest fajnym krajem- z innej beczki- ; indiktrynacja religijna I polityczna;- NIESAMOWITA!!!!- ( w normalnym kraju- cos takiego- nie istnieje)- pozdrawiam z ; innej planety- Australia;- a do Polski wybieram sie w ; przyszlym roku;??

 • Daniel Bastjan

  Oceniono 2 razy 0

  Zielona Góra. Miejsce bardzo fajne, bilety tanie (89zł od sprint air). Zdziwiłem się, ponieważ bilet lotniczy wyszedł mnie taniej niż paliwo w samochodzie (dla studenta to duża różnica).

 • sirvis

  Oceniono 2 razy 0

  Ja głosuję na jezioro Serwy - fantastyczna woda, łącznik z Kanałem Augustowskim, dziewicza natura, magia otoczenia. Zapraszamy do domu otwartego na przyjaciół. SIRVIS Apartamenty - www.sirvis.pl - to kameralny ośrodek nad brzegiem jeziora Serwy.

 • aprox99

  0

  www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fmw2.google.com%2Fmw-panoramio%2Fphotos%2Fmedium%2F64135876.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.panoramio.com%2Fuser%2F6383323%2Ftags%2FKarb&h=333&w=500&tbnid=qwRyRcbkkyyNiM%3A&zoom=1&docid=tnX9WJw14hk0AM&ei=9C_rVN38JMWkPIHggVg&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=648&page=1&start=0&ndsp=24&ved=0CDcQrQMwBw

 • marcin5050

  Oceniono 2 razy 0

  czytałem wywiad ze stewardessą, osobą bywałą w śwecie.Może to była "wypowiedź kontrolowana", ale najbardziej to jej się w Polsce podoba

 • przemek.orek

  0

  Jednym z miejsc w których z całą pewnością warto się zatrzymać i spędzić nieco czasu jest gościniec pod zielonym jajem, naprawdę bardzo klimatyczne, spokojne i niezwykle urokliwe miejsce

 • Anna Ania

  Oceniono 2 razy 0

  www.youtube.com/watch?v=XzKeB365jkg&feature=youtu.be Bieszczadzka ciuchcia! Warto!

 • atlaso

  0

  Największe atrakcje turystyczne w Polsce można zobaczyć na stronie atlaso.pl Jest tam także mapa ciekawych miejsc oraz top atrakcji do zobaczenia w Polsce. Warto zajrzeć na tą stronę planując swoją wycieczkę :)

 • atlaso

  0

  Największe atrakcje turystyczne w Polsce można zobaczyć na stronie www.atlaso.pl Jest tam także mapa ciekawych miejsc oraz top atrakcji do zobaczenia w Polsce. Warto zajrzeć na tą stronę planując swoją wycieczkę :)

 • Adam Kowalski

  0

  Śnieżne kotły to fantastyczne miejsce. Polecam Galerię zdjęć karpacz.net/news/turystyka/artykul/we-wnetrzu-snieznych-kotlow

 • 5wito60

  0

  Łużyce Wschodnie - Park Mużakowski youtu.be/SxAljHKAKmI

 • grzegorz380

  0

  Polska ma wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Dla zainteresowanych polecam szukać też takich miejsc na elomaps.com/. Jest tam mapa ciekawych miejsc w Polsce, na której atrakcje dodają sami użytkownicy. Tworząc coś na wzór przewodnika turystycznego.

 • 0

  Brakuję mi tutaj jeszcz np. Kruszynian czy Bohonik, a przecież są to jedyne w Polsce miejsca, gdzie znajdują się meczety, mizary (cmentarze) i mieszkają potomnkowie polskic Tatarów, a gdzie się zapodział Kanał Augustowski?

 • Oceniono 2 razy 0

  z całym szacunkiem, ale POZNAŃ jest w każdym aspekcie bardziej interesujący niż Łódź a zabrakło go w zestawieniu...

 • Gość: Jonathan

  Oceniono 2 razy 0

  Hey, I think your blog might be having browser compatibility issues.

  When I look at your blog in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
  awesome blog!

 • Gość: Vincent

  0

  Kart kredyt. Przecież racz pamiętać o spłacie obciążenie, należnoście świadczy o wzrosła
  wolumen tudzież należałoby skorzystanie jadłospis pożyczka,
  o w jakim stopniu zmieścimy się tym przyznawania przelewy jako interes bezgotówkowych bank, limicie natomiast należnoście świadczy o wzrosła liczba natomiast
  pożądane byłoby skorzystanie skutkuje nam.

 • Gość: Natalia Krajewska

  0

  to jest bardzo ciekawe nie wiedziałam o tym a mieszkam w Polsce to jest super

 • Gość: Marko

  Oceniono 2 razy 0

  Do you have any video of that? I'd want to find out some additional information.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX