14.04.2014 13:02
Komentarze (25)
Zaloguj się
 • archeus_pl

  Oceniono 62 razy 36

  Może i krajobrazowo trasy ładne, ale te "świńskie piaskowe drogi" zniechęcają. Jak ktoś lubi "terenówką" to ok. Ale reszta nie ma tu czego szukać. Chyba, że ktoś lubi się wku...ć lub przejechać dziennie 10 kilosów. Na wielu proponowanych tutaj odcinkach trzeba rywalizować ze spalinowymi mordercami. Najpierw niech powstanie prawdziwa infrastruktura, a nie tylko"wytyczone" jak za PRL "szlaki" na których szlag człowieka trafia. Brak pól namiotowych, taniej i dobrej gastronomii. Polska to nie jest kraj do aktywnego odpoczynku na rowerze.
  Proponuję inną trasę. Do Świnoujścia, zejść na plażę i przejść na niemiecką stronę. Tam jest
  początek świetnej trasy Oder - Naise. Non stop 500 km idealnymi drogami rowerowymi, jedziemy wzdłuż Odry a później Nysy. Możemy zwiedzić historyczne miasta polskie i niemieckie. Można odwiedzić krajeńską Dolinę Miłości(z unikatowymi "wykrzywionymi drzewami") lub Park Mużakowski z przepięknym pałacykiem w stylu angielskim, Zgorzelec i Görlitz z pięknym zabytkowym kościołem i starym rynkiem. Klasztor Marienthal itd.
  Trasę można sobie ustawić tak, że dojeżdżamy pociągiem do Bogatyni i stamtąd wracamy do Szczecina lub odwrotnie. Nocować można po obu stronach różnica w cenach raczej żadna. Kocham Polskę to piękny kraj ale popis przez 10 lat swojego urzędowania nie stworzył infrastruktury dla turystyki rowerowej. Tylko zmarnował pieniądze z unii.
  A jazda ze spalinowymi debilami zwłaszcza jak na trasę bierze się dzieci. To masakra. A można było wziąć przykład od Niemców i zrobić profesjonalne trasy dla wszystkich, a nie tylko dla maniaków mtb. Zresztą tym ostatnim nic nie trzeba. Duktów i traktów w lasach u nas sporo. Za to dróg rowerowych z prawdziwego zdarzenia nie ma. I dlatego by bezpiecznie coś zwiedzić i się wygodnie oraz bezpiecznie przejechać pozostaje wyjazd za granicę. A, że to bliska zagranica. To żal nie skorzystać. Po co się tłuc po tych polskich krzakach i piaszczystych dróżkach. Jak można wygodnie na fajnej trasie z przepięknymi widokami nad dwiema najważniejszymi polskimi rzekami. Najpierw zróbcie porządne drogi rowerowe a później zapraszajcie na trasy. A tak 10 lat rządów popisowych populistów i jesteśmy nadal w dupie. A Niemcy potrafią przez kilka miesięcy wybudować kilkanaście kilometrów świetnej drogi rowerowej(sam to obserwuję). U nas " nie ma" pieniędzy na coś dla ludzi. Za to są na bunkier opatrzności i spoty wyborcze. A co tam 13 mln w ta lub we wta. Ile za taką sumę mogłoby powstać dróg rowerowych. Myślę, że kilkanaście kilometrów. Ale "zapraszamy" na kretowisko lub kartoflisko. Tak popisowsko :(

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 12 razy 12

  UWAGA
  Wszystkim odradzam trasę Łeba - latarnia Stilo, po mierzei sarbskiej. (Polecana w jednym ze slajdów) A to z powodu niesamowitej ilości korzeni drzew trasa ta jest dla przeciętnego rowerzysty, zwłaszcza z dziećmi, praktycznie nieprzejezdna.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 9 razy 7

  Polecam wschodnią ścianę Polski niezależnie od miejsca.
  Klimaty takie jak w bajce, głowa odpoczywa w trybie turbo i nie chce się wracać z majówki do domu.

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 6 razy 6

  "Fokarium w Gdyni"
  Ooooo???? to chyba jakaś nowość. Bo jeszcze dwa miesiąc temu go nie było a juz miałoby się znudzić????

 • degust

  Oceniono 7 razy 5

  uff, na szczęście nie ma trasy w którą ja się wybieram

 • boczek150

  Oceniono 7 razy 3

  Jak już jest mowa o okolicach Szklarskiej Poręby to bezwzględnie trzeba pojechać na singletrack'i w okolicach Świeradowa i Nowego Miasta. Zabawa przednia i każdy może zaliczyć przedsmak prawdziwej górskiej jazdy.

 • Piotr Sz

  0

  zastanawiam się jak autor tekstu wyobraża sobie pętlę wokół Słowińskiego PN

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX